Okrasná a koupací jezírka - Pardubice

Máte rádi vodu a koupání venku? Chtěli byste mít možnost koupání i na své zahradě, ale koupání v bazénové vodě plné chloru a dalších chemikálií vás neláká? Pak by vás mohlo zaujmout koupací jezírko.

Koupací jezírko je uměle vybudovaná vodní nádrž, která se však od klasického zahradního jezírka liší svou velikostí i hloubkou. Díky tomu se dá v koupacím jezírku i koupat. Na rozdíl od bazénu se však do koupacího jezírka neaplikují žádné chemikálie, takže voda nemá dráždivé účinky a samotné koupání je přirozenější a příjemnější. Pokud vás idea koupacího jezírka zaujala, máme pro vás tip na prodejnu, kde seženete vše potřebné pro stavbu koupacího nebo i okrasného jezírka.

Koupací a okrasná jezírka - Pardubice

Koupací a okrasná jezírka - Pardubice

Pan Roman Papík je majitelem firmy, která se specializuje na vše okolo zahradních a koupacích jezírek a také na** akvarijní rybky**.

Firma pana Papíka navrhuje a buduje okrasná i koupací jezírka - Pardubice. U pana Papíka si můžete zakoupit jezírkové ryby a jezírkové rostliny, můžete se dozvědět více o jezírkovém biotopu, realizaci a údržbě okrasného nebo koupacího jezírka a pro inspiraci si můžete prohlédnout fotogalerii. Dále si u pana Papíka můžete zakoupit také přírodní kámen, jako například pískovec, žulu, rulu, štěrk, opuku nebo valoun. Kromě toho se firma pana Papíka specializuje i na akvaristiku, takže si u něj můžete pořídit také akvarijní ryby a rostliny, krmivo pro akvarijní rybky a ostatní sortiment pro akvaristiku. Pokud chcete vidět okrasná a koupací jezírka živě, chcete si prohlédnout jezírkové ryby, rostliny nebo vidět kameny, z jakých se dají jezírka vybudovat, zajímají vás možnosti realizace zahradních jezírek, pak je pro vás ideální volbou navštívit Jezírkové centrum mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Více informací naleznete na internetových stránkách pana Papíka. Přikládáme kontakty:

Mgr. Roman Papík, internetové stránky: http://www.profi-aquarium.czhttp://www.jezirkove-centrum.cz/ e-mail: urbanec@profi-aquarium.cz, telefonní číslo: 777 759 122, adresa: Dříteč 109, 533 05, Dříteč.

Koupací a okrasná jezírka – jak je udržet čisté?

Koupací jezírkaVýše jsme uvedli, že do jezírek se na rozdíl od bazénů nepoužívá žádná chemie. Vlastně to ani nejde, protože úkolem chemie v bazénové vodě je zničit vše živé, což by ovšem v jezírku nešlo. V jezírku přece chcete mít vodní rostliny, ať se jedná o** jezírko** čistě okrasné nebo i koupací. A někteří majitelé jezírek kromě rostlin volí i jezírkové ryby. Za normálních okolností je voda v přírodě čistá díky tomu, že voda do jezírka přitéká a zase odtéká. Díky tomu se voda pohybuje, vyměňuje a zůstává tak čistá. Jenže pokud na své zahradě žádný potůček nemáte, bude voda ve vašem jezírku stojatá a nebude se vůbec hýbat ani měnit. Taková voda má pak sklon zelenat, kazit se a zapáchat. Jenže co s tím? Řešením je vytvořit vhodný biotop vodních rostlin a zároveň podpořit přirozenou filtraci vody správnou realizací jezírka. Dalším pomocníkem je pak vodní čerpadlo, které nahrazuje přirozený pohyb vody. Pokud se chcete dozvědět více, neváhejte kontaktovat profesionály.

Koupací jezírko jako koupací biotop

Jste občasným, nebo pravidelným návštěvníkem bazénů? Pak si sice příjemně protáhnete tělo, vyřádíte se při vodních hrátkách, ale o čištěné vodě bez chemických přípravků, nemůže být řeč. Oproti tomu koupání v** koupacím jezírku** je čistě přírodní koupání, kdy si můžete být jisti, že žádné chemie nebylo použito.

Čirá, biologicky filtrovaná voda – není sterilní

Zavítáte-li do bazénu, pak Vás překvapí voda, která je „naprosto“ čirá. Je upravená a dezinfikovaná, např. Chlorem. U** koupacího jezírka**, respektive koupacího biotopu, můžete očekávat čirou, biologicky filtrovanou vodu, která není nikterak chemicky ošetřena. Naopak je její součástí veškerý život, který se v ní vyskytuje. Co do kvality, je možné vodu v koupacím jezírku přirovnat k vodě v pískovnách. I zde se vyskytují organismy, vyšší rostliny a drobní živočichové. Zbavení se veškerých organismů by byla velká chyba. Právě ony jsou stěžejní pro udržení kvality vody.Jezírkové centrum Čeperka

Výhody koupacích jezírek

Koupací jezírka se mohou pochlubit nemalými výhodami a plusy v porovnání s běžnými bazény. Pomineme-li ten fakt, že v koupacím jezírku se uvolníme díky vlivu přírodního rázu, neomrzí nás pohled na jeho rostlinstvo (lekníny, vodní rostliny), které se mění v souvislosti s ročním obdobím. Můžete si tak vychutnávat na jaře, v létě, ale i na podzim osvěžující relaxační koupel, podpořenou měnící se barevnou kompozicí. Koupací jezírko však není jenom estetickým zpestřením zahrady. Pomáhá nám i samotné přírodě. Díky pobytu v koupacím jezírku se posiluje naše psychika, ale také celková obranyschopnost organizmu. A také příroda ocení naši volbu v podobě koupacího jezírka. To totiž nijak přírodu nezatíží. Není důvodu k používání rozličných chemických přísad, aby byla voda čirá, průzračná, na rozdíl od bazénů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5765 (zahradni-radce.cz#10026)


Diskuze a zkušenosti

uxaffbagbz | 31.10.2014 01:08
Re: Okrasná a koupací jezírka - Pardubice ogyzd{bisbeoj.sbedf, http://www.grnwfxvkto.com/ ecgqpdrurw

lwuxppqdvn | 31.10.2014 13:58
Re: Okrasná a koupací jezírka - Pardubice ebfxo{bisbeoj.sbedf, http://www.dsgscbmeaj.com/ gawemunhru


Přidat komentář