Návrhy a realizace zahrad přírodního stylu - Děčín

Součástí našich domovů jsou i naše zahrady. Chcete se cítit ve svém domově ještě více příjemně? Neopomíjejte vzhled své zahrady a vytvořte si z ní oázu, své malé útočiště. Pomohou vám s tím šikovné ruce zahradníků, kteří u nás zažívají boom.

Zahradám svou pozornost věnovali lidé již v dávné historii.** Návrhy a realizace** zahrad patřily mezi uznávané umění. Chcete mít i vy malý ráj na zemi? Nevadí, že nemáte na její údržbu čas. Oslovte nějakého šikovného návrháře zahrad, třeba takového jakým je paní Blanka Suchardová, domluvte se o svých představách a potřebách a nechte zahradníky pracovat. Již v průběhu prvního měsíce si můžete vybírat z několika 3D návrhů.

Přírodní zahrady

Nevíte, co si pod přírodními zahradami představit? Myslíte si, že se jedná o zanedbané zahrady ponechané napospas osudu? Ne, tak tomu tedy rozhodně není. Přírodní zahrady jsou zahrady, které udržují i užívají lidé, ale její funkčnost je spíše dekorativní. Snahou zahradních architektů je docílit zcela přirozeného vzhledu divoké přírody. Výsadba rostliny se tedy odvíjí od okolní flóry a přirozeně se vyskytujících rostlin. Čím se liší od ostatních zahrad? Nepotřebou velké** údržby**, ekologickým systémem a nízkou finanční nákladností.

Anglické divoké zahrady

Typickým představitelem přírodních zahrad jsou anglické zámecké parky anebo venkovské rustikální zahrady. Pojem** divoká zahrada**, reálně Wild garden, je spíše poetickým pojetím z romantických románů z 18. a 19. Století. Ostatně právě v období romantismu byl tento styl zahrad na vrcholu. Bylo tomu tak díky irskému zahradníkovi Williamu Robinsonovi, který již tehdy propagoval ochranu přírody. Jeho zahrady se proslavily a dnes prožívají obrození.

Co představují přírodní zahrady?

Přírodní zahrady představují nejen styl, ale i filozofii majitele, která jde v sounáležitosti s přírodou, přirozeným prostředím, s touhou po nápravě přirozeného ekosystému, vytvoření původního mikroklimatu.

Součástí těchto zahrad obvykle vytváří různé stromy, které jsou obvykle v České republice smíšené. Další součástí těchto zahrad je i dlouhá tráva, keře, různá jezírka, rybníky, mokřady, vřesoviště a výsadba rozličných rostlin. To jaké rostliny se zde vyskytnou, se odvíjí od přirozeného výskytu podle regionu.

Vhodné prostředí přírodních zahrad

Jaké prostředí je adekvátní, či ideální k vytvoření přírodní zahrady? Zahradu můžete vytvořit z různých důvodů a také za různým účelem. Přírodní zahrady jsou skvělým dekorativním prvkem nejen zámeckých zahrad, ale i rekreačních středisek. Své pozitivum může mít přírodní zahrady i z poučného důvodu.** Přírodní zahrady** vytváří totiž přirozené prostředí pro přirozený život flóry, ale i fauny. Je to oblíbené místo motýlů i ptáků a dalšího hmyzu, ale také i čtyřnohých zvířat, kteří zde naleznou útočiště. Nemusíte se bát přírodní zahrady, nejsou rozhodně určeny žádným predátorům…

Ideální místo pro zahradu

Každá styl se hodí do jiného prostředí, každá zahrada nemusí být pro daný styl ideální…

Jaké prostředí je ideální pro tvoření přírodní zahrady? Přírodní zahradu je možné zrealizovat takřka kdekoliv, obzvláště jí to však bude slušet v kopcovitých terénech a na větších prostranstvích (dá se říci, že čím větší, tím lepší), tam, kde je dlouhá zima a pěstování se nedaří, na strmých svazích natočených na sever a také tam, kde bývá sucho.

Pro koho je přírodní zahrada vhodná?

Uvažujete o** realizaci zahrady** a zvažujete v jakém stylu ji provést? Chcete vytvořit příjemné a romantické útočiště, které bude malebné na pohled z okna a ještě příjemnější v rámci odpočinku ve stinných zákoutích? Jaké máte požadavky na svou zahradu, chcete, aby byla příjemná nejen pro vás, ale i pro vaše přátele? Pokud máte rádi vůni přírody, zpěv ptáků a přirozenou barevnost, je přírodní zahrada ideální pro vás. Stejně tomu tak je v případě, jestli toužíte po zahradě dekorační s nízkou údržbou, kam se po náročném dni budete rádi vracet a užívat si zasloužené relaxace. Přírodní zahrada je i skvělým řešením všude tam, kde chce mít člověk pěknou zahradu, ale nemá na ni z jakéhokoliv důvodu čas, či se jí prostě nechce ani více věnovat. Přírodní zahrada totiž doopravdy po vytvoření potřebuje skutečně malou údržbu. Navíc při úpravách je lépe používat spíše mechanické nástroje, než ty elektrické, či na benzínový pohon.

Druhy přírodních zahrad

Zvažujete realizaci přírodní zahrady? I zde máte na výběr. Přírodní, či také nativní zahrady mohou být vytvářeny hned v několika typech a jen na vás záleží, který je vám nejbližší. Vybírat si můžete z** lesní louky, horské louky, rozkvetlých strání, zahrady podobné lesům, sadové, travnaté zahrady** a tak dále. Kdybyste bydleli někde u moře, můžete si vybírat i například ze zahrad podobných savaně, či přirozené přírodě kdesi u oceánu.

Jestli chcete dosáhnout svého snu a mít přírodu na dosah, je zapotřebí si nejprve ujasnit, čeho byste rádi dosáhli. Klidně své představy napište, či namalujte na papír. Když pak oslovíte skutečně kvalitního odborníka, můžete se s ním přesně domluvit, zda by vaše představy byly reálné. Nebojte se ptát a nechte si poradit. Zahradník vám kromě návrhu a realizace zahrady poradí, jak jednotlivé rostliny a vlastně celou zahradu udržovat.

Krásná zrealizovaná** přírodní zahrada** nemusí být pouze vaší chloubou, kterou budou všichni dozajista obdivovat. Tato zahrada ani nemusí být pouze skvělým dotažením exteriéru, jakýmsi prodlouženým obývákem…

Přírodní zahrada může být vaším konečně naplněným snem o místě, kam se budete všichni rádi vracet, kde spolu budete rádi trávit společné chvíle, budete si užívat přirozené harmonie, odpočívat a zapomínat na okolní svět plný starostí…

Je samozřejmé, že pořízení takové přírodní zahrady něco stojí, avšak získané výhody notně převyšují investovanou cenu. Investice je navíc svým způsobem návratná, protože na její údržbu v budoucnu budete muset investovat vskutku minimálně. Rozhodnutí pro realizaci přírodní zahrady je tedy víc než rozumná, a proto nebojte se splnit si svůj sen a nechte si vytvořit svou zahradu podle vašich představ. Přírodní zahrady jsou prostě nadčasové.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5733 (zahradni-radce.cz#9951)


Přidat komentář