Výkopy základů RD, bazénů a plotů - Ostrava

Jaké služby je možné využít u stavebního servisu? Věnuje se nejen bouracím pracím a rekonstrukcím, ale i opomíjeným opravám střech, podlahářským pracím i elektroinstalacím.

Nejen u novostavby, ale i u přestavby či** opravy bytů a domů** je množství práce, na kterou jen kutilové nestačí. Ať už jde o vedení elektroinstalace nebo pokládku dlažby, je vždy dobrou volbou zvolit pomoc ve formě stavebního servisu.

Zateplování objektů

Zateplování bytů a rodinných domů není jen způsob, jak zlepšit venkovní vzhled budovy. Samozřejmě se tím zmenší i hluková zátěž z venkovního prostředí a zamezí se vzniku plísní. Největší výhodou zateplování je především** úspora peněz**, které jsou používány na vytápění. Místa, kudy nejvíce uniká z domovů teplo, jsou většinou okna a stěny, v přízemních budovách však také stropy. Nejméně razantní změnu vzhledu je výměna oken za nová, s dvojskly nebo trojskly, anebo utěsnit stará původní okna. Větším zásahem do vzhledu budovy je vnější zateplení. To je vhodné zejména u starších cihlových budov, protože právě ty mají největší tepelné ztráty. Nejčastější metodou k venkovnímu zateplení je tzv. kontaktní metoda. Co to znamená? Na zdi se přilepují desky z izolačního materiálu a následně se na ně nanese tenká omítka. Důležité je podotknout, že stěny musí být úplně suché. V případě, že nejsou, je třeba zdokonalit hydroizolaci. Pokud to z nějakého důvodu není možné, je třeba použít jiný materiál, prodyšný vůči vodní páře. Takovým způsobem vznikne tzv. provětrávaná fasáda.

Stavební činnosti

Nejen** renovace fasád, tepelná izolace a výměny oken** jsou ty** stavební činnosti**, na které se specializuje firma** pana Gálika**. Kromě toho to jsou i rekonstrukce bytů a domů. Nejčastěji se inovuje interiér, bourají se bytové příčky, případně přistavují nové místnosti k rodinným domům.

Zemní práce

U stavby nové budovy jsou velmi důležité především zemní a výkopové práce. Výkopové práce se provádí především pro základy budovy, bazény, jímky nebo i studny. Pozemní práce jsou naopak potřebné při zhotovování příjezdových cest, bezbariérových přístupů, ale i kvůli kanalizaci nebo elektrickým kabelům.

Bourací práce

Demoliční práce, kdy se odstraňují přebytečné stěny, zbytky starých budov, jsou využívány běžně v bytových jednotkách i průmyslových zónách. Mezi klasické příklady bouracích prací patří vytrhávání podlah a stropů, odstraňování starých střešních krytin a v neposlední řadě bourání zdí v bytových jádrech apod. Nejen demolice však zahrnuje bourací práce. Dále je to i nakládka a odvoz odpadu.

Rekonstrukce bytového jádra

V bytových jednotkách je velmi oblíbená také** rekonstrukce bytového jádra**, kde se kromě modernizace celkového vzhledu koupelny a toalety udělají nové rozvody kanalizace, vody a elektřiny. Navíc se většinou mění i vybavení jakým je vana, sprchový kout nebo umyvadla.

Rekonstrukce balkonů a lodžií

Rekonstruují se také balkony a lodžie, kdy mají ve své konstrukci trhliny, odkrytou železobetonovou výztuž nebo vadnou hydroizolaci. Pro lepší estetický dojem je možné z balkónu vytvořit lodžii, zasklít ji, stejně jako na podlahu můžou být položeny dlaždice.

Opravy střech

I střechy mnoha domů si zaslouží pozornost, každá střecha by měla být kontrolována 2x ročně, doporučuje se zejména po zimě. Nejčastějším problémem bývá zatékání nebo nevhodný výběr izolace. Zateplení střech, které firma pana Gálika také provádí, znamená vlastně opravu stávající střešní krytiny a zateplení izolačním polystyrénem. U novostaveb nebo kompletní rekonstrukce objektu se často dělá kompletně nová střecha, plochá nebo sedlová. Sedlová, nejčastější v České Republice, má dvě střešní roviny, přímočarý hřeben a dva štíty. Plochá střecha je častá především u moderní architektury.

Sádrokarton

Mezi často využívané služby patří samozřejmě i práce se sádrokartonem. Ten je určen pro vnitřní výstavbu, kde plní většinou rozdělovací funkci. Výhodou je rychlé a ekonomické řešení problému s prostorem. Používá se na sádrokartonové příčky, podhledy a je možno jej využít i na strop.

Malby a nátěry

Estetickou funkci splňují ve stavebnictví jednoznačně** malby a nátěry, ať už venkovní nebo interiérové**. Nehledě na širokou paletu výběru barev je zaručen i správný výběr vhodné barvy, na fasádu nebo třeba koupelnu.

Podlahářské práce

Tento pojem zahrnuje mnoho různých činností, co se podlah týče, od celkové obnovy podlah například u starých parket až po lepení podlah, jejich broušení až po pokládky koberců. Druhy podlahy se liší v závislosti na přání klienta, můžou to být plovoucí podlahy, marmoleum i vinylové podlahy z PVC.

Elektroinstalace

Nejčastější elektromontážní prací je bytová nebo průmyslová** elektroinstalace**. Ta je umístěna ve stěnách, v elektroinstalačních trubkách, v omítce nebo v elektroinstalačních lištách, které mohou být umístěny libovolně v prostoru. Důležitou součástí elektroinstalace je elektroměr. Ten je umístěn podle požadavků klienta, většinou na místech, která jsou přístupná z veřejného prostranství z důvodu možnosti odečtení stavu elektroměru i v případě, že majitel bytu nebo objektu není doma.

Vytápění tepelným čerpadlem a přímotopy

Kromě elektroinstalace je časté také elektrické vytápění díky tepelnému čerpadlu a přímotopů. Toto vytápění je velmi oblíbené vzhledem k tomu, že je nejsnadněji a nejlépe regulovatelný topný systém. Navíc má i nejmenší spotřebu energie a zároveň jeho pořizovací hodnota není nijak závratná.

Podlahové vytápění

Pod tímto názvem se skrývá vytápěcí soustava, která má** topnou část uloženou v podlaze**. Jsou dva základní druhy: sálavé podlahové vytápění a konvekční podlahové vytápění. U sálavého vytápění jsou do podlahy zabudovány trubky, v nichž obíhá teplá voda, nebo elektrické kabely. U konvekčního vytápění jsou v podlaze zabudovány podlahové konvektory, nejčastěji pod okny. Opět se dělí na** elektrické nebo teplovodní** a navíc ještě na bez ventilátoru nebo s ventilátorem. Výhody podlahového vytápění je rovnoměrné rozložení teploty v místnosti. To umožňuje následně snížit teplotu o pár stupňů, čímž se automaticky sníží i spotřeba energie. Navíc instalace u elektrických systémů je opravdu snadná. Pro alergiky je nesporná výhoda i bezprašný provoz a všichni, kterým záleží na vzhledu místností, ocení i nenarušení interiéru klasickým topným tělesem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5757 (zahradni-radce.cz#10019)


Přidat komentář