Údržba zeleně a kácení stromů - Praha

Práce kolem domu jsou náročné a při dnešním pracovním vytížení je těžké všechny aktivity dokonale zvládat. Zase ale máte tu výhodu, že si můžete dopřát služby firem, které vám pomohou.

Jak naložit s prací na zahradě?

Péče o zahradu je důležitá nejen z toho hlediska, že bude pěkná a pěstěná na pohled. I když zrovna netoužíte po tom mít různé plodiny a květiny, tak je zapotřebí plochu udržovat i proto, aby neztrácela na kvalitě. Pokud se totiž třeba neprovádí tak základní činnost, jako je sekání trávy, tak se vám na zahradě najednou začnou objevovat trsy nekvalitních rostlin, typ trávy nebude rovnoměrný, půda změkčí a bude se špatně chodit a její úprava bude pak jen obtížnější. Nenechte to proto zajít tak daleko a i když nemáte na zahradu tolik času, tak si zavolejte odborníky, kteří se vám o místo postarají a navíc jej upraví tak, abyste s tím měli co nejméně práce.

údržba

Údržba zeleně a kácení stromů - Praha 4

Jestli hledáte odborníky na údržbu zeleně a jiné doprovodné práce, tak se obraťte na firmu Šticha & syn s.r.o. Zde vám poskytnou jednak služby ohledně zeleně, což je kompletní realizace zahrady, projektování zahrad, zakládání jezírek, sečení trávy, vysázení travnaté plochy nebo si můžete nechat prořezat keře a živé ploty. Firma nabízí ale i jiné služby a to ty, které se týkají úklidu (uvnitř i venku, úklidy kanceláří i domů či garáží, mytí oken, drobné údržbářské práce i generální úklidy). Stejně tak si firma poradí i s nadměrným sněhem nebo odpadem. Pracovníci firmy mají bohaté zkušenosti a jejich práce se vyznačuje ochotou a profesionálním provedením. Záleží na vás, co budete požadovat, lze se individuálně přizpůsobit každému zákazníkovi, ať už bude chtít bohatou zahradu nebo plochu, která bude nenáročná na údržbu, ale přitom bude pěkná.

Firma Šticha & syn s.r.o. sídlí na adrese Choceradská 3044, Praha – Záběhlice. E-mailový kontakt je stichaasyn@seznam.cz a telefonní číslo je 777 844 726.

logo

Pro veškeré informace se podívejte na stránky** www.stichaasyn.cz** nebo přímo zde.

 

Nyní vás ale podrobněji seznámíme s danými úpravami** **

Údržba zeleně - Praha 4

Co se týká údržby zahrad a přírodních částí, tak máte na výběr ze spousty možností. Záleží na vás, zda-li budete chtít mít zahrádku, kterou budete mít jak na zámku anebo využijete dnešních vymožeností a budete mít třeba trávník, který příliš nevyroste. Ano, i to existuje.

Realizace zahrady

Ať už se to týká neudržované plochy nebo místa, kam jste se třeba přistěhovali nebo něco zdědili, tak si můžete nechat kompletně navrhnout a poté zrealizovat zahradu dle vašich potřeb. Zde zvažujte především své možnosti. Pokud chcete pěstovat plodiny a květiny, tak si rovnou nechte poradit od odborníka. Není snad většího finančního plýtvání než nakoupení různých semen a čekat, že něco vyroste. Samozřejmě, že dané produkty fungují, ale problém je spíše v manipulaci (přesazování, hlídání klíčků, zajištění vláhy, dostatku místa apod.). Zkušený odborník má ale znalosti a vybere vám to, co skutečně vyroste a navíc vám poradí, jak s danými rostlinami zacházet.

Pokud ovšem nejste příznivci zahrádkaření, tak si nechte vytvořit jednoduchou ale i pěknou zahradu. Můžete zde mít pár rostlin, které ji ozvláštní, lze si i na péči o rostliny najmout firmu na častější aktivity. Záleží na tom, co požadujete a jakým způsobem se chcete o plochu starat.

Vysázení trávníku

Klasický trávník, který je pěkný, zelený a pravidelný nemusí nutně růst na každé ploše. Pokud je zahrada zanedbaná, na rostliny působí nepříznivé vlivy (např. volný odpad), tak ani příroda nedokáže zázraky a vy si musíte pomoci. Klasický trávník lze vysázet, ale je zapotřebí se o něj starat. Pokud nemáte kapacitu na to jej pravidelně sekat, tak se poptejte po odrůdách, které tolik nevyrostou a tím pádem nebudou náročné na úpravu.

realizace trávníku

Sečení trávníku

Opět se přesouváme k vyšším typům odrůd trávníku. Už jsme se dotkli toho, že když nemáte udržovaný trávník, tak se snadno stane, že později bude tak nekvalitní, že ani jeho posečená podoba nebude esteticky pěkná a navíc se vám bude v trávě špatně chodit. Pravidelné sečení je proto jednou ze základních péčí o zahradu. Pokud si představujete klasické moderní sekání za pomocí elektrických nebo benzínových sekaček či traktůrků, tak to se samozřejmě nabízí, ovšem ne každá plocha může být takto upravena. Jestli má zahrada nerovný terén, měkké podloží a podobně, tak zde by se sekačka spíše jen propadala a výsledek by byl nesymetrický a práce náročná. Zde je pak nutné vzít kosu a s tou umí manipulovat už jen odborníci nebo spíše starší ročníky či lidé, kteří jsou na dané práce zvyklí. Pokud ale máte chalupu nebo dům v městské části, tak je to spíše výjimka.

sečení trávy

Řezy keřů a kácení stromů

Úpravy těchto typů rostlin jsou také důležité. Jestli máte keře nebo stromy, tak jejich přerostlé větve mohou způsobit problémy. U keřů se spíše jedná o estetickou záležitost, když máte ale přerostlý strom, tak to může být složitější. Jednak může taková rostlina stínit domu, což vám způsobí tmavé místnosti, ale také i třeba vlhkost, což už má vliv i na stav stavby. Pokud už je** strom** nekontrolovaně vysoký, tak jeho větve mohou v případě větru někoho poranit, poničit majetek a to ani nezmiňujeme, jaké katastrofální následky může mít padající strom. Nechte si tedy tyto rostliny hlídat, ať pak není problém s korigací růstu, protože čím vyšší strom, tím je starší a díky tomu, že potřebujete povolení, tak se úřady někdy zdráhají upravovat takovou památku.

rizikové káceníořez větví

Úklidové práce - Praha 4

Pokud nemáte dostatek prostoru na úklid, tak si objednejte firmu, která vám zajistí veškeré činnosti, které vám zkrášlí prostředí. To se může týkat jak vaší profesní, tak i soukromé sféry. Jistě znáte tu situaci, kdy se vám něco v místě kupí a vy nemáte na to to vyhodit. Postupně se ale stanete obětí navršených věcí a nejraději byste se zbavili všeho. K tomu je dobré udělat jednou za čas úklid a zbavit se nepotřebného a nechat si jen nutné věci. S tím i odvozem věcí vám pomůže speciální firma.

Odvozy odpadu - Praha 4

Je to obdobná věc jako úklid, ovšem ještě zmíníme i ty větší úklidy. Těmi mohou být vyklízení půdy, starých věcí po někom v domě nebo jiné příležitosti, kdy nemáte prostředky, jak se daných předmětů zbavit. Je proto dobré si najmout firmu, která se postará jak o úklid, tak i o zajištění umístění nepotřebných věcí.

Úklid sněhu - Praha 4

Už je čas myslet na to, že zima je za dveřmi a tím pádem i na možné nánosy sněhu. Asi nemusíme připomínat časté debaty o tom, kdo je odpovědný za sníh, který spadne na chodník. Je to nejen nepříjemné, ale i nebezpečné, pokud sníh někde překáží nebo hrozí, že na někoho spadne velký a těžký nános. Jestli s tím budete mít problém, tak raději nechte preventivně sníh odklidit.

Pokud zhodnotíte své možnosti, tak je lepší, když vám s danými pracemi někdo pomůže, než abyste nechali zajít působení okolních vlivů tak daleko, že bude váš pozemek neupravitelný, případně jeho obnova vás vyjde na více peněz. Jestli neholdujete zahrádkaření, tak si nechte vytvořit takovou zeleň, která není náročná. Dnes jsou dostupné produkty, dokonce i trávníky, které moc nevyrostou, které vám usnadní život. Díky tomu se budete moci kochat zahradou, aniž byste se kvůli tomu vysílili.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5742 (zahradni-radce.cz#9974)


Přidat komentář