Pokládka dlažeb - Poděbrady

Dlažba v exteriéru nebo interiéru je důležitou částí celkového vzhledu domu. Na trhu jsou různé materiály, které vynikají rozdílnými vlastnostmi. S výběrem vám poradí odborník a doporučí správný typ dlažby.

Správně zvolená dlažba dodává půvab vašemu domovu. Materiál dlažby vybírejte podle zatížení a sladění s exteriérem. Venkovní dlažbu můžeme vybírat z velké nabídky materiálů, tvarů a barev. Venkovní dlažbu dělíme např. na betonovou, kamennou, cihlovou a dřevěnou. Při výběru materiálu venkovní dlažby je důležité to, co očekáváme od dlažby z pohledu estetického a praktického. Jiné požadavky vyžaduje dlažba umístěna před domem a jiné požadavky má dlažba na terase. Jedním kritériem při výběru dlažby má také cena. Nejčastěji užívané materiály na venkovní dlažbu je keramika a beton.

Keramická dlažba

Tento typ dlaždic je mrazuvzdorný a velmi pevný. Keramické dlaždice se používají na chodnících, schodištích nebo terasách.

Kamenná dlažba

Kamenná dlažba vyniká mechanickou odolností. Vzhled kamenné dlažby se hodí kdekoliv. Žulová dlažba má velmi vysokou životnost a je téměř nezničitelná. Nasákavost žulové dlažby je také minimální. Žula je přírodní materiál, který vydrží přes 100 let. Mezi výhody žulové dlažby patří výhodná cena, luxusní vzhled, vysoká životnost a snadná údržba.

Zámková dlažba

Mezi výhody** zámkové dlažby** patří její nižší finanční nároky, vysoká trvanlivost, odolnost proti větru a hygienická nezávadnost. Zámková dlažba se může jednoduše rozebrat a zase sestavit, tohoto se využívá např. při položení kanalizace nebo elektrického vedení. Zámková dlažba se používá na chodníky, dvorky, příjezdy ke garážím, terasy nebo zahradní cesty.

Dřevěná dlažba

Dřevěná dlažba má velmi přirozený vzhled. Dřevo musí být nejdříve naimpregnováno. Dřevěná dlažba mí trvanlivost několik desítek let.

Betonová dlažba

Výhodou** betonové dlažby** je její odolnost vůči nepříznivým vlivům prostředí. Betonová dlažba je velmi silná a její povrch je protiskluzový. Vybírat můžeme z velkého množství barev a tvarů.

Dlažba v koupelně

Koupelna je místnost, jejíž význam se změnil společně s dobou. Zatímco v minulosti byla koupelna chápána jako nepříliš užitečná místnost, dnes se její důležitost posouvá dopředu.  Koupelna kromě hygieny splňuje také požadavky na relaxační, kosmetickou a prádelní místnost. Majitelé malých koupelen v panelových bytech se často pouštějí do rekonstrukce. Koupelny se tak mnohdy zvětšují, propojují se s toaletou a přizpůsobují se potřebám majitelů. Vany, které zabírají mnoho prostoru, často nahrazují sprchové kouty. Dostatek důrazu se klade také na celkový design koupelny. Na trhu je např. velké množství zajímavých baterií. Součástí koupelny jsou také obklady a dlažby v koupelně.

Vlastnosti dlaždic v koupelně

Dlaždice do koupelny se musí vybírat na základě několika důležitých parametrů. Jedním z těchto parametrů je mechanická odolnost. Mechanická odolnost je vlastnost dlaždic, která vyjadřuje odolnost vůči zátěži a pevnost. Povrchové mechanické vlastnosti dlaždic znamenají odolnost dlaždice vůči poškrábání, pořezání a úderům. Nasákavost dlaždice souvisí s mrazuvzdorností. Čím vyšší má dlaždice nasákavost, tím méně se hodí do venkovního prostředí. Dalším důležitým parametrem při výběru dlaždic je protiskluznost. Na základě těchto vlastností se vybírají dlaždice do určitého prostředí.

Druhy obkladaček

Při výběru těch správných** obkladových materiálů** pro koupelnu není dobré nic uspěchat. Vybavení koupelny se nedá tak jednoduše změnit jako např. vybavení ložnice. Vyplatí se investovat do kvalitních materiálů, které vydrží provozní zatížení koupelny. Také musíme pamatovat na to, jak rychle se mění trendy v bydlení. Proto je lepší zvolit takový typ dlaždic, který i po několika letech bude vypadat stále hezky a moderně. Obkladačky můžeme vybírat v různých vzorech, barvách, strukturách, tvarech. Kromě keramických obkladaček se využívají i materiály, jako jsou korek, kov, sklo, kámen nebo vinyl.

Keramické obkladačky

Keramické obkladačky jsou vypalované hliněné destičky, které jsou na jedné straně ozdobené barevnou glazurou. Glazura chrání kachličku proti vodě a špíně. Zajímavě také působí obkladačky s individuálním vzorem, které oživí koupelnu.

Mozaikové obkladačky

Mozaikové obklady v koupelně jsou složeny z malých čtverečků. Tento typ obkladů má stejné vlastnosti jako keramické obkladačky. Náročnost jejich pokládky ale navyšuje jejich cenu. Mozaikové obkladačky mohou být použity v jedné barvě, různých barvách nebo odstínech jedné barvy. Využité mozaikových obkladaček je také v kuchyni, kde obklady prakticky chrání stěnu mezi pracovní plochou a úložnými skříňkami. Kromě keramických materiálů se dají také zakoupit mozaiky ze skla nebo kamene. Mezi novinky patří mozaiky vyrobené z nerezového plechu.

Zrcadlové a skleněné obkladačky

Tyto obkladačky jsou vyrobeny z čistého nebo tónovaného zrcadlového skla. Povrch určený k pokládce musí být vždy dokonale hladký.

Cihlové obklady

Tyto obklady jsou vyrobeny z tenkých plátků cihel. Cihlové obklady se prodávají v mnoha barvách a velikostech.

Betonové obklady

Betonové obklady napodobují přírodní kámen. Pro tento typ obkladů je typická stálobarevnost, odolnost, nenasákavost, nízká hmotnost a pevnost. I přes řadu jejich výhod se betonové obklady používají spíše v exteriérech.

Dřevěné obklady

Dřevo je velmi oblíbený materiál kvůli jeho izolačním vlastnostem a přirozenému působení. Hnědá barva dřeva působí pozitivně na psychický stav člověka, přináší klid a jistotu. Těžké tropické dřevo je díky speciálním úpravám vhodné i do vlhkého prostředí koupelen. Bohužel nevýhodou tohoto luxusního materiálu je jeho vysoká cena.

Kamenné obklady

Tenké desky různých druhů kamene tvoří tento druh obkladů. Nejkvalitnější jsou obklady ze žuly a mramoru.

Fólie a plastové obklady

Fólie můžete zakoupit se vzory kamene, textilu, dřeva a s jinými motivy. Fólie se dají nalepit na stěny, nábytek, vany a obklady. Výhodou je nízká cena a snadná manipulace. Plastové obklady jsou velmi odolné vůči vlhkosti, jsou snadno omyvatelné, mají také dobré tepelné a zvukově izolační vlastnosti.

Korkové obklady

Nevýhodou tohoto materiálu je nízká odolnost v porovnání s ostatními materiály. Naopak výhodou je velmi příjemný vzhled, tepelné a zvukové izolační vlastnosti a nízká váha. Tyto obklady jsou velmi ekologické a hygienické. Některé povrchy korkových obkladů jsou upraveny tak, aby byly dobře omyvatelné a odolávaly vodním parám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5722 (zahradni-radce.cz#9927)


Přidat komentář