Pokládka zámkové dlažby - Liberec

Nedílnou součástí každého moderního bydlení je také úhledná venkovní úprava cest, chodníků, dvorků, apod. Jestliže uvažujete o zvelebení okolí Vašeho domu, případně chaty či chalupy, nabízí se zde možnost použít k tomu betonovou zámkovou dlažbu.

Zámková dlažba

Pod pojmem zámková dlažba si lze představit betonové dlaždice, které do sebe navzájem přesně zapadají, čímž jsou výjimečně odolné proti tlaku, apod. Systém v podstatě funguje na principu zámku, což znamená, že se jednotlivé dlaždice navzájem do sebe uzamknou. Tím, že jsou v sobě jakoby uzamčeny, dochází k jejich vzájemnému spolupůsobení, což má pozitivní vliv právě na odolnost vůči tlaku. Dnešní zámková dlažba je již zcela odlišná od klasických betonových dlaždic, jež známe ze starších chodníků, které původně vznikly jako levnější varianta kamenných dlažebních kostek.  Tím, že je zámková dlažba odolná vůči tlaku, je velice vhodná k pokládkám na chodníky, pěšiny, cesty, parkoviště, dvorky, terasy, apod. Zámková dlažba je velmi odolná proti klimatickým vlivům, nevadí jí jak horké tak ani mrazivé počasí, je otěruvzdorná, a také odolná proti chemikáliím. V současnosti je nabídka zámkové dlažby velmi bohatá a vyniká rozmanitostí tvarů, vzorů i barev, díky čemuž můžeme při pokládce získat zajímavé vzory.  Další nezanedbatelnou výhodou zámkové dlažby je její nižší pořizovací cena a také to, že má schopnost odvádět vodu. Zámkovou dlažbu můžeme kdykoliv rozebrat a pak umístit znova, nebo ji přesunout na jiné místo. Je vyrobena z betonu, a to litím tekuté hmoty do forem s následnou vibrací nebo i lisováním. Různé tvary a barvy zámkové dlažby zaručují, že si z nabídky vybere opravdu každý.

Pokládka zámkové dlažby – Liberec

I když může na první pohled vypadat, že pokládku zámkové dlažby zvládne každý svépomocí, opak je pravdou. Aby zámková dlažba byla správně položená a plnila tak správně svou funkci, je lepší, aby Vám pokládku provedla odborná firma, která se touto činností zabývá, má potřebné zkušenosti a vybavení. Tato skutečnost zvláště platí, bude-li se jednat např. o příjezdovou cestu, která bude více zatížená, nebo o nějakou větší plochu. Jestliže dlažba není položena tak, jak má, může se propadat, vlnit, apod.

Mezi takové odborné firmy, které se pokládkou zámkové dlažby zabývají, patří i firma, která má dostatek zkušeností a disponuje potřebným technickým vybavením, aby položení zámkové dlažby bylo opravdu dokonalé. Kromě pokládky zámkové dlažby se zabývá také různými stavebními pracemi, malováním, zateplováním či rekonstrukcí bytových jader. Pokud máte v plánu v domě i okolo domu uskutečnit více úprav či rekonstrukcí, neváhejte a oslovte právě tuto firmu, nebudete tak muset shánět na každou činnost jinou a s výsledkem budete zaručeně spokojeni.

Pokládka zámkové dlažby

Jak je již v článku uvedeno, určitě je lepší při pokládce zámkové dlažby oslovit nějakou odbornou firmu, než se o to pokoušet samy. Při pokládce je nutné dodržovat přesný technologický postup, který je nezbytný k tomu, aby dlažba měla právě ty vlastnosti, pro které je tak ceněna a oblíbena. Před samotnou pokládkou je důležité si rozmyslet jaký tvar a barvu dlaždic si vybereme, tak aby to ladilo k celkovému okolí domu. I s tímto výběrem Vám dobrá firma může poradit. Před pokládkou je nejdůležitější příprava samotného povrchu, kam má být dlažba umístěna a její vyznačení. Vyznačený prostor se vyhloubí, dle výšky dlažby s dostatečnou rezervou na drobný štěrk a drť, hloubka také závisí na tom, jak moc bude dlažba zatížena, čím větší bude budoucí zatížení, tím hlubší bude štěrkové lože. Po vykopání prostoru je potřeba dno srovnat a zhutnit. Jakmile je dno zhutněno, zasype se cca 20 cm vrstvou drobného štěrku, který se následně nejlépe za pomoci vibrační desky zhutní. Po tomto se osadí do betonového lože obrubníky, jež vymezí hranice plochy pokryté dlažbou. Poté co beton ztvrdne, nasype se do výkopu asi 5 cm vrstva drti, jež se opět řádně udusá. Aby byla tahle vrstva ideálně položená, používají se různé lišty, jež slouží jako vodící pásy. Po položení dlažby poklesne následným zhutněním úroveň dlážděného povrchu asi o 10 mm. Dlažba se pokládá do předem zvoleného vzoru a je třeba dbát na to, aby spáry mezi jednotlivými dlaždicemi byly rovnoměrné. Do spár se mete křemičitý písek, nebo pokud chcete, aby byly spáry černé, použije se písek čedičový. Dlažba se nakonec udusá opět deskovým vibrátorem.

Zateplování domů

Jestliže chceme dosáhnout energetické úspory u domů, je hlavním prostředkem k dosažení dostatečná míra zateplení. Díky zateplení se zlepšují tepelné vlastnosti budov. Při zateplování je nutné zateplit jak všechny obvodové stěny, tak i stěny vnitřní, včetně stropů a podlah, zvláště pak jestli sousedí s nevytápěnou místností (sklepem, půdou, garáží, apod.). Materiálů, které se k izolacím používají, je v současné době celá řada, záleží na konkrétní stavbě. Pro zděné či betonové stavby se nejčastěji používá polystyren. Dále se používají izolaceminerálních vláken, které jsou vhodné zejména pro dřevostavby. Samotná tloušťka izolace je závislá na použitém materiálu a dalších faktorech, tak aby bylo dosaženo určitého součinitele prostupu tepla dané konstrukce.

Rekonstrukce bytových jader

Rekonstrukce bytových jader je v současnosti velice žádanou činností, je to tím, že dnešní člověk má zcela jiné vyšší nároky na bydlení, než tomu bylo v době výstavby panelových sídlišť. Než začneme s rekonstrukcí, je potřeba vše naplánovat, co chceme změnit a kolik máme na rekonstrukci peněz. Pokud se rozhodneme zasahovat do nosných zdí, je důležitý odborný dohled stavebního inženýra. Při rekonstrukci je nevyhnutelná spolupráce se stavebním úřadem, přičemž na některé práce nám bude stačit jen ohlášení a na ty větší stavební povolení (to platí i o rekonstrukci bytového jádra). Pokud se rozhodnete jen pro nové omítky, výměnu dveří, atd., není nutné nic ohlašovat.  Při rekonstrukci bytového jádra se zastaralé jádro vybourá a nové se vyzdí nebo se použije sádrokartonová konstrukce s izolací proti vodě. Při rekonstrukci bytového jádra se vymění i rozvody vody a odpadu, elektroinstalace, výměna vany, sprchového koutu, umyvadla, apod. V každém případě je nutné zadat takovou rekonstrukci kvalitní firmě, která Vám pomůže jak s návrhem změny bytového jádra, tak i s realizací.

Stavební práce

Spousta firem, která se zabývá jak pokládkou zámkové dlažby, tak i rekonstrukcí bytového jádra, má v nabídce svých služeb i stavební práce. Mezi takové stavební práce patří zejména bourací práce, stavba hrubé stavby, různé zednické a obkladačské práce. Dále to mohou být sádrokartonářské práce, omítky, štuky, malování a nátěry a v neposlední řadě i izolace a zateplení. Velkou výhodou je, že při rekonstrukci domu či bytu oslovíte jen jednu firmu, která všechny tyto práce dobře zvládá a nemusíte tak obvolávat a shánět další firmy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5741 (zahradni-radce.cz#9973)


Diskuze a zkušenosti

Benc | 21.06.2015 19:51
Re: Pokládka zámkové dlažby - Liberec Dobrý den, poptávám cenový odhad pokladu zámkové dlažby. Kompletní práce jako výkop a odvoz zeminy, přívoz a pokládka vrstev podloží a pokládka dlažby. Dlažbu již mám koupenou, jedná se o obdélníkový tvar. Plocha cca 28 m2. Děkuji M.Benc 773537303 Liberec Pilínkov


Přidat komentář