Rizikové kácení stromů - Tábor a okolí

Zeleň je pro náš život velmi důležitá. Ostatně, kam směřují Vaše kroky, když se necítíte na duši zrovna nejlépe? Není to právě příroda, les, park, kde rostou majestátní velikáni – stromy? Ovšem ty mohou být někdy značně nebezpečné.

Některé stromy, svoji velikostí, umístěním, mohou ohrožovat nejen Váš majetek, ale také i to nejcennější co máte, Váš život.

Stojí v blízkosti Vašeho domova strom, jehož větve zasahují až na fasádu, ke dveřím či oknům domu? Pak se snadno stane, že větve postupem času mohou poškrabat fasádu, dveře, či okna. Máte na Vašem pozemku strom, který je již starý či nemocný nebo ho zasáhl blesk aj? Necháváte si ho na zahradě, ať už z jakéhokoli důvodu? Takový strom však může být značně nebezpečný. Postupně trouchniví a je jen otázkou času, kdy se může jeho část zřítit na kolemjdoucí.

Zajištění bezpečnosti při kácení stromů

Tak, jak mohou být některé stromy a jejich větve nebezpečné pro budovy, auta, lidi aj., tak jejich samotné pokácení může značně ohrožovat kolemjdoucí či daného jedince, jež se do ořezání, kácení pustí.

Při** prořezávání větví, kácení stromů** je zapotřebí být značně obezřetnými a disponovat potřebnou technikou, ať už lanovou, nebo horolezeckou. Před samotným prořezáním, pokácením, je nutné také zajistit nejbližší okolí, jako je parkující auto, popelnice, venkovní nábytek aj., aby padající větve nijak neohrozili a nepoškodili dané objekty.

rizikové kácení

Povolení pro kácení stromů

Stromy jsou součástí našeho životního prostředí. Budete-li potřebovat pokácet strom, je zapotřebí si vyřídit na příslušném odboru daného magistrátu** povolení.** V případě, že Vy sami budete majitelem pozemku, kde se rizikový strom nachází, připojíte i Vaše prohlášení, či dokumentaci o majetnictví. V opačném případě budete potřebovat souhlas příslušného majitele/ů. Není výjimkou, že po Vás bude chtít magistrát plánek, situační nákres, projektovou dokumentaci aj.

A jak dlouho vůbec může trvat, než obdržíte stanovisko od magistrátu? Obecně má úřad třicet dnů na to, aby věc posoudil, projednal a vydal stanovisko. Uvedenou lhůtu je však možné ještě prodloužit o dalších třicet, ve výjimečných, složitějších případech i šedesát dnů.

Rizikové kácení stromů - Tábor a okolí

Možná si někdo říká, co je na tom pokácet nějaký strom. Ovšem pokácení velkého, vzrostlého stromu není nijak jednoduchou a hlavně bezpečnou záležitostí. Je třeba dbát například na to, aby padající strom nikoho neohrozil, nepoškodil auto, dům aj. Rozhodně je lepší, když se ve věci pokácení stromů obrátíte na profesionální firmu. V Táboře a okolí se s tímto problémem můžete obrátit na Mgr. Romana Šimůnka a jeho firmu CZECHPROARBO, která sídlí na adrese: Riegrova 255
259 01 Votice.
Pan Šimůnek nabízí zkušenosti od roku 2001 a navíc své praktické zkušenosti rozšiřuje i o zkušenosti teoretické a to dokončením studia "Komplexní péče o dřeviny". Kromě toho Vám pan Šimůnek nabízí časovou flexibilitu a šetrný přístup ke stromům i Vašemu majetku.

ve větvíchve větvích 2

logo

 

Pokud chcete pana Šimůnka kontaktovat, volejte na tel.č.: 608 971 200 nebo piště na e-mail: roman.simunek@seznam.cz

Chcete-li navštívit stránky pana Šimůnka, můžete tak učinit na adrese: http://www.stromy-kaceni.cz/ nebo kliknutím zde .

Najdete zde informace i o dalších službách, které Vám pan Šimůnek může poskytnout.

 

Řekne-li se spojení „strom a nebezpečí“, pak se celé řadě vybaví velký strom. Ovšem strom rozhodně nemusí ohrožovat osoby, budovy aj., svojí mohutností a velikostí. Častokrát se jedná o zasahování větví do sloupů elektrického vedení, do silnice, do oken domů apod.

Zasahování větví do sloupů elektrického vedení

To, že si můžeme užívat osvětlení v ulicích a uličkách města, když se setmí, není rozhodně samozřejmostí. Za fungujícím světlem stojí profesionální práce elektrikářů. Elektřina jako taková je pak vedena tzv. sloup od sloupu. Není výjimkou, že se pak do cesty, kudy vede elektřina „připlete“ strom. V době instalace nemusí být tak vzrostlý, a tudíž ohrožovat nějakým způsobem samotné** elektrické vedení**. Ovšem roky plynou a z malého stromu vyroste velikán, jehož větve budou zasahovat až do sloupu. A pak, jak již to tak bývá, přeskočí jiskra a od jiskry je pak již jen málo ke vzniku požáru.

Stromy však svými větvemi mohou také ohrožovat elektrické vedení přímo ve městech. Města, náměstí, aby nebyla „jen“ kamenná a šedivá, jsou právě oživena stromy a dalšími dřevinami, a to častokrát ve větším množství. Pokud by došlo k případnému vznícení stromu od elektrického napětí, pak by požár mohl způsobit nemalé škody.

kácení - Jihlavakácení - Jihlava 2

Zasahování větví do silnice

Člověk by sice měl být připraven na vše, ale v reálu to vskutku není možné. Člověk „předpokládá“. A ne jinak je tomu v případě, kdy jede po silnici kolem polí, lesa apod. Jaké však může být nepříjemné překvapení pro řidiče, když například v zatáčce bude stát strom, jehož větve budou značně zasahovat do jízdního pruhu. A co když zrovna daným řidičem budete Vy? V lepším případě se „pouze“ uleknete. V horším však může dojít i na strhnutí volantu a vjetí do škarpy, nabourání auta. A tu nejhorší situaci snad ani popisovat nebudeme.

ořez nebezpečných větví

Zasahování větví do oken domu

Bydlíte v panelovém, či činžovním domu, rodinném domku?  Ve všech případech se můžete potýkat s problémem stínění, či** zasahování větví do oken domu**. V tomto případě se nejedná jen o pocitovou, estetickou stránku. Je-li strom příliš blízko domu, pak může například svými kořeny narušit statiku domu. Navíc, stínící strom nepropouští v dostatečné míře potřebné světlo na dům. Budete se pak časem potýkat s největší pravděpodobností potýkat nejen s neustálým šerem v místnostech, ale také vlhkostí aj.

V tomto případě Vás možná napadne, že se tedy vykloníte z okna a jednoduše zasahující a stínící větve oříznete. Ovšem zas tak jednoduché to není. Na ořezání větví, či dokonce pokácení stromu, budete potřebovat potřebné povolení.

postupné odřezávání a kácení

Zasahování větví na sousední pozemek

Není zas tak neobvyklé a výjimečné, že větve stromů, a to převážně ovocných, zasahují do sousední zahrady. Mohlo by se zdát, že se jedná o maličkost. Častokrát se však z takové maličkosti může vyklubat nepěkná sousedská hádka, až „válka“.  Takové přesahující větve mohou například stínit výhledu, zasahovat do oken, bouchat při větru a bouřce do oken, kolny apod.

Určitě je na toto lepší pamatovat dopředu a nenechat tedy strom/y jen tak růst. Větve je možné například svazovat, roubovat apod. Pokud však necháte strom, respektive jeho větve přerůst, a to až k sousedovi, nelze pak ignorovat jeho námitky a požadavky.

Prořezání větví či pokácení celého stromu není jistě denní záležitostí, kterou byste řešili. Pokud zrovna nemáte patřičné zkušenosti s touto prací a techniku, pak ji

určitě přenechejte odborníkům. S nimi máte jistotu, že pokácení proběhne rychle a bezpečně. Kromě toho, firmy, jež se specializují na rizikové kácení stromů, častokráte také vyřídí potřebné povolení, bez kterého se neobejdete. S profesionální firmou si můžete být jisti, že nejen Váš majetek, ale i zdraví, bude v naprostém bezpečí.

kácení ve Francii

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5785 (zahradni-radce.cz#9911)


Diskuze a zkušenosti

Soukupová | 13.03.2014 00:45
Re: Rizikové kácení stromů - Tábor a okolí dobrý den měla bych zájem na oploceném pozemku porazit vzrostlý jasan.Od 1,1. není třeba povolení ptala jsem se na obecním úřadě bydlím Spolí 5 km od Českého Krumlova. kolik by tato služba cca stála a jestli je to možné do 31.března děkuji Soukupová mksoukupova@seznam.cz tel. 606121553

fr.kulvajt | 01.12.2014 17:31
Re: Rizikové kácení stromů - Tábor a okolí mam zajem o porazeni dvou stromu lipa velkolista prumer 1. 3.20m 2 2.45m udolni ulice proti parkovisti povoleni vydane zivotnim prostredim tabo. jedna se o mohutne stromy u pesi stezky k nemocnici.


Přidat komentář