Gabiony, gabionové konstrukce - Brněnsko

Řešíte výstavbu stabilní opěrné stěny nebo okrasného oplocení Vašeho pozemku? Máte rádi přírodní materiály? Pak Vás bude zajímat náš článek o nových, moderních gabionových zídkách, plotech. Řekneme si, co je gabion a jaké je jeho využití.

Každý kdo pečuje o svoji zahradu jistě potvrdí, že mu jeho oáza zeleně přináší místo pro odpočinek. Ne vždy je ale terén zahrady zcela plochý. Pozemek může být poměrně svahovitý a Vy máte například v plánu vytvořit si několik záhonů nebo terasu. Co teď? V takovém případě je třeba vystavět podpěrnou zídku. A protože chcete, aby Vaše zahrada byla krásná, je vhodné použít gabionovou konstrukci. Že jste o výrazu gabion ještě neslyšeli? Nejen pro Vás je tedy určen následující článek. Zkušená firma Vám může nabídnout pomocí gabionové konstrukce mnohem víc než jen opěrnou zeď.

gabion

Co to je gabion?

Historicky se tímto názvem označovaly koše z proutí naplněné zeminou a gabion se používal jako polní opevnění. Dnešní moderní gabiony splňují nejen praktickou funkci, ale slouží zároveň jako okrasa prostor, ve kterých jsou umístěny. Gabiony slouží jako funkční, ale současně okrasné podpěrné zdivo (stabilizace svahů), pro okrasné ploty, jako úprava vodních toků, ale nabízí se i dekorativní gabionové doplňky, např. dekorativní koše, květináče, lavičky apod.

Konstrukce gabionu

Gabion je drátokamenný nebo drátoštěrkový prvek, který slouží k přenášení zemních tlaků. Laicky řečeno, jedná se o drátěnou konstrukci, která je vyplněna nenasákavým materiálem, obvykle lomovými kameny a štěrkem. Určení gabionů může být například k vybudování opěrných zdí, ale také jako opevnění při stabilizaci břehů upravovaných vodních toků. Prvek je vytvořen z kameniva větší zrnitosti a je do pravidelného tvaru kvádru upraven pomocí drátěné konstrukce. Pokud požadujeme vysokou životnost konstrukce a odolnost proti korozi, drátěnou konstrukci tvoří nerezové dráty. Obvykle se ale běžně používá odolná drátěná konstrukce s pozinkovaného drátu (AlZN povrchová ochrana). Drátěná konstrukce je tedy v podstatě forma, do které se sype kamenivo.

gabionová konstrukce

Gabiony a gabionové konstrukce – Brněnsko

Pokud bydlíte v oblasti Brno a okolí a hledáte spolehlivého dodavatele gabionů nebo gabionových konstrukcí pro zkrášlení Vaší zahrady, firmy nebo pro funkční údržbu veřejných parků a zahrad, pak Vám můžeme doporučit zkušenou firmu A-Z GABION, s.r.o. - gabiony a gabionové konstrukce. Firma A-Z GABION, s.r.o. je specializovaná obchodní firma, která působí na trhu již řadu let a nabízí Vám prodej gabionů, gabionových sítí a konstrukcí, spojovacích, ztužovacích a zpevňovacích prvků. Ale nejen to: firma A-Z GABION, s.r.o. nabízí odborné poradenství v použití gabionů, návrhy technického řešení gabionů a zaškolení pracovníků pro práci s gabiony, zdarma zpracuje aktuální cenovou nabídku na základě Vašich požadavků, případně podle Vašich vlastních podkladů.

Firma A-Z GABION, s.r.o. pro Vás zajistí kompletní služby v oblasti gabionů - odborné konzultace, výběr vhodné konstrukce a pletiva, finální dodávky gabionových konstrukcí včetně dopravy materiálu na stavbu.

logo

Pokud Vás trápí jakýkoliv problém v oblasti stabilizace svahu, řešení opěrné zdi, protihlukové stěny, úpravy toků apod., kontaktujte firmu: A-Z GABION, s.r.o., Lelekovice 902, e-mail:** a-zgabion@email.cz**, tel: 604 273 018. Veškeré informace o poskytovaných službách a reference naleznete na: http://www.gabions.cz/.

Praktické použití gabionů

Gabiony jsou moderní konstrukce, které mají své využití v řadě případů, a proto je nalézáme stále častěji v mnoha prostorách. Může se jednat o městské části, kdy gabiony tvoří zpevňující a okrasné zídky, ale i soukromých zahradách při stavbě teras. Gabionové konstrukce jsou jednoduché, ale velmi praktické a nabízí řadu užitečných funkcí. Gabiony slouží velmi často jako ochrana před padajícím kamením ze svahu, používají se pro terénní úpravy v parcích a zahradách. Jejich hlavní funkcí je bezpečná stabilizace a sanace sesuvů půdy, kdy samotná hmotnost gabionu zabrání posuvu svahu. Gabiony se používají také při úpravách vodních toků a jsou vhodným stavebním prvkem například pro ztužení násypů.

Okrasné gabionové konstrukce

Přestože jsou gabiony či gabionové konstrukce oblíbeným stavebním prvkem, nesmíme opomenout ani jejich druhou, neméně podstatnou vlastnost, a tou je vysoká estetická úroveň gabion. Pokud si necháte od specializované firmy na svém svahovitém pozemku vybudovat například gabionovou opěrnou zeď, vězte, že Váš pozemek bude nejen mnohem užitečnější a prakticky využitelnější, ale díky gabionu bude také krásný. Stejně tomu tak bude i v případě výstavby  gabionových plotů. Gabionové konstrukce – to je použití přírodních materiálů a vysoká funkčnost. Víte například, že odborná firma, která se specializuje na realizace gabionových konstrukcí, Vám může nabídnout zcela nevšední gabionové obklady? A pokud bydlíte blízko silnice, odkud k Vám doléhá hluk z okolí, můžete si přát vybudování protihlukové stěny. Obraťte se na zkušenou firmu a zeptejte se, jaké interiérové prvky z gabionu Vám může nabídnout.

okrasný gabion

Moderní gabionové ploty

Moderní trendy mezi ploty v současnosti určují právě gabionové ploty. Plot tvoří jednotlivé panely, které jsou navrženy tak, aby se jakýkoliv z otvorů mohl vyplnit, tzv. pixely. Tím vznikne jedinečná kombinace, která zaručuje naprostou originalitu Vašeho gabionového plotu. Doplněné pixely tedy v plotu plní různé funkce. Estetická funkce umožní vytvořit naprosto unikátní plot. Přidané pixely v plotě pak zvyšují neprůhlednost plotu a tedy přispívají k Vašemu soukromí. Pokud si necháte namontovat dva gabionové panely z sebou, vytvoří se tím plastická gabionová stěna s různými výplněmi.

Sortiment gabion a gabionových prvků

Abychom Vám co nejvíce přiblížili celý sortiment, ukážeme si několik prvků gabion, a možná i Vy sami naleznete ve své okolí uplatnění pro gabionu.

Svařované a pletené gabiony

Svařované gabiony se skládají z jednotlivých dílů svařovaných sítí s antikorozní povrchovou úpravou drátu. Používají se k výstavbě opěrných a zárubních zdí, stabilizaci svahů, náspů, skal, revitalizace toků a slouží také jako protierozivní ochrana pomocí geokompozitních materiálů jako protipovodňová ochrana. Pletené gabiony navíc vynikají svoji vysokou pružností.

svařované pletivo

Ochranné sítě

Ochranné sítě slouží jako ochrana proti zřícení skal, nebo proti padajícím skalních úlomků na silnice, železnicích tratě nebo v městské zástavbě. Drát ochranné sítě je vyrobený z jemně popouštěné oceli a je povrchově upravený hrubým pozinkováním. Pokud tedy máte obavy z padajícího kamení, požádejte firmu o řešení - ochranné sítě je možné použít všude tam, kde je třeba zabezpečit nestabilní skalní svahy proti zřícení.

ochranná síť

Geomříže na zpevnění ploch

Geomříže jsou tvořeny rovinnou polymerní strukturou, a to systémem vzájemně na sebe kolmých podélných a příčných tahových prvků, které mohou být v průsečíku spojeny kontinuálně svařením, lepením a nebo provázáním. Geomříže se používají ke zpevnění ploch, zvýšení únosnosti podloží, vyztužování násypových těles, výstavbě opěrných zdí. Kvalitní geomříže Vám dodá odborná firma, která se specializuje na výstavbu gabion.

geomříž

Výhody gabionu

Gabion je přírodní materiál a jako takový je šetrný k životnímu prostředí. Oproti betonovým konstrukcím se gabion rychle a snadno montuje a pokud je to zapotřebí, gabionové konstrukce lze snadno demontovat. Nezanedbatelnou výhodou gabionu je jeho nízká cena. Dodavatel Vám nabídne pletivo přesně podle Vašich představ a potřeb, takže je zde zaručena vysoká estetická úroveň. Gabiony působí ve svém okolí přirozeně, splynou s terénem, a můžete je tvarovat podle Vašich potřeb. Další výhodou je suchá montáž gabionů, to znamená, že montáže gabionových konstrukcí lze realizovat celoročně. Současný moderní design a vlastnosti gabionových konstrukcí nabízejí mnoho řešení, jsou levné, krásné, přírodní a ekologické – co jiného si můžete přát?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5721 (zahradni-radce.cz#9925)


Přidat komentář