Pokládka zámkové dlažby - Hradec Králové

Dům vypadá dobře, pokud i jeho okolí vypadá dobře. Přístupovou cestu k domu sousta lidí řeší zámeckou dlažbou a ani vy nemusíte být výjimka. Proč tomu tak je a co od dlažby očekávat? Jak vůbec vybírat takový stavební materiál?

Krásný dům bude krásný, pokud bude mít i své okolí příjemně upravené a úhledně zpracované. To se týká i zámkové dlažby. Vlastně zámková dlažba tvoří jeden ze základních prvků upravené zahrady a okolí domu vůbec. Zvolit správný druh, tedy motiv, barvu i materiál nebude tak složité jako dlažbu správně položit, aby vydržela nějakou dobu a především, aby vydržela nápor chodců a také příjezd vozů. Obvykle to bývá kámen úrazu, neboť běžné užívání po nějakém tom roce, někdy stačí i měsíce, nebo dokonce dny, se kvalita práce pozná. A samozřejmě zde platí přímá úměra – čím lepší práce, tím větší výdrž. Existují samozřejmě i výjimky, ale to je malé procento a řadí se mezi ně i ne příliš kvalitní stavební materiál. Materiál se holt vždy nedá odhadnout, vybírat kvalitu se ale vyplatí. Co se však samotného provedení týče, tedy pokládky zámkové dlažby, je vždy na místě zhodnotit situaci a zavolat si pomoc odbornou. Vždy pamatujte na to, že firma, která v oboru podniká, bude obvykle dražší, než podivínský, i když pracovitý soused, jenže firma peníze daní, a navíc vám poskytuje záruku, opravy apod. Je sice parádní mít za basu piv pokládku dlažby vyřízenou, jenže na jak dlouho? Chcete-li si odpustit dohadování se sousedem, a současně chcete mít kvalitní dlažbu, kontaktujte vždy odbornou firmu.

Pokládka zámkové dlažby - Hradec Králové

Firma pana Petra Lacourta se v pokládání zámkové dlažby moc dobře vyzná. Ve stavebnictví podniká od roku 1991 a na svém kontě má tudíž řadu provedených staveb. Velmi zajímavou informací je, že se tato firma v roce 2009 podílela na realizaci proměny bytového interiéru mladých manželů v známém pořadu "JAK SE STAVÍ SEN". Změnili obývací pokoj podle instrukcí známých designérů k nepoznání. Na fotografie a video z této velkolepé akce se můžete podívat na webu: stavebnifirma.webnode.cz. Tato akce není jediná, kterou pan Lacourt absolvoval. Na zmiňovaných webových stránkách se dozvíte mnohem více.

Kontaktujte pana Lacourta a domluvte se s ním na zakázce

e-Mail:** petr.lacourt@gmail.com**

Tel: +420 602 173 677

Adresa sídla firmy: Dolní Přím, s číslem popisným 73

A o co, že ho můžete žádat? Prakticky jsou to veškeré stavební práce, jako jsou rodinné domy na klíč, fasády, také zateplení fasád **, omítky, veškeré dlažby, obklady, kompletní řešení koupelen a WC, rekonstrukce, malé i větší stavební úpravy**, pokud se vydáme na zahradu, pak** stavební zapravení bazénů**, dále** demolice, tesařské práce, ploty, krby, sádrokartónové práce** a další.

Pokládka zámkové dlažby – výběr, provedení

Marně si lámete hlavu nad výběrem vhodné zámkové dlažby pro vaši přístupovou cestu k domu? Není nic vhodnějšího a zaručenějšího než se zeptat odborníka. Ten vám osvětlí, jak se která dlažba chová, co** je pro váš terén nejvhodnější**, také se vyzná alespoň v základních a nejpoužívanějších značkách. Má zkušenosti, a to je, jak se říká, k nezaplacení. Nenechte se oklamat míněním některých lidí, že co je nejdražší, je také nejlepší. Samozřejmě, že nejlevnější značku s dost podivným názvem a ještě podivnějším původem není vhodné kupovat, ale i to nejdražší se ne vždy vyplácí. Obecně platí, že nejznámější značka je ta správná trefa do černého. Pokud se vám zdá stále drahá, nechte si od profesionála poradit. Navíc on by měl pokládku zámkové dlažby provést, proto nechte taky tak trochu na něm, s čím bude pracovat a co preferuje jako nejlepší. Na výběr máte z několika motivů a dnes i pár barev.

Pakliže si vyberete starou, dobrou a osvědčenou, takzvanou klasickou zámkovou dlažbu, lze si mimo šedé barvy trochu obarvit příjezdovou cestu a chodník a zvolit ji v barvě tmavší – červené, bordó, jak se jí obvykle říká, anebo pak mírně nažloutlou, dá se také hovořit o okrové barvě. Následuje volba tvarů dlažebních kostek, která je víc pestrá a není neobvyklé jednotlivé tvary a také barvy kombinovat. To vám může navrhnout i firma, respektive její pracovník, který pokládku dlažby bude provádět. Většinou se tak děje ke vztahu k okolí, možnosti plochy a samozřejmě hlavně dle požadavků zákazníka. Mimo klasickou zámkovou dlažbu si může nechat zákazník poklást přístupové cesty k domu zvláštní dlažbou. Jsou elegantní, vypadají dobře, je jich spousta druhů, barev, motivů, provedení a velikostí. Nutno však nezapomínat, že některé povrchy nejsou až tak, i když jsou k venkovnímu použití dle výrobců určené, vhodné. Přijdete na to v zimě, kdy cesta přízemními mrazíky zamrzne. Že se budete klouzat vy, jistě nebude nic příjemného, ale horší to bude například s vaším vozem, s kterým se nemusí podařit vyjet z garáže, nebo naopak do ní a při manévru třeba poničit jak vůz, tak okolí. Ne že by klasická dlažba byla zcela bez těchto problémů, ale druhy dlažby, s vyšší skluzností nejen při mrazech, ale také třeba při mokrém povrchu apod. Je dobré se informovat jak u prodejce, tak u odborníka – zedníka.

Další stavební práce

Co jsou stavební práce? Poměrně jednoduchá otázka, na kterou existuje snad jen jediná, krátká a schopná odpověď – vše co má co dočinění se stavbou. A vždy se nemusí jednat o samotné stavění. Například i** demolice a bourání** patří, paradoxně, ke stavebním pracím. Většinou jde o nutnou demolici, aby pak mohla vzniknout stavba, anebo bourání některých zdí v domě znamená, že bude následovat jiné uspořádání a tudíž nová stavba. Do stavebních prací se také řadí práce výkopové, neboť má-li být stavba domu provedena, musí být tak učiněno na pevných základech a ty nezískáte jinak, než právě výkopem základů. Výkopy se provádí buďto mechanicky, nebo strojově. U vlastních domů si základy většinou kopají lidé sami, nebo využívají tak zvaných levných pracovních sil. Ty využívají i stavební firmy, anebo u markantních staveb se pak spoléhají na bagry a podobné technické posily. To demolici, výkopech a betonování základů následuje hrubá stavba, kterou není nutné více představovat. Její výhodou je fakt, že taková stavba rychle roste a práce jde tak vidět. Titěrnostmi jsou pak práce, které se souhrnně nazývají lehké zednické práce. Ne že by na jejich provedení nebylo třeba síly, ale pracovník se netahá s těžkým a velkým stavebním materiálem. Patří sem různé obklady, vrtání, elektroinstalace, zateplení apod. Velkou skupinou jsou pak rekonstrukce, neboť jsou velice žádané. Jde většinou o koupelny a WC, lidé si nechávají také měnit okna, dveře a žádají pokládku nové, lepší podlahy. Pokud už se do rekonstrukce chcete pustit, nejlepší je udělat kompletní rekonstrukci celého bytu. Realizaci a i předchozí návrhy řešení zpracuje firma dle vašich požadavků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5748 (zahradni-radce.cz#9987)


Přidat komentář