Umělecké kovářství - Litoměřice

Rádi byste nějakým opravdu originálním způsobem ozvláštnili svůj byt, svůj dům, svou zahradu nebo třeba svůj podnik, například bar či restauraci? Pokud nechcete riskovat, že zvolíte kýč, pak se obraťte na uměleckého kováře.

Když se řekne kovář, mnoho z nás si pod vlivem pohádek nebo filmů zobrazujících doby minulé představí mohutného svalnatého upoceného zašpiněného muže s koženou zástěrou proti popálení, jak pomocí kleští a těžkého kladiva kuje žhavé podkovy, poté je urychleně schladí v sudu se studenou vodou a následně je přitluče na koňská kopyta. Ano, i taková byla a je úloha kováře. Dnes je však koní o dost méně než před pár desetiletími, meče a brnění už dnes taky nejsou v kurzu, tak co vlastně současní kováři dělají?

Co vyrábějí umělečtí kováři?

Dnešní kováři se většinou věnují umělecké tvorbě. Jinými slovy, dnešní** umělečtí kováři** vyrábějí mimo jiné různé neotřelé plastiky vhodné pro své rozměry spíše do exteriéru na ozdobu zahrad nebo veřejných prostranství a parků, ale někdy používaných i v interiéru, a to opět spíše do veřejných budov, jako jsou úřady, kulturních domy, galerie, restaurace, bary. Instalaci takové kovové plastiky v rodinném domku nebo bytě však samozřejmě také nic nebrání, snad až na ten prostor. Kovové plastiky však mohou být i menší, podle přání a na míru, takže pro opravdového zájemce prostor nemusí být limitujícím faktorem. Dalším typem výrobků, na který se dnešní umělečtí kováři zaměřují, jsou, kromě již výše zmíněných plastik, výrobky, které by se daly souhrnně označit jako nábytek. Může se jednat třeba o kovové rámy postelí, židle, stoly, stojany na víno, věšáky, svícny, lampy nebo stínidla lamp atp. Dále se umělečtí kováři zabývají výrobou balkónových zábradlí, okenních mříží, točitých schodišť i klasických schodišť, výrobou bran, vrat a plotů, krbových mříží a krbového příslušenství, poštovních schránek, dveřních kování a dveřních madel, klik atd. Někteří umělečtí kováři vám mohou vyrobit něco konkrétního na zakázku přímo podle vašeho přání a vašich představ. Třeba okenní držadla na truhlíky, stojánek na mobil, nástěnný kříž nebo kříž na hřbitov nebo cokoliv, co si budete přát, klidně i něco** abstraktního**. Pokud vás zaujala nabídka uměleckých kovářských výrobků jakéhokoliv druhu, a už se nemůžete dočkat, až vaši zahradu nebo váš byt či dům, popřípadě váš podnik, ozdobí nějaká originální plastika nebo jiný kousek z rukou zručného uměleckého kováře, pak vám představujeme** umělecké kovářství Tribalart z Dobříně v okrese Litoměřice**.

Umělecké kovářství - Litoměřice

Kovaná lampa

Pokud chcete svůj interiér nebo exteriér obohatit jakýmkoliv** kovářským výrobkem**, ať už něčím s praktickým využitím nebo něčím, co bude sloužit výhradně k ozdobení a ozvláštnění prostor, pak neváhejte kontaktovat právě umělecké kovářství pana Jindřicha Horáka „Tribalart“.** Umělecké kovářství Tribalart** nabízí plné portfolio umělecko-kovářských služeb, takže se ve svých požadavcích nemusíte nijak omezovat. Navíc** kovářství Tribalart** spolupracuje s profesionálními designéry a architekty, což zaručuje vysokou úroveň jejich produktů. Samozřejmostí však je, že pro vás mohou realizovat i vaše vlastní návrhy popřípadě návrhy vašich vlastních designérů či architektů. Práce** uměleckého kovářství Tribalart** si můžete na vlastní oči prohlédnout v několika různých barech a restauracích nebo vinárnách v Litoměřicích i jinde, popřípadě si můžete projít fotogalerii na internetových stránkách uměleckého kovářství Tribalart, které jsou: www.tribalart.cz. Další kontakty na umělecké kovářství Tribalart:

Pan Jindřich Horák, e-mail: tribal.art@centrum.cz; telefonní číslo: +420 777 054 884, adresa: Račická 119, Dobříň.

Originální umělecko kovářské produkty

Umělecko kovářských produktů existuje celá řada. Z kovu se dá vyrobit spoustu věcí a to takových, které se obvykle dělají třeba i ze dřeva nebo z plastu nebo taky z kovu, ale jiným technologickým postupem, než jaký používají kováři. Navíc mají umělecko kovářské produkty jedno podstatné plus, které sériovým výrobků chybí – originalitu. Originalita umělecko kovářských výrobků nespočívá jen v tom, že jsou vyráběny ručně a ne za pomoci strojů a forem, takže nevypadají všechny stejně a každý kus je trochu jiný – originál, ale také v tom, že z kovu se dá vyrobit cokoliv vás napadne. Při výrobě sériových produktů musejí designéři splnit jeden velice důležitý požadavek, který zní: aby se výrobek dobře prodával, musí se líbit co nejširšímu okruhu potencionálních zákazníků. To však u umělecko kovářských výrobků neplatí. Produkt může vypadat tak, jak budete chtít vy sami. Neexistují zde žádná omezení. Vaši fantazii můžete klidně pustit na špacír. A to je na tom to nejlepší.

Výběr z umělecko kovářských produktů

Jak již bylo řečeno výše, umělecký kovář může na přání vyrobit v podstatě cokoliv. Některé produkty uměleckého kováře tak nelze zařadit do žádné kategorie, jsou to prostě originály, často plastiky, někdy i zcela abstraktní. Kromě těchto nezařaditelných produktů se v portfoliu uměleckých kovářů objevují například následující výrobky:

Vrata, brány, ploty, zábradlí

Pokud se vám nelíbí obyčejný síťkový plot, můžete si nechat vyrobit umělecky ztvárněný plot, který může být spíše jednoduššího rázu, nebo na sobě může mít spoustu ozdobných prvků. To samé se týká i bran nebo balkónových zábradlí. Popřípadě je možné, že upřednostňujete dřevěnou bránu, skrz kterou není vidět. Tu je možné ozdobit originálními kovovými panty a kováním. Bránu nebo vchodové dveře, popřípadě i domácí dveře, je možné ozdobit kovovou klikou či madlem. Na bráně nebo vchodových dveřích se také skvěle vyjímají klepadla, která možná znáte ze filmů zobrazujících středověk nebo z vrat starých katedrál či hradů.

Svícny, lampy, stínidla, lustry

I takové věci, jako je obyčejné stínidlo na lampu, mohou díky uměleckému kováři vypadat skvěle.

Poštovní schránky, čísla domů

Už vás nudí to, že na každé druhé brance mají úplně stejnou poštovní schránku jako vy? Můžete to změnit a navrhnout si naprostý originál nebo využít některý z typů schránek vyráběných kovářem. Rovněž tak klasickou tabulku s popisným číslem domu můžete vyměnit za tepané číslice.

Židle, stoly, postele a další nábytek

Nelíbí se vám nudné, neoriginální a často bohužel i dost nekvalitní postele, židle a stoly z velkých prodejen nábytku? Nevadí, můžete si klidně navrhnout vlastní nebo využít designérů spolupracujících s kovářem.

Nápisy

Vlastníte nějakou firmu, například bar či restauraci a chcete přitáhnout zákazníky nápisem, který u konkurence jen tak neuvidí? Pak vsaďte na umělecké ztvárnění tepaných písmen.

Krbové mříže, krbové příslušenství, rozdmýchávací měchy

Máte doma krb nebo o něm uvažujete? Pak nezapomeňte na krbovou mřížku, která ochrání podlahu před vypadávajícími kusy hořícího dřeva. Rovněž budete potřebovat krbové příslušenství, které navíc dodá celému krbu styl. U uměleckých kovářů bývají k vidění i originální měchy ze dřeva, kovu a kůže, které slouží k rozdmýchávání ohně. Tyto měchy je samozřejmě možno používat i na rozdmýchávání ohně v domácím krbu. Pokud se vám měch, který může díky svému designu sloužit rovněž jako ozdoba, líbí, pak vězte, že u některých** uměleckých kovářů** jsou také k zakoupení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5749 (zahradni-radce.cz#9995)


Přidat komentář