Návrhy, realizace a údržba zahrad - Kolín, Český Brod a okolí

Krásně rozkvetlá a upravená zahrada či zahrádka se může stát bez nadsázky chloubou každého rodinného domu. Aby bylo vše dokonale sladěno a zahrada byla úžasná v každém ročním období, není od věci svěřit ji do péče profesionálům.

Založení zahrady - Kolín, Český Brod a okolí

Pokud máte možnost založit si u domu nebo někde jinde zahradu, rozhodně neváhejte. Určitě nebudete litovat. Vždyť zahrada nabízí tolik výhod, na které ani nemyslíte, pokud zahradu nemáte. Zahrada se stane velmi rychle přítelkyní Vaší rodiny a plnohodnotně obohatí Váš život. Zahrada poskytuje nejenom užitek, ale vytváří také předpoklady pro potřebný odpočinek. Na zahradě můžete pobývat ve chvílích vašeho volna a relaxovat tak ať už u práce či u posezení na lavičce. Zahrada je prostě nepostradatelná. Zahrady můžou být různé. Vše záleží na podmínkách, které pro založení zahrady máte k dispozici, ale také na tom, jaký je Váš životní styl, co Vás baví, co máte rádi, zda máte děti, zvířata, apod.

Návrhy, realizace a údržba zahrad - Kolín, Český Brod a okolí

Pokud jste z Kolína, Českého Brodu nebo okolí, pak vám můžeme pro** návrhy a realizace zahrad** doporučit firmu Ing. Ján Rákocy. Nemáte čas sekat a udržovat trávník a přesto chcete, aby byl ozdobou vaší zahrady? Chcete se účinně zbavit plevele? Trápí vás na vaší zahradě přerostlé a neudržované stromy či keře? Pak neváhejte kontaktovat pana Ing. Jána Rákocy, který se o vaši zahradu jistě postará a všechno, co bude potřeba, uvede do pořádku. Ať vás trápí zaplevelený nebo přerostlý trávník, zanedbané keře či nebezpečné vysoké stromy, vše se dá vyřešit. Firma se zabývá především realizacemi a údržbou soukromých zahrad. Do těchto zahrad, ale také do firemních komplexů a veřejné zeleně, navrhují také závlahové systémy a následně realizují jejich instalaci a údržbu. Záležet bude jen na vašem přání a vaší představě o tom, co je na vaší zahradě potřeba udělat, co chcete změnit, s čím potřebujete pomoci, co chcete předělat nebo jen pravidelně udržovat. Pokud vás nabízené služby pana Ing. Jána Rákocy zaujaly, pak vám na něj přikládáme také důležité kontakty: ** Ing. Ján Rákocy – Návrhy, realizace a údržba zahrad - Kolín, Český Brod a okolí**, e-mail: zahrada@rgarden.cz, telefonní číslo: +420 775 927 063.Návrhy, realizace a údržba zahrad - Kolín, Český Brod a okolíFirma*** ***Ing. Ján Rákocy ** Vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.

Více informací o Návrhy, realizace a údržba zahrad - Kolín, Český Brod a okolí naleznete zde: http://www.rgarden.cz

Typy zahrad - Kolín, Český Brod a okolí

Celkové uspořádání zahrady závisí na mnoha faktorech, které se samozřejmě hodně liší – případ od případu. Zcela jinak bude vypadat zahrada, která nenachází u městského domu a naopak jiná bude zahrada, nacházející se na venkově, v zahrádkářské osadě, nebo u chalupy. Uspořádání zahrady samozřejmě také závisí na velikostí zahrady, na vzdálenosti zahrady od Vašeho bydliště a na klimatických podmínkách. Stejně tak je důležitý počet členů rodiny, který bude zahradu využívat a kteří se budou na údržbě zahrady podílet. V současné době je velmi moderní zakládat zahradu tak, aby jedna část byla okrasná, která zároveň plní funkci obytnou a další část užitková. Vzájemný poměr obou částí by měl vycházet z potřeb a zájmů rodiny. Pokud máte větší zahradu, doporučuje se tyto dvě části od sebe prostorově oddělit. V zahradách, které jsou prostorově menší, se budou zřejmě tyto části vzájemně prolínat. Ovšem jak uspořádat jednotlivé části zahrad, kde by se měl na Vaší zahradě který typ zahrady nacházet z hlediska pohodlí, účelu, atd. a jak by měli být tyto části osázené, Vám poradí odborník na realizace zahrad, který má se zakládáním zahrad nemalé zkušenosti a který Vám zahradu zrealizuje dle Vašich nejkonkrétnějších požadavků přímo Vám na míru.

** Ing. Ján Rákocy **

Adresa: Kollárova 989, Český Brod, 28201

Emailové spojení: zahrada@rgarden.cz

Telefonní kontakt: *** +420 **775 927 063 ** ***

Zakládání a ošetřování trávníků - Kolín, Český Brod a okolí

Jestliže chcete mít krásnou moderně uspořádanou zahradu, tak k této patří neodmyslitelně i pěkný kobercový trávník. Udržovaný a pěstěný trávník tvoří  v zahradě okrasný rámec, ve kterém ostatní krásné rostliny a jiné dekorativní prvky lépe vyniknou. Koberec však neplní pouze estetickou funkci zahrady, ale má význam i z hygienického hlediska, neboť obohacuje vzduch v zahradě o kyslík a vodní páru, dále také snižuje hlučnost a prašnost a mírní teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. A v neposlední řadě je vhodným prostředím pro různé dětské hry a domácí sportování. To je snad dost důvodu pro to, abyste měli trávník krásně udržovaný a pěstěný, nemyslíte?

Návrhy, realizace a údržba zahrad - Kolín, Český Brod a okolí

Příprava pozemku - Kolín, Český Brod a okolí

Aby byl trávník stále pěkný, je potřeba nejprve připravit důkladně půdu. K tomu Vám opět může pomoci odborník, zahradní architekt, který má k této činnosti nejen znalosti a zkušenosti, ale především také potřebnou techniku. Nejvhodnější pro přípravu trávníku je půda, která je středně těžká a propustná. Ze země je nutné vybrat všechny kořeny vytrvalých plevelů a také kameny a jiné nerovnosti. Jestliže je celkově plocha zahrady příliš zaplevelená, zlikvidujte je kvalitními přípravky. Postřik se provádí koncem léta. Plevele by měly být minimálně 20 cm vysoké, aby byl účinek těchto protiplevelových prostředků zaručený. Pokud půdu zryjete na podzim, na jaře se snadno a dobře na jemno urovná, v čemž spočívá výhoda. Jestliže však není možnost zrýt půdu na podzim, činí se tak zkraje jara.

** Ing. Ján Rákocy **

Adresa: Kollárova 989, Český Brod, 28201

Emailové spojení: zahrada@rgarden.cz

Telefonní kontakt: *** +420 **775 927 063 ** ***

Setí trávníku - Kolín, Český Brod a okolí

setí je nejvhodnější doba od poloviny dubna do poloviny května. Pokud toto období nestihnete, pak se možné sít trávu i od poloviny srpna do poloviny září. A jak se setí provede, aby byl trávník dle vašich představ? Jemně upravený povrch půdy utužte válcem nebo prkny. Semeno, které si zakoupíte v obchodě, rozdělte na dvě poloviny. První polovinu semene vysejte na celou plochu jedním směrem, druhou část semene následně kolmo na ni. Kraje plochy je potřeba osévat hustěji. Semena následně zastrčte do země železnými hráběmi a to do hloubky 1 cm a utužte válcem nebo prkny. Poté, co bude trávník zasetý, udržujte osetou plochu stále přiměřeně vlhkou. Jestliže se po vydatném dešti vytvoří na půdě škraloup, opatrně ho musíte rozešít ježkovým válečkem nebo železnými hráběmi.

Návrhy, realizace a údržba zahrad - Kolín, Český Brod a okolí

Prořezávání ovocných dřevin - Kolín, Český Brod a okolí

Existuje několik důvodů, proč se pustit do prořezávání ovocných stromů. A to k ovlivnění směru růstu tvarovaných výhonů nebo udržování žádaného tvaru a současné= zajištění posílení struktury. Dále pro udržení rovnováhy mezi plodným dřevem a růstem a také k udržení zdravých stromů odstraněním odumřelého, nemocného nebo poškozeného dřeva. Kdykoliv se řez provádí, měl by být proveden alespoň z jednoho výše uvedeného důvodu. Běžné prořezávání se provádí během zimního vegetačního klidu nebo u peckovin v létě – tedy u slivoně, třešně a broskvoně.

** Ing. Ján Rákocy **

Adresa: Kollárova 989, Český Brod, 28201

Emailové spojení: zahrada@rgarden.cz

Telefonní kontakt: *** +420 **775 927 063 ** ***

Prořezávání silně rostoucích dřevin - Kolín, Český Brod a okolí

K povzbuzení růstu mladých stromů se užívá krátký řez. Po krátkém řezu kořenový systém stromu vyživuje méně pupenů, a proto se následně tvoří silné nové výhony. Naproti tomu malý nebo žádný řez má pouze velmi malý podíl na výživě pro každý pupen a nový růst je omezen. Jestliže se provede řez příliš dlouhý, je zde možnost nebezpečí tvorby příliš mnoha malých plodů a to následně vysiluje strom na úkor nového růstu, který by mohl přinést příští úrodu.

Z výše uvedeného je zřejmé, že prořezávání stromů, ostatně stejně jako jakákoliv jiná úprava zahrady, vyžaduje zásahu odborníka, protože jen tak bude zahrada dostatečně užitková a bude plnit takový účel, ke kterému byla pořízena. Proto neváhejte a obraťte se na zahradního architekta, který Vám nejenom že vytvoří zahradu Vašich snů, ale následně může Vaši zahradu i udržovat a pečovat o ni. A vy bude sklízet pouze zasloužené ovoce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5754 (zahradni-radce.cz#10016)


Diskuze a zkušenosti

Hynek | 09.06.2014 12:10
Re: Návrhy, realizace a údržba zahrad - Kolín, Český Brod a okolí Skvěle odvedená práce, se zahradou jsem maximálně spokojen. Doporučuji.

T. | 04.07.2014 11:28
Re: Návrhy, realizace a údržba zahrad - Kolín, Český Brod a okolí Všechno v pohodě. Domluva, cena, práce.


Přidat komentář