Realizace balkónových zahrad - Louny

Pokud toužíte po zahradě, ale bydlíte v bytě a máte tak k dispozici maximálně balkon, není důvod zoufat. I na balkóně či terase si totiž můžete vytvořit zahradu, kterou budou i sousedé obdivovat. Zde se Vám pokusíme poradit jak na to.

Zahrada na balkóně

O balkónové a střešní zahrady roste i u nás stále větší zájem. Takové zahrady jsou v některých zemích, především kde je vlhčí mikroklima, poměrně oblíbenou a prastarou tradicí. Malá či větší plocha, která je osázená zelení, má v současnosti především ve velkých městech stále větší hodnotu, proto se s ní můžeme setkat stále častěji i na netradičních místech, jako jsou například střechy, terasy a balkóny. Takové terasy, střechy a balkony neslouží jen k dekoraci, ale také částečně pohlcují prach, celkově zlepšují ve městech mikroklima, eliminují negativa znečištěného ovzduší, hluku a dokonce i zmírňují výkyvy teplot.  Zeleně osázený balkón či terasa v neposlední řadě také vytváří příznivé podmínky pro relaxaci a duševní pohodu člověka.  Získáte tak příjemné místo, kde budete rádi snídat, kde si budete chtít číst knížku nebo kde budete jen relaxovat a nic nedělat.  Rostliny určené pro truhlíky a květináče jsou běžně k dostání a kromě okrasných květin si na balkóně můžete vypěstovat i něco na zub.

Realizace balkónových zahrad – Louny

Jestliže si přejete, aby se váš obyčejný a nudný balkón, který slouží jako odkládací plocha pro smeták, apod., stal rozkvetlou zahradou a vypadal úžasně, je dobré realizaci svěřit odborné firmě. Jednou z takových odborných firem, která se zabývá proměnou balkónů na krásnou zahradu, je firma Jan Zasadil. Firma Jan Zasadil se specializuje na balkónové zahrady a zahrady na terasách a je schopná Vám do detailů navrhnout balkónovou zahradu, ať už je balkon či terasa jakkoliv veliká. Dle Vašich požadavků Vám firma Jana Zasadila navrhne vhodnou kombinaci rostlin, aby byly zelené po celý rok, případně zda se o ně budete chtít starat nebo je ponechat tzv. vlastnímu životu. Firma je schopná doplnit balkónovou vegetaci vhodnými doplňky, jako jsou dřevěné nebo kamenné květníky nejrůznějších tvarů, opěrné konstrukce pro popínavé rostliny, a samozřejmě i zahradní nábytek. Firma Vám i na malém prostoru dokáže vytvořit různé skalky, květinové zídky a dokonce i zahradní jezírka.

Firma Jan Zasadil tedy** navrhne a zrealizuje zahradu dle Vašich požadavků a přání**, doveze a vysadí rostliny do vhodných nádob a truhlíků a nakonec Vám balkón vybaví vhodným nábytkem. Pokud budete mít zájem, je možné se s firmou domluvit i na následné údržbě zahrady, která může být jak jednorázová, tak i pravidelná. Mimo zmíněné služby se firma Jan Zasadil zabývá i návrhy a realizací zahrady na klíč kolem rodinných domů, chat a chalup. V případě těchto zahrad Vám firma udělá návrh s následnou realizací, která spočívá v úpravě terénu, dodávce a výsadbě rostlin a dřevin, založení trávníku a instalací závlahových systémů. S tím souvisí i následná údržba této zahrady, na které se lze s firmou Jan Zasadil dohodnout.

Pokud Vás nabídka této firmy zaujala, vše potřebné se dozvíte na jejich internetových stránkách, http://www.zahradanabalkone.cz/, kde si můžete prohlédnout i fotogalerii krásně vytvořených zahrad.Firmu naleznete na adrese: Petra Obrovce 2245, Louny – Louny nebo ji můžete kontaktovat prostřednictvím emailu: jan.zasadil@seznam.cz, případně na tel. čísle:  +420 739 627 373.

Výstavba balkónové zahrady

Jak je již výše uvedeno, je dobré svěřit návrh i následnou realizaci odborné firmě, která má s takovou činností potřebné zkušenosti. Při samotné realizaci je nutné dodržet konstrukční a statické parametry balkónu či terasy.  Je také nezbytné zabezpečit odtok vody a izolaci. Před samotnou realizací je potřeba si vše důkladně rozmyslet a naplánovat. Rostliny už nemusíte mít jen v květináčích, ale mohou být zavěšeny na zdi, např. v tzv. závěsných květináčích a kapsářích. Při nákupu se vyplatí investovat do samozavlažovacích květináčů a kapsářů. Konstrukce těchto samozavlažovacích květináčů velmi pokročila, nemusíte se starat o zalévání, ani když je velké sucho. Při samotné výsadbě rostlin záleží jen na Vás, jakou zahradu budete chtít, zda zeleninovou**, květinovou, bylinkovou či libovolnou kombinaci těchto možností**. Na balkon se hodí například keříková rajčata, papriky, kapusta, ale i jahody nebo citrusy. Bylinky můžete nakoupit v podstatě bez omezení. Co se týče rostlin, je jich zde nepřeberná škála, záleží jen na Vašem vkusu, případně na klimatických podmínkách balkónu, zda je na jižní straně, jak moc zde fouká vítr, apod. Jak jsme se již zmínili, dříve, než začnete se samostatným osazováním, je třeba si rozmyslet, na jaké místo chcete květiny umístit, ale je potřeba se uvědomit, zda se jedná o balkon, kam slunce pálí celý den, nebo spíše o takový, který je po většinu dne ve stínu. Podle toho pak vybírejte vhodné druhy květin, které jsou v podstatě jako lidé - některé slunce milují, jiné upřednostňují stín.

Klasická zahrada

Není od věci se v tomto článku zmínit i o klasické zahradě, která se nachází u domu, chalupy či chaty. Samotná zahrada, pokud je pěkně a funkčně založená, se stane součástí Vašeho domu. Na zahradě budete moci odpočívat, relaxovat, opalovat, hrát hry, apod. Záleží jen na Vás, jaký typ zahrady a její uspořádání si zvolíte. Zahrada by měla v každém případě zapadat do prostředí, ve kterém se nachází, měla by i ladit k domu, u kterého se nachází. Jinak bude pravděpodobně vypadat zahrada u nějaké funkcionalistické vily v městské zástavbě a jinak u venkovské staré usedlosti. V současnosti je velice moderní zakládat zahradu tak, aby byla jak okrasná, tak i užitková, ale i obytná. U menších zahrad se budou tyto tři faktory pravděpodobně navzájem prolínat**. Rostliny, stromy a keře** musí být vysazovány také v závislosti na klimatických podmínkách, zda se nachází v horské oblasti nebo někde v nížině na jihu.

Na zahradě by nemělo chybět nějaké posezení, ať už zastřešené či nikoliv, díky čemuž získáte doslova venkovní místnost. Posezení může být zkombinováno s krbem, udírnou, grilem nebo celou zahradní kuchyní. Na takovém posezení v rozkvetlé zahradě mezi voňavými květy budete rádi odpočívat, zvát si tam návštěvy, číst si, vychutnávat si šálek kávy, apod. Krásně a přirozeně vypadá zahrada, která je zdobena přírodním kamenem, skalkami nebo se v ní nachází voda s živými rostlinami. Zahradu můžete mít i osázenou stromy a keři nadstandardních velikostí, které Vám i v letních měsících zajistí dostatek stínu. Jestliže si na založení takové zahrady netroufáte, můžete celou výstavbu svěřit odborné firmě, např**. Jan Zasadil**, která je schopná vytvořit zahradu tzv. na klíč i s následnou údržbou. Díky profesionálně zpracované a udržované zahradě se i v neposlední řadě významně zvýší celková hodnota nemovitosti.

Realizace zahrady okolo domu

Jak je již výše zmíněno, vzhledem k tomu, že výstavba zahrady není jednoduchá věc, není špatné si nechat založit zahradu profesionální firmou, která disponuje potřebnou technikou, a která spolupracuje například i se zahradními architekty. V první řadě by mělo být samozřejmostí, aby zahrada terénními úpravami zapadala do okolní krajiny, proto je někdy potřeba provést novou modelaci terénu. Taková modelace musí být však provedena citlivě, se správným vrstvením hmot. Kvalitně vytvořená modelace je trvalým základem pro růst a vývoj vaší budoucí zahrady.

Dále je potřeba správně vybrat rostliny, protože na tom závisí úspěch celé realizace zahrady. Rostliny je vhodné zakoupit od osvědčených prodejců, přičemž je sázíme do předem připravené kvalitní zeminy. Nedílnou součástí většiny zahrad je kvalitní trávník. Při zakládání trávníku vybíráme jen kvalitní osivo. Důležitá je i příprava půdy před samotným setím, tzn. odplevelení pozemku, obdělání půdy, jemná modelace terénu a pak již samotný osev. Jestliže si na takové budování zahrady netroufáte nebo nemáte dostatek času, je možné oslovit nějakou profesionální firmu, která Vám celou realizaci provede. Dobrá firma Vám před samotnou realizací udělá grafický návrh, na kterém si budete moct prohlédnout Vaši budoucí zahradu v různých ročních obdobích, dále Vám může poskytnout i následnou údržbu zahrady, ať již jednorázovou nebo pravidelnou. Odborná firma Vám nejen pomůže s výběrem rostlin, dřevin, ale vybuduje i závlahový systém, dodá zahradní architekturu, apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5732 (zahradni-radce.cz#9948)


Přidat komentář