Kompostéry na Vaši zahradu - Hradec Králové a okolí

Každý majitel zahrádky, ať už malé, nebo velké, bezpochyby řeší, co se spadaným listím, spadaným nahnilým ovocem, zbytkem zeleniny, slupkami z brambor aj. Řešení je poměrně jednoduché a spočívá v pořízení praktického kompostéru.

Výhoda kompostéru spočívá v tom, že ze zbytků ovoce, zeleniny a jiných přírodních odpadů vytvoří kvalitní hnojivo, bez přidání jakýchkoli chemikálií. Nespotřebované plodiny a odpad, který ze zahrádky nezužitkujete, tak budete moci opětovně použít, a to pro hnojení keřů, stromů, rostlin aj. Navíc významně přispějete k ochraně životního prostředí a ještě ušetříte finance za hnojivo, které byste si museli pořizovat v některé ze specializovaných prodejen.

 

Thermoking 900l

 

Kompostéry je možné zakoupit o různém objemu. Například jsou k dostání 400l, 600l, nebo 900l kompostéry. A co Vás jistě také potěší je to, že si můžete pořídit kompostér, který bude nejen z odolného, ale současně i bezúdržbového materiálu. Takový kompostér můžete pořídit například v e-shopuhttp://obchod.bioplaneta.cz/.

 

BioComp S900

 

Sáčky, pytle na odpadky, igelitky

Vydáte-li se na nákup, ať už drobný každodenní, nebo velký týdenní, pak se můžete u drtivé většiny prodejen setkat s nabídkou sáčků, pytlíků (na ovoce, zeleninu, pečivo). Těchto sáčků si prakticky může odnést každý z nás v množství, v jakém chceme. Můžeme použít příkladu. V hypermarketu, či supermarketu nakoupíme zvlášť jablka, banány, mrkev, rajčata, pomeranče, citrony, cibuli, chléb, rohlíky, housky. A vše jmenované dáme do jednotlivých sáčků. Takže se dostaneme na počet deseti sáčků za týden. Teď trochu odbočíme. Jak skončí tyto sáčky ve většině domácností, když přineseme nákup domů? Vybalíme potraviny a… vyhodíme je do odpadkového koše (mimochodem vyloženým také igelitovým pytlem na odpadky).

Zpátky však do prodejny a k nakupujícím. Jedna rodina tak za měsíc spotřebuje 40 sáčků, za rok to pak činí 480 sáčků, za deset let pak 4 800 sáčků. A v počtech, statistice bychom mohli pokračovat. Pro zajímavost si můžete spočítat, kolik sáčků se tak spotřebuje za rok v celé České republice, za deset let, atd. A to jsou jenom sáčky. Pak tu máme již zmiňované pytle na odpadky. A také bychom neměli zapomínat na naše známé igelitky.

A všemi těmito obaly doslova zamořujeme a zahlcujeme, ničíme životní prostředí. A jen si představte, jak asi vypadají takové skládky, kam se odváží odpad, včetně sáčků, plastových obalů aj. Plastikové sáčky, kelímky, talířky aj. se hned tak v přírodě „nerozplynou“, ale jejich rozložení trvá dlouhé roky.

Bioplaneta

 

Kompostéry na Vaši zahradu - Hradec Králové

Zvažujete, že byste si zakoupili** bio obaly? Rádi byste se dozvěděli více o **bioplastech, EM-technologii, odpadu?

Celý sortiment bio obalů, včetně praktických** kompostérů** aj., si můžete zakoupit například v e-shopu http://obchod.bioplaneta.cz/. Ovšem společnost GREEN PLANET Investment s.r.o. se nezabývá jen provozováním e-shopu. Společnost můžete kontaktovat také za účelem odborného bezplatného poradenství. Jistě také není zanedbatelná informovanost nás všech, co se týká bioplastů, EM-technologie, recyklace odpadů aj. U společnosti si můžete objednat školení, seminář na zmíněná témata. Jistě nebude takový seminář pro Vaše zaměstnance nudnou záležitostí. Semináře by však mohly uvítat i školy atd. Více o nabízených službách, včetně podrobných informací o EM technologii, viz http://www.bioplaneta.cz/.

Budete-li mít zájem o některou z výše uvedených nabídek, pak si můžete dohodnout konzultační schůzku a projednat možnosti spolupráce. Firma sídlí na adrese Piletická 61, 500 03 Hradec Králové – Piletice. Dopředu si jen domluvte přesný termín schůzky, a to na telefonním čísle +420 603 472 183. Pro Vaše dotazy či poptávku však můžete využít také emailové adresy kessner.frantisek@bioplaneta.cz. Využít však můžete také interaktivního formuláře, do kterého jednoduše zadáte Váš dotaz. Formulář najdete na webové stránce http://www.bioplaneta.cz/poradenstvi.html.

 

Bio obaly - koloběh

 

Bio obaly

Bude nejspíš ještě nějakou dobu trvat, kdy místo takových sáčků, budou v prodejně sáčky papírové či jiné bio obaly, které budou šetrné k životnímu prostředí.

Ovšem, Vy sami můžete svým uvědomělým přístupem přispět k ochraně životního prostředí, a to nákupem** bio obalů** (sáčků, pytlů, tašek, misek, kelímků, talířů, příborů, podnosů aj.). Ostatně najdete již místa, prodejny, kterým není lhostejné, čím se obklopujeme, co používáme. A tak můžete v některých prodejnách vidět právě nabídku bio obalů. Například se může jednat o prodejny se zdravou výživou apod.

Druhy bio obalů

Již výše jsme se dotkli bio obalů. Ty zahrnují nejen zmiňované sáčky, tašky, pytle na odpadky. Pokud například podnikáte ve stravování, v rychlém stravování, pak pro Vás může být zajímavé, že si můžete pořídit jednorázové příbory, misky, talíře, kelímky, menu boxy a podnosy, a to z bio obalů. Vy sami si můžete jednoduše spočítat, podle tržby, nebo si veďte pro jeden den statistiku, kolik zákazníků v průměru za den obsloužíte. A vezměte si to, že každému zákazníkovi předáte spolu s jídlem i obal na jídlo a příbor.

Jakmile byste „šli“ do bio obalů, pak nemusíte mít výčitky svědomí vůči životnímu prostředí. Možná budete namítat, proč zrovna Vy byste měli kupovat bio obaly. Určitě nebudete první, ale také ne poslední „vlaštovkou“. Jak se přidá další a další jedinec, další a další firma, bude dříve, nebo později zcela normální se setkat s nabídkou bio obalů. A obaly, na které jsme zvyklí nyní, budou na ústupu.

 

Bio obaly - sáčky na psí exkrementy

 

EM technologie

Neříká Vám nic EM technologie? Za zkratkou EM se ukrývá slovní spojení „efektivní mikroorganismy“. Tyto mikroorganismy představují výjimečné prostředky, jež umožňují účinnou ochranu našeho životního prostředí. Technologie se může pochlubit tím, že pozitivně ovlivňuje zlepšení kvality potravin, jako takových. Díky EM technologie je možné se zbavit hnojiv, pesticidů a dalších látek, které se používají u pěstování mnohých plodin. Kromě toho, potraviny, které jsou pěstovány za pomoci EM technologie, obsahují v porovnání s ostatními potravinami větší množství zdraví prospěšných látek, a to nejen, co do počtu, ale i kvality.

 

Bokashi - nádoba 17L

 

Ovšem** EM technologie** je použitelná nejen pro pěstování potravin. Tato technologie se hodí i do jednotlivých domácností, kdy váže zápach a navíc se postará o to, aby roztoče a obtížný hmyz opustili obytné prostory.

A dobrá zpráva na závěr produkty s EM technologií, si můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách. Na výběr budete mít produkty pro Vás samotné, určené k regeneraci zdraví, produkty pro zahradu, domácnost aj.

Bio obaly přináší nám všem jen samé výhody. A když říkáme „všem“, tak tím míníme nás samotné jedince, ale také životní prostředí, jako takové, ve kterém žijeme, a které nás obklopuje. Bio obaly jsou především vyrobené z 100% přírodních materiálů, takže jsou více než šetrné k životnímu prostředí. Jakmile nám bio obaly doslouží, tak je můžeme použít pro kompostování.  Díky nim si můžeme být jisti, že následně vytvořené hnojivo bude naprosto bez jakýchkoli chemikálií. Bio obaly totiž neobsahují vůbec žádné ropné příměsi.

 

Sušené Bio Bokashi - bakterie 600g

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5794 (zahradni-radce.cz#10011)


Přidat komentář