Krvavec menší

Kravec menší je víceletá bylina. Klíčí ve tmě. Od dubna se vysévá ven, do květináčů nebo truhlíků, ve kterých poroste. Jakmile jsou semenáčky tak velké, že je můžete uchopit,protrhejte je. Ponecháte-li je příliš hustě, nebude se jim dařit.

Krvavec menší - latinský název

Poterium sanguisorba (Sanguisorba minor)

Vzhled krvavce menšího

Členěné (lichozpeřené) listy na dlouhých řapících vyrůstají v přízemních růžicích; lístky jsou drobné, zubaté. V červnu z růžic vyrůstají lodyhy, zakončené hlavovitým červeno-zeleným květenstvím.

Krvavec menší - chuť krvavce

Svěží, připomíná oříšky nebo okurky.

Krvavec menší a jeho použití

Mladé lístky se používají v syrovém stavu na saláty, vaječná jídla, omáčky (zelená frankfurtská omáčka), rajčata, do bylinných másel a octa. Lze jej také použít k ochucení studených nápojů.

Krvavec menší - pěstování krvavce

Víceletá bylina. Klíčí ve tmě. Od dubna se vysévá ven, do květináčů nebo truhlíků, ve kterých poroste. Jakmile jsou semenáčky tak velké, že je můžete uchopit, protrhejte je. Ponecháte-li je příliš hustě, nebude se jim dařit. Nechte mezi rostlinami vysazenými venku 20 cm mezeru. Do květináče o průměru 12 cm umístěte jen jednu rostlinu – tu nejsilnější ze 3 nebo 4 semenáčů.

Umístění krvavce menšího

Do hlubokých květináčů nebo truhlíků na balkon a terasu, v zimě na okno. Listy hodně přečnívají přes okraje květináče. Hodí se proto dobře na okraje nebo roh truhlíku nebo do vysokého záhonu.

Krvavec menší - světlo pro krvavce

Světlé a slunečné místo, především v zimě na okně.

Krvavec menší - vhodná teplota

Krvavec menší není citlivý na chlad, roste i v chladném létě, venku až do prvních mrazíků. Sklízí se až do prvního sněhu.

Krvavec menší - zálivka a hnojení krvavce

Krvavci se daří spíše v suchu, když začnou listy zavadat, rychle se zotaví, když ji prolijete vodou. Hnojení není nutné.

Krvavec menší a jeho konzervování

Zmrazením; lepší je v zimě sklízet čerstvé lístky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5771 (zahradni-radce.cz#5251)


Přidat komentář