Návrhy a realizace zahrad - Mělník

Kdo by si nepřál založit novou nebo zrekonstruovat stávající zahradu dle svých představ, aby se na ní cítil dobře a příjemně. Svou představu je však vhodné nejdříve konzultovat s odborníkem, díky čemuž se vyvarujete chybám a ušetříte Váš drahocenný čas.

Celkový dojem, který vytváří na Vaší zahradě květy, dřeviny či listy, je tak silný, že si většina z nás myslí, že by se na zahradě měli hlavně pěstovat rostliny. Není tomu ovšem pouze tak. Zahrada je místem, kde lidé tráví svůj volný čas, a měla by jim sloužit k odpočinku, k jejich zálibám a splňovat veškeré jejich požadavky. Zahrada je opravdu osobitým dílem a nejlépe udělá ten, kdo dokáže vhodně skloubit představu, co se pro něj dobře hodí s pozemkem, který má pro realizaci svých plánů a nápadů k dispozici. Podle představy, jak chcete svou zahradu využívat, je nutné prostor zahrady uspořádat. Je nutné si vytyčit, který prostor bude sloužit např. k posezení s rodinou a přáteli, kde budou okrasné dřeviny, kam máte v plánu vysázet ovocné stromy, případně kde bude zabudován bazén a chodník k němu vedoucí.

Pokud jste se rozhodli mít např. zahradu jako jakousi venkovní místnost, kam budete přijímat návštěvy, bude asi potřeba velkou část plochy pokrýt dlažbou či jinými podlahovinami. Jestliže jsou Vaší velkou zálibou květiny a stromy, nebo záhonky se zeleninou, měli byste si naplánovat vytvoření úzkých cestiček, abyste se ke svým rostlinám dostali. Jestliže máte rádi, slunění, opalování a prostě klasickou letní pohodu se vším všudy, bude bazén zřejmě mezi prvními položkami na Vašem seznamu.

Návrhy a realizace zahrad - Mělník

Jestliže stavíte nebo jste právě dostavili dům, anebo jste si koupili dům, jistě přemýšlíte o zahradě, o jejích možných variantách, řešeních a tak podobně. A právě Vám se nyní nabízí možnost vložit svou zahradu do rukou odborníků, kteří mají s návrhy a realizací zahrad nemalé zkušenosti a kteří dokážou z Vaší zahrady vykouzlit příjemné prostředí dle Vašich představ. Firma se zabývá návrhy, realizacemi a údržbami zahrad. S touto prací mají dlouholeté zkušenosti a není lepšího řešení, než své požadavky ohledně zahrady svěřit právě této firmě.

Návrhy a realizace zahrad

Návrh zahrady by se měl vyvíjet v takovém stylu, abyste se v ní cítili příjemně, bezstarostně a aby Vám dělala potěšení po všech stránkách. Někdo se může cítit dobře v zahradě připomínající džungli, někdo má rád vyumělkované zahrady 20. století. Každému se líbí něco jiného. Pokud si vyberete styl zahrady, o kterém se domníváte, že by Vaší zahradě mohl pasovat, pořádně o něm popřemýšlejte a zhodnoťte všechny plusy a mínusy takového stylu. Nejlepším možným řešením je vybudovat zahradu do takového stylu, který bude pro Vaše oko příjemný a navíc ne moc pracný na údržbu.

Forma a kompozice zahrady

Stejně jako pevný povrch, tak i výsadba má velký vliv na charakter Vaší zahrady. Pokud se rozhodnete zahradu pokrýt zeleným listovým, bude zcela jistě vzbuzovat jiné pocity než zahrada, ve kterém převažují výrazné barvy rostlin a jejich květů.  Další dojem zahrady, která bude následně působit jako vzdušná, je možné dosáhnout výsadbou bílých a dalších světlých odstínů rostlin. Se vším ohledně stylu Vaší zahrady Vám však jistě poradí odborník na návrhy a realizace zahrad.

Rodinná zahrada

Zahrada bývá z převážné většiny realizována pro rodinu. Jde totiž o místo, kde tráví členové rodiny rádi svůj volný čas, kde je místo pro posezení, prostor pro běhání dětí a pejsků. Ideální je, pokud má zahrada bezpečně ohraničené záhonky, kde je dost místa pro všemožné aktivity dětí a kde si dospělý odpočine po náročném pracovním dni. Rodinná zahrada mi měla být kvalitně rozvržená, nejlépe od zahradního architekta, a dále působivě osázená. Samozřejmě s rostoucí rodinou je potřeba přistoupit k určitým změnám, co se zahrady týče. Pokud jste se rozhodli pro náročnější výsadbu, je vhodné hned od počátku myslet na to, jak se může zahrada vyvíjet, až budou děti větší a jejich zájmy budou opět jiné než teď.

Obytná zahrada

Pokud máte rádi rušný život a stále vymýšlíte nové aktivity, které byste mohli ve svém volném čase provádět, je právě pro Vás tou nejlepší volbou nechat si odborníky navrhnout a zrealizovat obytnou zahradu, která Vám poskytne velmi příjemný prostor a nebude pro Vás představovat žádné větší problémy spojené s údržbou a tak podobně. Pevné povrchy zahrady vyžadují méně péče než zahradní záhonky. Ovšem i pevné povrchy lze osázet odolnými krásnými rostlinami, které Vaši zahradu ozdobí a které připoutají pozornost lidí.

Obytnou zahradou může být například zahrada, která je stvořená k odpočinku. Pokud vlastníte dlouhou úzkou zahradu, tuto můžete rozdělit příčně na 3 části, kdy první část, ta co je nejblíže k domu, může představovat vydlážděný venkovní obytný prostor, druhou, prostřední částí může být zahrada s klasickými záhonky a poslední část může být pokryta trávníkem.

Zahrada k přijímání hostů může budit dojem jakéhosi pokoje pro hosty, jehož podlaha je vydlážděná a prostor může být ohraničený živými ploty a stromy. Uvnitř prostoru se může nacházet krásný promyšleně naaranžovaný dekorativní nábytek, květináče a další prvky, které Vaší zahradě dodají nádech elegance.

Plánování trávníku a travní koberce

Mnoho lidí se domnívá, že není nic jednoduššího než koupit jakoukoliv krabici s travním semenem nebo trávníkový koberec a za okamžik být s prací hotov. I u této zahradní práce ovšem platí, že plánování setby nebo položení trávníkového koberce musí být pečlivé a teprve potom se dosáhne žádoucího výsledku. Jestliže máte malou zahradu, asi nebudete mít moc na výběr s umístěním trávníku, ale i tak je dobré místo pořádně prohlédnout, zda je slunné, stinné, jaká je zde půda atd., aby se trávník dobře uchytil a krásně vypadal. Pokud přemýšlíte nad tvarem trávníků, klasické čtverce nebo obdélníky jsou ideální z hlediska praktičnosti, avšak opticky nevýrazné. Je však dobré vyhnout se pokušení mít na své vlastní zahradě příliš složitý tvar trávníku, neboť tento počin by Vám do budoucna působil problémy při sekání a udržování úhledných okrajů trávníku.

Travní koberec

Pokud jste se rozhodli pro travní koberec na Vaši zahradu, má to jistě své výhody. Koberec nemusí být drahý, jak se mnoho lidí domnívá, nezapomeňte jej však před samotnou koupí zkontrolovat, abyste viděli, zda je dobře pěstěný, vysetý a že se jedná o kvalitní travní koberec. Mezi výhody travního koberce patří zejména ta, že se výsledek dostaví rychle. Trávník máte rychle a můžete jej hned začít používat. Další výhodou je, že má přesně určené okraje, můžete jej nechat položit v jakoukoliv roční dobu a holá místa můžete jednoduše opravit kusy nového koberce. Do pokládání travního koberce se však raději nepouštějte sami, neboť se nejedná o jednoduchou záležitost. Mějte na paměti, že koberec musí být položen co nejdříve po dodání nebo koupi. Koberec je vhodný v případě malé zahradní plochy.

Zavlažování

Důkladná a kvalitní závlaha je pro Vaši zahradu velmi důležitá. Naproti tomu skrovná a příliš častá zálivka může znamenat zbytečné plýtvání vodou a časem a navíc může být škodlivá. Pro malé zahrady určitě stačí používat kropicí konev nebo zahradní hadici. Ovšem na velkých plochách už se doporučuje použít rozstřikovače nebo kapkové zavlažovače. Ty můžou být, a taky se to doporučuje, vybaveny časovým spínačem, aby se zamezilo zbytečnému plýtvání. O všech možných typech závlah Vás může informovat profesionální firma, zabývající se mimo návrhy a realizace zahrad i zavlažováním. Jen ta, na základě své praxe, může zhodnotit a vyhodnotit, jaký typ zavlažovacího zařízení je pro Vaši zahradu potřeba, včetně seznámení Vás s výhodami a nevýhodami zavlažovacích systémů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5738 (zahradni-radce.cz#9968)


Přidat komentář