Jak vybrat zahradní hřiště pro děti?

Dětské hřiště je nejen místem pohybu, ale i zábavy a pobytu dětí na čerstvém vzduchu, je dobré tak pro malé ratolesti takové zábaviště pořídit a nepřímo je tak donutit ke hrám venku.

Pryč je doba, kdy se lidé poohlíželi po bytech a tam plánovali žít. Dnes spíše vyhledávají i menší domky se zahradou, která je také v dnešní době již soustředěna a brána jako prostor k bydlení a ne jako pracoviště. Proto tak lidé pořizují bazény, mají terasy, drahý zahradní nábytek, grily, ale i udírny, jemné trávníky a mnoho dalšího. Pro ty, co mají děti bude jistě užitečnou informací správný výběr zahradního hřiště. I děti se chtějí bavit a mít na zahradě svůj osobní prostor. Jestliže je k tomu uzpůsobeno okolí a je tu ta možnost dětem hřiště pořídit, není důvod tuto informaci opomíjet. Nejen že se děti zabaví, ale funguje to dobře i pro jejich samotný rozvoj, pohybové schopnosti a vůbec je to skvělý způsob, jak děti dostat ven, aby neustále neseděly u počítačů, naopak aby strávili čas na čerstvém vzduchu a měli i své vlastní místo pro hry a zábavu.

Dle čeho vybírat hřiště pro děti?

Protože na trhu je několik možností, je potřeba se prvně zaměřit na to, kolik máme prostoru pro dětské hřiště. Protože nejde jen o samotnou stavbu, ale i okolí. Dost hřišť jsou udělány proto, aby se daly začlenit k pískovišti, někdy i bazénku. Jiné mají houpačku a tam už je potřeba dostatek prostoru, aby se zdivočelá dítka nezranila a nedošlo tak k nepříjemným událostem. Výběr je také posuzovat podle věku dítěte. Samozřejmě, že předpoklad je takový, že hřiště nějakou dobu zůstane, ale pokud chceme udělat radost maličkým ratolestem, jež sotva začala chodit, pak postačí mnohdy jednoduché hřišťátko, nejlépe malý zahradní domeček s pískovištěm.

Na co dát pozor při výběru zahradního hřiště?

Zejména je důležité brát ohled na bezpečnost dětí. Vybírat je možné z několika různých druhů, jak už bylo výše uvedeno, je nezbytné brát ohled na okolí. Pokud chceme dětské hřiště umístit blízko k domu, pak jistě nesmíme uvažovat o houpačce, anebo si předem vše jasně rozmyslet. Také by neměly být součástí různá dvířka a jiné manipulativní součásti, se kterými si mohou děti v zápalu hry ublížit. Trčící šrouby a ostré hrany také není nic na hraní, co by namísto radosti mohlo způsobit neštěstí. Jestliže jde o dřevěnou kostru, nebo celou stavbu, pak je obzvlášť důležité zkontrolovat řádnost obroušení, ať není zadřena nějaká tříska. Výrobci dětských hřišť by na podobná varování měli brát ohled, ale bohužel ne všichni jsou v zápalu konkurenčního boje a ziskuchtivosti k tomuto kroku nakloněni. Většinou si odpustí jisté kroky, aby výroba byla levnější a pro kupující tak lákavější. Jestliže máte děti, vždy na podobná opatření pamatujte, nechcete s hravým dítětem ihned běžet na pohotovost.

Čemu výběr hřiště přizpůsobit?

V první řadě musí výběr dětského hřiště být směřován k potřebám a spíše přání dítěte. Také musí být brán ohled na samotné umístění, protože pokud je dostatek prostoru, je možno mít jak trampolínu, tak houpačky, skluzavky a ohromná pískoviště. Pokud je prostor menší, jistě dětem udělá radost i skluzavka s pískovištěm a zahradní domeček. Děti potřebují svůj prostor a na rozvoj osobnosti je tak důležité, aby dítě mělo svoje soukromí. I dítě potřebuje mít právo na tajemství a utvořit si svoje soukromí tím, že budou mít právě to svoje místo. Je-li dítě starší, kolikrát je mnohem účinnější pořídit trampolínu a samozřejmě i ochranou síť kolem ní. Děti se vydovádějí a také zasportují. Vůbec trampolína, ale i celkově dětská hřiště jsou ideálním řešením, jak spojit užitečné s prospěšným a dítě tak vést ke sportu a pohybu. Nejlépe to jde hrou a zábavou s ní spojenou.

Kde koupit zahradní dětské hřiště?

Nejlepší k nákupu dětských hřišť je určitě zvolit hobby markety, které nabízí kvalitní zahradní nábytek. Obvykle totiž právě výrobci zahradního nábytku jsou nejlepšími dodavateli také dětských hřišť. Protože právě výrobci zahradního nábytku znají odolnost materiálů, také to, co je potřeba opatřit při výrobě, aby tak dětské hřiště bylo nejen bezpečné, ale také plno k využití. Vybírat pro nákup tradiční supermarkety a jejich akční zboží není určitě to nejvhodnější. Ne, že by byla špatná, ale mnohdy jde o výrobky dost nepoctivé a formou rychlovýroby, pro také rychlý odkup uzpůsobené. Zde je totiž úkolem co nejvíce a nejrychleji prodat, než cílit na spokojenost kupujících a v tomto případě i samotných ratolestí.

Kam ho umístit?

Nejlepší místo pro dětské hřiště je někde uprostřed zahrady, dvorku, kde je vidno nejen z terasy, ale i oken domu, jako je kuchyně, nebo obývací pokoj, aby hravá dítka bylo možno občas zkontrolovat. Přeci jen člověk musí občas pracovat a třeba přichystat pro dovádějící děti občerstvení, což není během chvilky, navíc je potřeba také na děti dohlédnout, ať se hry nezvrhnou a nedojde k neštěstí. Také je dobré pamatovat na to, že pokud je dětské hřiště umístěné u bazénu, nemusí to být nejvhodnější řešení. Děti, pokud jsou rozdováděné, pak nadělají dost neplechy a rázem se ocitnou ve vodě bazénu. Podobné je to se stromy. V blízkosti stromu jsou trampolíny a houpačky nepříliš vítané, jak pro děti, tak pro stromy.

Jak zahradní hřiště sestavit?

Dobrý kutil a šikovná ručka muže dětské hřiště sestavit sama. Postačí trocha fantazie, potřebná nářadí a také dávka trpělivosti. Poté je kvalitní a originální dětské hřiště, které budou vašemu dítěti závidět snad všechny děti v sousedství. Také je nutné použít barvy a trochu si pohrát – veselé dětské hřiště je to nejlepší dětské hřiště. Součástí musí být i zahradní domeček, kde vaše ratolest může pohostit své kamarády a užít si zábavu. Pokud chcete tímto způsobem udělat svému dítěti radost a také hřiště sestavit, pak si určitě nejprve prohlédněte katalogy se zahradním, ale i běžným nábytkem. Trochu rozviňte fantazii, prohlídněte si samotná dětská hřiště a také si zajděte zahradní domečky, skluzavky a pískoviště prohlédnout do prodejen. Uzpůsobte také dětské hřiště potřebám a chtíči dítěte. Pro malé princezny bude úžasné mít růžové hřiště, třeba i s věží, kde přebývají zakleté princezny. Malému dobrodruhovi většinou uděláte radost dobře ukrytým bunkrem anebo hřištěm podobným rychlému vozu. Pamatujte také na to, že čím nápadnější je dětské hřiště, tím více se na něm dítě vyhraje a tak stráví čas na čerstvém vzduchu a při pohybu. Což je pro děti nezbytně důležité nejen pro zdraví, ale i psychiku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5779 (zahradni-radce.cz#10029)


Přidat komentář