Návrhy a realizace zahrad - Říčany a okolí

Chcete své zahradě dopřát kompletní proměnu a zároveň byste ji rádi obohatili o vodní plochu? Jenže nevíte jak na to, anebo nemáte čas? Pak využijte služeb profesionálů, kteří Vám vypracují návrh zahrady na míru a v případě spokojenosti jej i zrealizují.

Krásná zahrada může být místem, kam se budete vždy rádi vracet po náročném pracovním dni jakožto i ve volných dnech anebo třeba z cest po zahraničí. Někdo je pyšný na to, že svou zahradu vytvořil a pečuje o ni zcela sám. Jenže ne každý je tak náruživým zahradníkem, chybí mu znalosti, zkušenosti a trpělivost či třeba fyzické síly, anebo jednoduše nemá čas, aby se o svou zahradu mohl postarat sám. Nevadí, v takovém případě se přímo nabízejí služby profesionálních zahradníků.

Návrh zahrady Říčany a okolí

Jak by měla Vaše zahrada vypadat? Máte již nějakou představu, anebo raději necháte zahradníkovi volné ruce? Předtím, než se na zahradě začne pracovat, je dobré vytvořit si jakýsi plán neboli návrh, podle nějž se později zahrada zrealizuje. Aby jste byli s návrhem spokojeni, zahradník bude určitě chtít vědět, jaké rostliny a jaký typ zahrady preferujete – podle toho pak vytvoří nákres nebo 3D animaci zahrady, jak bude vypadat po letech, až nově vsazené rostliny povyrostou nebo až se na zahradě objeví nové prvky, jako třeba zahradní stavby, vodní plocha anebo ozdobné kameny aj.

Realizace zahrady Říčany a okolí

Pakliže budete s představeným návrhem spokojeni, zahradnická firma jej na Vaší zahradě zrealizuje. Tím ušetříte velké množství času a již brzy se budete moci těšit krásnou novou zahradou na míru zcela dle Vašich představ.

Profesionální zahradníci vytvoří v zahradě také vodní plochu

Mnoho majitelů zahrad by chtělo mít na pozemku také nějakou vodu. Bohužel jen málokdo má to štěstí, že mu pozemkem prochází drobný potůček, kterého se při povodních není třeba obávat, anebo má na zahradě** vlastní pramen a jezírko**. Pokud i Vy chcete mít na zahradě nějakou vodní plochu sdělte to svému zahradníkovi a on ji zapracuje do návrhu.

Je několik možností, jak svou představu vody v zahradě zrealizovat. Můžete vytvořit buď okrasné jezírko, koupací jezírko anebo umělý potůček. Zatímco okrasné jezírko není nijak zvlášť hluboké a pokud máte dost sil, můžete jeho realizaci zvládnout i sami, koupací jezírko už vyžaduje kopání poměrně hluboké jámy a velmi vhodná je také filtrační jednotka.

Okrasné zahradní jezírko Říčany a okolí

Pro** okrasná jezírka** je možné si pořídit jakýsi nehluboký bazének nepravidelného tvaru vyrobený speciálně k tomuto účelu a ten zapustit do země, případně použít speciální typ vodonepropustné textilní folie a vytvořit si jezírko vlastních tvarů. Ještě před tím je ale důležité vytvořit pod jezírkem drenáž, aby bylo možné jezírko na podzim bez potíží vypustit a vodní rostliny v květináčcích přemístit na zazimovací stanoviště. Ne každé zahradní jezírko je ale nutné na zimu vypouštět – zpravidla to platí pro větší a hlubší jezírka, neboť ta nezamrznou zcela, takže vodní rostliny v nich dokáží přezimovat bez potíží. Pak je ale důležité pravidelně rozbíjet led, aby měly kořínky vodních rostlin dostatek kyslíku.

Jinou variantou je zahradní jezírko bez speciální umělé nádržky. Máte na zahradě místo, kde je vždy vlhko, kde je zemina většinou rozbahněná, kde se dlouho drží kaluže nebo kde samy od sebe rostou trávy, jež je možné vídávat na březích mokřadů či rybníků a podobně? Takové místo je ideální k vytvoření jezírka bez nádržky. Postačí na místě vyhloubit jámu a počkat, až se sama naplní vodou. Pak už jen zasadíte vodní rostliny, které budou sloužit nejen pro okrasu, ale zároveň zajišťují samočištění vody a budete se těšit z krásného jezírka.

Je libo koupací jezírko?

Pokud Vám nestačí jezírko, které je krásné pouze na pohled, v němž se ale nemůžete koupat, zvolte koupací jezírko. Koupací jezírko plní funkci bazénu, a zároveň v něm můžete mít i vodní rostliny případně i ryby. Z toho vyplývá, že do koupacího jezírka na rozdíl od bazénu nemůžete používat chemické desinfekční přípravky. Neznamená to ale, že voda v koupacím jezírku bude špinavá a páchnoucí. O čistotu vody v koupacím jezírku se postarají samočisticí schopnosti vodních rostlin a také ryby, které toho mnoho sní (a které budete muset určitě krmit). Přesto je dobré použít ještě filtrační jednotku, která bude vodu filtrovat ekologicky nezávadným způsobem přes nádrž s pískem.

Nezapomeňte, že koupací jezírko pro svou hloubku a rozměry vodní plochy vyžaduje stavební povolení – za tu odměnu v podobě krásného soukromého jezírka, ve kterém se můžete v horkých letních dnech nádherně svlažit, těch pár návštěv na úřadě ale rozhodně stojí.

Umělý vodopád a potůček v zahradě Říčany a okolí

Nestačí Vám pouhé jezírko? Chcete, aby se voda v zahradě pohybovala? Mít pozemek, přes který protéká potůček, to je snem mnoha lidí. Jenže jen málokomu se podaří takový pozemek získat. Navíc malý potůček se při povodních může proměnit v dravou řeku, takže mít takovou zahradu s potůčkem s sebou nese určité riziko.

Pakliže na zahradě potůček nemáte, ale přesto o něm nepřestáváte snít, můžete si vytvořit vlastní. Do země ale bude nutné instalovat hadice pro přívod vody a také čerpadlo, které bude vodu na konci potůčku posílat zpět na jeho začátek, čímž se uzavře celý okruh. Aby byl potůček opravdu efektní, je vhodné jej doplnit o vodopád – ten se staví z volně ložených kamenů větších rozměrů. Stavba umělého potůčku s vodopádem, to už vyžaduje určité znalosti a zkušenosti a proto je pro tuto práci vhodné oslovit profesionální zahradníky.

Kameny v zahradě - dokáží nahradit i vodu nebo mohou fungovat jako solitér

Líbí se Vám kamenné solitéry nebo kamenné plochy v zahradě? A toužíte mít na zahradě potůček? Pak by Vás mohl zaujmout způsob, jakým se kameny v zahradě obvykle využívají ve východní Asii. Zde je tradicí mít na zahradě vodní plochu, jenže stejně jako u nás jen málokomu se poštěstí mít vlastní přírodní pramen, jezírko nebo potůček. A proto ve východní Asii používají kameny, z nichž staví plochy, které svým zjevem připomínají** potůček** – rozmanitě naskládané kamení připomíná koryto dravého horského potůčku a tím navozuje dojem opravdového vodního toku, zvláště pak, když přes něj vede okrasný můstek. Pakliže má plocha připodobnit jezírko, je spíše kratší a širší a kromě několika kamenů se použije především jemný štěrk, jež imituje klidnou hladinu jezírka.

Aby bylo takovéto štěrkové „jezírko“ čisté, denně se z něj hrabičkami sbírají listy, větvičky apod. a zároveň se jimi štěrk tvaruje tak, aby každý den vypadal jinak, takže byť je jezírko jen ze štěrku a kamení, nikdy se neokouká. I když takové jezírko není mokré, přesto se dělá jen tak velké, abyste jej mohli pomocí hrabiček udržovat ze břehu a nemuseli do něj vstupovat. Ve východní Asii mají takováto štěrková jezírka tisíciletou tradici – kromě okrasné funkce jejich úprava zároveň představuje způsob relaxace a břeh jezírka slouží jako místo k meditaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5796 (zahradni-radce.cz#10027)


Přidat komentář