Realizace zahrad - Rakovník

Krásný dům si zaslouží i krásnou zahradu. Jenže dokonalá zahrada potřebuje také pravidelnou péči. Ne každý je rodilým zahrádkářem a je schopen svůj volný čas zahradě věnovat. Naštěstí jsou tu firmy, které práci udělají za vás.

Zahrada je součástí vašeho domu. Pokud chcete, aby lidé s obdivem kolem chodili a závistně se nad vaším obydlím otáčeli, musíte dát do pořádku i vaši zahradu. Je to jako když si necháte udělat nový perfektně drahý a naprosto dokonalý účes, jenže vaše pleť je nezdravě vypadající, s váčky pod očima, pupínky a skvrnami. V tom případě nikdy nebudete dokonalá. Anebo pokud si na vaše, pomalu rozpadající auto koupíte nová, litá kola, za které utratíte nejednu desítku tisíc. Kola jsou sice základ, ale že se vám drolí blatníky, neboť jsou zrezivělé na padrť a občas vám někde ukápne olej, je v tomto případě k ničemu. A stejné je to i s vaší zahradou. Máte-li perfektní dům i fasádu, ale okolí bude poseto odpadky, do zarostlého křoví se občas uchýlí bezdomovci, milenci anebo děti, které si hrají na schovávanou a podupou vám čerstvě zasazené květiny, zastavte se a oslovte odborníka. Ten vám poradí, kde začít a co kam umístit. Pokud nejste nadšení zahradníci, ponechte i celou realizaci na firmě.

Zakládání zeleně

Takže je to tu, nový dům již stojí a my se vydáme do jeho nejbližšího okolí. Z hromad zeminy, jakési podivné traviny a starého neudržovaného křoví se má vytvořit dokonalé předdomí vašeho obydlí? Je to až k neuvěření, ale skutečně se akce může povést. Firma zabývající se realizací a údržbou zahrad je jistě vybavena tou nejmodernější technikou a má ty nejlepší znalosti v oblasti nejnovějších trendů. Přijedou, dle prozkoumaného terénu a vašich požadavků jsou schopni sestavit předběžnou modeláž realizace spolu se zavedenými prvky a na tomto základu pak dle vašich dalších přání jejich doporučení nadále stavět. No, takový projekt bude jistě něco stát, stejně jako samotná realizace, jenže budete mít jistotu dokonale krásné zahrady. Ne každé rostlině se všude daří. To je hlavní problém zahrádkářů-laiků. Zasadí drahou a krásnou zeleň do míst, kde slunce moc nesvítí a přitom třeba zrovna ta daná rostlina slunce potřebuje jako sůl. Nekvete, chřadne, nemá zdravě vypadající listy a spíše vše nasvědčuje tomu, že se blíží její zánik. Nešťastný pěstitel pak běduje nad neuvážlivým výběrem rostliny, přitom hlavním viníkem zde bylo místo. Abyste se tohoto vyvarovali, zavolejte si odbornou pomoc. Poradí vám, jak jednotlivou zeleň zalévat, čím ji hnojit, na co si dát pozor apod. Často mají lidé požadavek na zasazení rostlin a zeleně, o kterou se nemusí příliš starat a nejlépe tu, kterou stačí pravidelně zavlažovat.

Závlahový systém

V tomto případě je také vhodné uvažovat o zabudování závlahového systému. Ten je jistě vhodný zejména v případech realizace velkých a středně velkých zahrad. Nicméně ani menší zahrady z něj nemusí být vynechány. Existují dva základní zavlažovací systémy. Buď je to ten dražší, zabudovaný v půdě, nejde vidět, při jeho spuštění se v určitých oblastech spustí fontána tryskající vodu, anebo pak ten druhý, kdy je vedená hadice a na jejím konci právě zařízení, vytvářející fontánu dle programu. Takové zařízení se dá lehce a jednoduše převést.

Trávník

Lidé také velice často touží po realizaci hustého, zeleného a naprosto dokonalého trávníku. Takového, po kterém se mohou procházet bosí a jeho jemné výhonky je budou příjemně a lehounce lechtat. Jenže takový trávník potřebuje jak dokonalou závlahu, viz výše, tak údržbu. Musí se provádět pravidelné odplevelení, které však nesmí být agresivně chemicky ošetřeno. Takové hubení plevele by se totiž s největší pravděpodobností projevilo na samotném trávníku. Přišel by o svůj zdravý vzhled a plevel by si možná rostl i nadále bez problémů. Pokud si opět na takovou práci sami netroufáte, objednejte si firmu. Ta se o váš trávník bude starat jako o svůj vlastní. Zbaví ho všeho nepotřebného a naopak mu pomůže k dokonalému vzhledu, na který i vy budete pyšní.

Sady – vlastní vitamíny na dosah

Velká zahrada si zaslouží vlastnit i nějaký ten strom. Zabijete dvě mouchy jednou ranou, když necháte vysázet ovocné stromy. Budete mít po ruce vlastní ovoce a tedy i soustu vitamínů a navíc jsou takové stromy poměrně nenáročné na údržbu. Často se doporučují třešně, jabloně a hrušně. Výjimkou nejsou ani švestky – slivoně, dále meruňky, broskve, a pokud zabrousíme i dál, pak třeba ořechy.

Soukromí? Chce to správný plot

Vlastníte klasický řadový dům, anebo prostě pozemek, na který jde z ulice vidět. A i přes to, že nejste žádní stydlíni, občas své vlastní soukromí prostě potřebujete. V tomto případě vám pomůže správně řešený plot. Na výběr je jak živý – husté křoví, anebo umělý, z materiálů, které si sami zvolíte. Obvykle to bývá dřevo, po zadu však nezůstává ani kov a občas i plast, i když se moc nedoporučuje. Křoví může vypadat dobře a perfektně se zakomponovat o celkové zeleně na zahradě, jenže nějakou dobu potrvá, než bude takové, jaké chcete, roste. A také je mnohem náročnější na údržbu. Rozhodně více, než běžný, umělý plot. U umělého máte tu výhodu, že během dne vám plot stojí, není náročný na údržbu a můžete si zvolit jeho hustotu, výšku a vůbec celkový vzhled.

Údržba zeleně – nevíme co se zahradou

Takže zahradu bychom vyřešenou měli. Jenže, co s ní za měsíc, za rok a dále? Nejsme žádní pěstitelé a vrtání v hlíně nás nikdy nebavilo. Za práci na zahradě považujeme opalování se, grilování, anebo čtení knihy. Nemáme v tomto případě nárok na pěknou zahradu? Ale samozřejmě že ano. Stačí si zavolat odborníky a domluvit se s nimi na pravidelné údržbě.  Už budou vědět, kdy co a jak často bude potřebovat posekat, zavlažit, ořezat anebo přesadit.

Likvidace zeleně

No a je to tu. Staré keře, stromy a další nezbytnosti, vytvářející nepěkný a nezdravý vzhled naší zahrady toto dělat nemusí. Stačí je odstranit a případně na jejich místě zasadit nové. Toto by však výhradně měla provádět odborná firma. Zvláště pak v případě kácení vzrostlých stromů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5728 (zahradni-radce.cz#9943)


Přidat komentář