Pokládka zámkové dlažby - Moravská Třebová

Přemýšlíte nad tím, jaký povrch zvolit pro svůj chodník nebo příjezdovou cestu? Nevíte co si vybrat? Existuje několik možností. Asi nejlevnější by bylo mít na pozemku obyčejnou pěšinu nebo hliněnou cestu. Jenže to není zrovna praktické.

Hliněná cesta není ideální, protože se na ní po dešti drží kaluže a při déletrvajících deštích se z hliněné cesty stává bahniště. To by znamenalo neustále špinavé boty, nohavice a taky auto. Navíc se v hliněné cestě můžou časem vytvořit koleje. Ani štěrk není nejlepší volbou, protože se po něm špatně chodí a navíc v létě zalézá do sandálů. Ať se jedná o štěrk či o hliněnou cestu, další problém nastává v zimě, protože z takovýchto povrchů se sníh kvůli nerovnostem špatně odklízí. Další možností, která je však už značně dražší, by bylo nechat si udělat asfaltovou příjezdovou cestu. Jenže, pokud už je asfalt jednou položený, jde velmi špatně odstranit. A co kdyby bylo někdy potřeba vykopat přívody pro inženýrské sítě nebo opravit ty stávající vedoucí pod cestou? Pak by bylo s odstraňováním asfaltu mnoho práce. Tento problém by zase vyřešily dlažební kostky. Jenže i ty mají své proti: kvůli nerovnostem způsobuje automobil po nich jedoucí hluk, což brzo ráno ruší ty, kdo vstávají později a navíc se z nich obtížněji odklízí sníh. Pokud jste z velkoměsta, všimněte si, že inženýrské sítě na panelových sídlištích vedou často pod travnatými pásy podél hlavních cest. Tam, kde jsou zastávky MHD, je tráva nahrazena většinou ne asfaltem, ale něčím, co jde snadno demontovat, například právě** dlažbou**. Je to proto, aby byl k inženýrským sítím v případě potřeby snadnější přístup. Po opravě sítí se dlažba zase položí zpět.

Pokud toužíte po povrchu, který bude kvalitní, odolný vůči zátěži i počasí, v zimě snadno udržovatelný, v případě potřeby velmi snadno demontovatelný, auto po něm jedoucí nebude způsobovat hluk a konečně, pokud toužíte po povrchu, u kterého si budete moci vybírat ze široké škály barev a tvarů, pak vám doporučujeme léty prověřenou** zámkovou dlažbu**.

Pokládka zámkové dlažby - Moravská Třebová

Pokládka zámkové dlažby

Pokud máte zájem o informace o zámkové dlažbě nebo přímo o pokládku zámkové dlažby a jste z Moravské Třebové nebo okolí, pak vám můžeme doporučit firmu pana Pavla Schuplera, která se pokládkou zámkové dlažby zabývá. Firma pana Schuplera z** Bezděčí u Trnávky-Unerázky** nedaleko Moravské Třebové v okrese Svitavy provádí nejen pokládku zámkové dlažby, ale také** zateplování fasád a jiné stavební práce**, takže můžete v případě zájmu získat tu výhodu, že vám více prací provede jedna firma. Kontakty jsou: Pavel Schupler, telefonní číslo: 736 677 534, e-mail: schupler@tiscali.cz; adresa: Bezděčí u Trnávky, část obce: Unerázka, číslo popisné: 9.

Co je zámková dlažba a jak se vyrábí

Zámková dlažba je jedním z typů venkovní dlažby. V poslední době se zámková dlažba čím dál tím častěji používá na městské chodníky, takže nejspíše víte, jak vypadá. Kdoví proč se však v našich městech používá ve většině případů typ dlaždice, která je širší na koncích, zúžená uprostřed a má šedivou barvu. Pokud vás však odrazuje to, že by váš chodník na zahradě vypadal stejně nudně a okoukaně jako ten ve městě, pak vězte, že zámková dlažba se vyrábí v** mnoha různých tvarech, barvách a velikostech**, takže výběr je opravdu široký. Zámková dlažba je čím dál oblíbenější díky důmyslné technologii výroby, která jí propůjčuje výjimečné mechanické vlastnosti a dlouhou životnost. Zároveň je dobře položená zámková dlažba odolná vůči zatížení vysokou hmotností (například na příjezdové cestě) a v zimě se z ní díky naprosto rovnému povrchu snáze odklízí sníh. Zámková dlažba odolává povětrnostním vlivům i mechanickému poškození stejně dobře a v některých případech i lépe než přírodní kámen. Zámková dlažba se totiž vyrábí ze zhutněného betonu – beton se zhutňuje po odlití do formy pomocí vysokofrekvenčních vibrací – na formu na dlaždici naplněnou betonem se nechají působit vysokofrekvenční vibrace, které způsobí, že se sníží tření mezi jednotlivými částečkami betonu na minimum a beton se tak díky vibracím začne na chvíli chovat podobně jako voda – následkem působení těchto vibrací z ještě měkkého betonu unikne všechen vzduch, vyplní se případné dutinky a beton tak bude tvrdší, hutnější a trvanlivější.

Výhody zámkové dlažby

Použití zámkové dlažby má mnoho nesporných výhod:

Vysoká odolnost vůči zatížení a mechanické vlastnosti dlažby

Jak již bylo řečeno výše, díky důmyslné technologii vysokofrekvenčních vibrací je zámková dlažba vyrobena ze zhutněného betonu, který je pevný a trvanlivý. Pokud si vyberete správný typ zámkové dlažby určený pro vysokou zátěž, nebude žádný problém použít zámkovou dlažbu na** vydláždění příjezdové cesty** nebo garážového stání. Před výběrem konkrétního typu zámkové dlažby je tak potřeba se rozhodnout, zda budeme vydlážděnou plochu používat pouze jako chodník nebo k pojezdu či stání automobilu do 3,5 tuny nebo dokonce pojezdu a stání automobilu nad 3,5 tuny.

Odolnost zámkové dlažby vůči počasí a rozmrazovacím látkám

Zámková dlažba velice dobře odolává mrazu. Rozhodně není třeba mít obavy, že by mohla v tuhých mrazech popraskat. Díky zhutněnému betonu se v zámkové dlažbě nedrží voda, takže ani z tohoto hlediska jí mráz neuškodí.** Zámková dlažba** je také velmi odolná vůči rozmrazovacím solím, které používají silničáři v zimním období.

Naprosto rovný povrch zámkové dlažby

Vysokofrekvenční vibrace umožňují na pohledové straně dlaždice vytvořit hladký povrch, který je hodnotný nejen z estetického hlediska, ale je příjemný také pro chůzi a pro ježdění automobilem (pohledová strana: ta strana dlaždice, která bude po položení dlažby vidět). Díky tomu automobil jedoucí po zámkové dlažbě nezpůsobuje tak výrazný hluk, jako když by jel po klasických dlažebních kostkách.

Snadnost pokládky i demontáže zámkové dlažby

V případě potřeby je možné kdykoliv zámkovou dlažbu snadno a rychle demontovat.

Snadná údržba zámkové dlažby

V zimě se z hladké** zámkové dlažby** odhrnuje sníh snadněji, než kdybychom měli dlažbu z nerovného kamene nebo nezpevněnou cestu či štěrk. Stačí vzít hráblo, popřípadě zahradní traktůrek s pluhem a pokud není sníh ušlapaný, odhrneme ho jedním pohybem. Pokud by se nám zámková dlažba zašpinila, dá se opět díky rovnému povrchu snadno umýt.

Estetický vzhled zámkové dlažby, variabilita vzorů

Někdy bývá mezi** výhodami zámkové dlažby** zmiňována také estetická hodnota. Pravdou však je, že estetické cítění každého z nás je jiné, takže posouzení toho, zda je hezčí asfalt, zámková dlažba, štěrk, hliněná pěšina, dlažební kostky či jinak zpracovaný kámen, je na každém z nás. Nesmíme ale zapomenout na to, že zámková dlažba se vyrábí v mnoha barvách i tvarech, takže nudná šedivá dlažba, jak ji známe z naších chodníků, není jedinou možností, jak může zámková dlažba vypadat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5751 (zahradni-radce.cz#10003)


Přidat komentář