Dřevěné dětské hřiště - správný výběr

Příjemné letní období nás vybízí k nejrůznějším činnostem ve venkovním prostředí. V tomto období i vaše děti uvítají prostor na zahradě vytyčený a přizpůsobený k jejich hrám a dalším aktivitám.

Zahrada

Zahrada u rodinného domu je multifunkčním prostorem, kde se můžete realizovat ve více směrech. Upravená zeleň v zahradě přirozeným způsobem dotváří a zkrášluje okolí vašeho domu, poskytuje prostory pro pěstování ovoce či zeleniny, nabízí možnost uskutečňování posezení s přáteli, je vhodným místem pro relaxaci a odpočinek. Taktéž se může stát oblíbeným útočištěm pro vaše děti, které v něm budou uskutečňovat své hry a sportovní aktivity, jež podporují zdravý tělesná vývoj a rozvíjejí jejich motoriku.

Umístění dětského hřiště

Pokud zamýšlíte pořídit svým dětem na zahradu** vlastní hřiště**, je třeba vybrat to správné teritorium. Při tomto rozhodování , byste měli vybírat tak, aby zde děti mohly trávit volnou chvíli v kterémkoli čase během dne. Je třeba tedy vybírat prosluněná, avšak proti přílišným slunečním paprskům chráněná místa např. pomocí stromu. Rozhodně by se dětské pískoviště nemělo nacházet na silně provětrávaných místech, v prohlubních, kde se udržuje vlhkost a na severní straně zahrady. Výhodou je, pokud z domu na dětské hřiště vidíte, máte tak přehled co vaše děti vyvádějí. Důležitý je také povrch, na kterém se bude hřiště nacházet a jeho bezprostřední okolí. Děti při svém dovádění skáčou, mnohdy i padají na zem, tudíž podklad by měl být rovný, stabilní a adekvátně měkký. V okolí by samozřejmě neměly být žádné nástrahy (díry, obrubníky, aj.), díky kterým by mohlo dojít k úrazu. Také dávejte pozor při volbě zeleně v okolí dětského hřiště. Nevysazujte jedovaté křoviny, dřeviny s výraznými plody či takové, o které by se děti mohly popíchat.

Výběr dětského hřiště

Pro správný výběr je vhodné posouzení následujících specifikací:

Materiál

Vzhledem k tomu, že se dětské hřiště nachází venku, tudíž podléhá nejrůznějším vnějším povětrnostním vlivům, jsou na materiál a povrchovou úpravu kladeny vyšší nároky. Celková konstrukce musí být odolná proti vlhnutí a rezivění, které v konečné fázi způsobí její předčasný rozpad. Obvykle se při stavbě dětského hřiště využívá hladce opracované dřevo, plastové odlitky nebo kov. Spojovací prvky jsou ve většině případů tvořeny kovem s nerezovou povrchovou úpravou. Dřevěné dětské hřiště nejlépe zapadá do prostorů zahrady, jelikož nenarušuje její přírodní a přirozený vzhled, navíc díky kvalitní povrchové úpravě máte zaručenou dlouholetou životnost celého zařízení.

Certifikace

Pokud patříte k těm zručnějším, můžete si dětské hřiště vystavět svépomoci, jen si řádně ověřte bezpečnost vámi vystavěného díla. V případě, že budete dětské hřiště nakupovat u jejich výrobců nebo obchodníků, dbejte na certifikaci. Zakoupená dětská hřiště by se měla řídit normou ČSN EN 71 nebo ČSN EN 1176, kde jsou uvedeny všeobecné bezpečnostní požadavky a zkušební metody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5778 (zahradni-radce.cz#9871)


Přidat komentář