Návrhy a realizace zahrad - Jihlava a okolí

Pořídili jste si rodinný dům s velkou zahradou, kterou byste rádi nějak zkrášlili, ale nemáte na to dostatek času ani nápadů? V tom případě se obraťte na zahradní architekty, kteří dokáží změnit jakoukoliv zahradu na vysněné místo.

Zahradní architekt v Jihlavě a okolí

Pokud chcete mít jedinečnou a zajímavou zahradu, ale máte pocit, že Vy sami na to nestačíte, je jediným řešením obrátit se na zahradní architekty. Ti Vám poskytnou konzultace, vypracují návrh a v případě zájmu zajistí i kompletní realizaci navržené zahrady.

Návrhy a realizace zahrad - Jihlava a okolí

Pokud jste z JIhlavy nebo okolí, pak vám můžeme pro návrhy a realizace zahrad doporučit specializovanou firmu. Nemáte čas sekat a udržovat trávník a přesto chcete, aby byl ozdobou vaší zahrady? Chcete se účinně zbavit plevele? Trápí vás na vaší zahradě přerostlé a neudržované stromy či keře? Pak neváhejte kontaktovat odborníka, který se o vaši zahradu jistě postará a všechno, co bude potřeba, uvede do pořádku. Ať vás trápí zaplevelený nebo přerostlý trávník, zanedbané keře či nebezpečné vysoké stromy, vše se dá vyřešit. Záležet bude jen na vašem přání a vaší představě o tom, co je na vaší zahradě potřeba udělat, co chcete změnit, s čím potřebujete pomoci, co chcete předělat nebo jen pravidelně udržovat.

Úvodní konzultace - Jihlava a okolí

První konzultace se zahradní firmou či se samotným architektem je zpravidla zdarma. Jedná se první schůzku, na které přednesete svou představu, případně přinesete plánek zahrady, obrázky, které zobrazují Vaši vizi zahrady a další materiály, které mohou pomoci architektovi pochopit Váš záměr. U některých firem je možné sjednat první schůzku hned u Vás na zahradě, aby architekt dané místo viděl a mohl lépe odhadnout potenciál zahrady. Po této schůzce Vás bude architekt informovat o ceně za návrh zahrady, jelikož ten již většinou nepatří mezi neplacené služby (zdarma bývá pouze v případech, kdy si u dané firmy necháte návrh i zrealizovat).

Návrh zahrady - Jihlava a okolí

Pokud budete souhlasit s nabídnutými podmínkami, pustí se architekt do vypracování návrhu. Jako první je nutné Vaši zahradu dokonale změřit a vytvořit první hrubý návrh, na kterém je pouze zobrazeno rozdělení plochy zahrady. Poté již je většinou vypracován samotný návrh, na kterém je zobrazeno, které rostliny budou vysázeny a jak bude řešen zbytek zahrady. Součástí návrhu je i výkaz, který obsahuje údaje o množství vysázených dřevin, květin, množství potřebného štěrku, kamenů a dalších prvků. Z takového návrhu je již pak firma schopna stanovit rozpočet na konečnou realizaci zahrady.

Návrh zahrady stejně jako další dokumentace bývá často vyhotovován pomocí počítačových programů, kde je možné zobrazit vše i ve 3D. Výhodou těchto programů je rychlé převedení Vašich představ do návrhu a snadnější provedení následných změn. Některé firmy však stále dávají přednost vyhotovování nákresů ručně.

Typy na prvky použité v zahradě - Jihlava a okolí

Zahrada může být místem relaxace a odpočinku, ale také místem, kde si hrají Vaše děti a konají se zde různé společenské akce. Každá zahrada může být jedinečná a plně přizpůsobená potřebám jejích uživatelů. V následujících odstavcích si představíme různé prvky, které lze začlenit do zahrady a které se pak budou podílet na jejím konečném vzhledu. Může se jednat o bazén, o pergolu či altán, skalku, okrasné jezírko a mnoho dalších prvků, které dokáží Vaši zahradu proměnit v kouzelné místo.

Bazén

Bazény jsou velmi populárním prvkem zahrady, a to zejména pro rodiny s dětmi. Jeho stavba samozřejmě celou realizaci zahrady prodraží, na druhou stranu může přinést zajímavé využití volného místa a hlavně mnoho radostných zážitků. Pokud si tedy chcete v létě dopřávat plavání v soukromém bazénu a Vašim dětem více zábavy, popřemýšlejte o jeho umístění. Existují různé typy bazénů a jejich výběr samozřejmě závisí na velikosti Vašeho pozemku a na Vašich požadavcích. Vhodné je také nechat bazén zastřešit, a to zejména kvůli bezpečnosti a čistotě vody.

Zahradní jezírko

Další možnost umístění vodní plochy na zahradu přináší zahradní jezírko. To sice rozhodně neslouží ke koupání, ale dokáže Vaši zahradu zpestřit a přinést do ní trochu romantiky. Jezírko může sloužit jako zázemí vodních květin, ale i jako útočiště různých živočichů včetně ryb. Jeho vzhled i funkce opět závisí na prostoru, který bude moci na Vaší zahradě zabírat. Je možné vybudovat jednoduché malé jezírko, ale i rozsáhlé s různými fontánami, potůčky či osvětlením.

Pergola či altán

Začlenění pergoly či altánu do návrhu zahrady je vhodným řešením letního posezení. Pergola může být vybudována i jen v podobě branky či loubí, které poskytuje oporu pnoucím rostlinám. Oblíbenější jsou však klasické pergoly s obdélníkovým půdorysem a střechou či altány s šestiúhelníkovým půdorysem, po kterých se rostliny mohou pnout také, a ještě navíc je možné uvnitř vytvořit letní sezení. Taková pergola či altán pak poskytuje v horkých letních dnech útočiště před úmorným sluníčkem a v těch sychravých před nepříjemným deštěm.

Trávník

Další základní částí návrhu zahrady jsou i travnaté plochy. Tato část zahrady je také velmi důležitá a výběr trávníku by se měl odvíjet od jeho plánovaného účelu. Při samotné realizaci zahrady existují dva způsoby založení trávníků – jednoduše zasetí trávy nebo kobercově položený trávník.

Skalky a jiné záhony

Do každé zahrady patří květiny, a proto je již do návrhu nutné začlenit plánované plochy, na kterých budou záhony, skalky či další místa se zelení. Skalky jsou součástí mnoha zahrad a pokud jsou správně osázené, mohou poskytovat potěchu pro oko po celé jaro, léto i část podzimu, a to aniž by se o ně muselo nějak pečovat. Dále je možné vytvořit i jiné typy květinových záhonů, na kterých budou vysázeny trvalky a bude je možné každé léto doplňovat libovolnými letničkami.

Stromy a keře

Další nedílnou součástí zahrady jsou stromy a keře. Již při navrhování musíte přednést svojí představu o počtu umístěných keřů a stromů. Někdo má rád zahrady hustě osázené s mnoha keři a stromy, jiný zase zahrady řídké, ve kterých je dominantou spíše krásný trávník. Avšak vhodně vybraný strom či keř může zpestřit jakoukoliv zahradu. Keře a stromy můžete volit ovocné či pouze okrasné a také si vybrat, zda budete chtít zasadit plně vzrostlé či malé.

Živý plot

Důležité je také rozhodnout se, zda budete chtít vytvořit živý plot, který Vám může zajistit větší soukromí na zahradě. Takový plot se nejčastěji vysazuje z tújí, ale také z různých keřů, které dokáží vytvořit hustou hradbu. Pokud navíc zvolíte kvetoucí okrasné keře, bude Váš plot měnit svůj vzhled v průběhu ročních období.

Schodiště a zídky

Na zahradě je možné vybudovat i schodiště či zídky, které jsou používány zejména pro vyrovnání výškových rozdílů. Okraje schodišť, ale i zídky bývají osázeny různými květinami, které zajistí, že stavba nepůsobí na zahradě nepřirozeně, ale naopak tvoří její krásnou součást.

Osvětlení zahrady

Pokud si chcete vychutnávat krásy zahrady i po večerech např. výhledem z letního sezení, je vhodné nechat do návrhu zakomponovat i osvětlení zahrady. Osvětlení je vhodné zabudovat i z praktického důvodu v případě, že víte, že se budete muset občas ve tmě po zahradě pohybovat.

Cena návrhu

Cena návrhu zahrady je velmi individuální a závisí na mnoho faktorech, jako např. na velikosti zahrady, Vašich požadavcích ohledně výsledného vzhledu zahrady, začleněných prvků a na dalších věcech, které budou představovat větší práci při navrhování projektu zahrady. Částka se v průměru pohybuje okolo 10 000 Kč za návrh a architekt by Vám měl cenu říci již na první schůzce. Zpravidla můžete tuto částku ušetřit, pokud si necháte navrženou zahradu zrealizovat od stejné firmy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5764 (zahradni-radce.cz#9869)


Přidat komentář