Mobilní chaty a světlovody - Kladensko

Mobilní domy a chaty jsou cenově dostupnou alternativou chaty či chalupy. Jestliže si přejete, aby Vaší rekreační nemovitostí bylo komfortní přístřeší pro Vaše aktivity, je správnou volbou právě mobilní chata.

Mobilní chata

Jak již bylo zmíněno, mobilní chata je velice vhodnou alternativou k Vašemu víkendovému bydlení, protože koupě opravdové chalupy či chaty se rovná minimálně ceně bytu. Jestli si pod tímto pojmem představíte klasické buňky, jste opravdu hodně daleko od skutečnosti. Mobilní dřevěné chatky si snaží zachovat jak charakter lidových staveb, tak i nadčasový design. Konstrukce chatek jsou navrženy tak, aby bylo možné vyrábět jednotlivé moduly v různých tvarech a sestavách. Mobilní dům, či chatka může být vybavena toaletou, sprchovým koutem nebo koupelnou. Samozřejmostí jsou také kuchyně se sporákem, obývací pokoje, atd. Firmy, které takové chaty vyrábějí, mají v nabídce několik typů chat a domků, které se liší jak velikostí, tak i tvarem. Nezanedbatelnou výhodou je i to, že pro umístění mobilní chaty není potřeba stavebního povolení. Chata se většinou může opakovaně přemísťovat. Chatu je možné uložit na pozemek dokonce i bez základové desky. Mobilní chaty jsou vhodné třeba i na zahrady, do kempů, na dětské tábory, atd.

převoz mobilní chatyumístěná chata

interiér

Mobilní chaty a světlovody – Kladensko

Pokud si pohráváte s myšlenkou koupit či si nechat postavit mobilní chatu, je dobré se obrátit na firmu, která má se stavbou těchto domů dlouholeté zkušenosti. Je to například firma pana Pavla Tótha, která sídlí na adrese Hradečno 23 – Nová Ves, 273 04, Kačice. O tom, že firma pana Tótha má opravdu dlouholeté zkušenosti se stavbou mobilních chat svědčí fakt, že svoji první chatku postavili již v roce 1999. Tato chatka dodnes slouží jako ubytovací zařízení. Firma má 6 zaměstnanců, kteří jsou opravdovými odborníky ve svém řemesle, jež ctí jak přírodní materiály a staré řemeslné postupy, tak i moderní technologie a výrobní postupy. V nabídce firmy Pavla Tótha je hned několik typů mobilních chat a modulových konstrukcí. Chaty je možné uložit jen na dva betonové překlady, bez základové desky a bez stavebního povolení, přičemž samonosná konstrukce chaty se železným rámem umožňuje snadnou přepravu a manipulaci. V nabídce prací firmy nejsou jen mobilní chaty, ale i stavba a vybavení interiéru, instalatérské práce, elektrické rozvody, solární panely, čerpadla a mnohé jiné. Firma Vám také mimo jiné nainstaluje tzv. světlovody, o kterých bude v tomto článku ještě psáno.

mobilní chata 2

 

Pokud Vás nabídka firmy zaujala, je možné ji navštívit na výše uvedené adrese, nebo se zkontaktovat prostřednictvím e–mailu: toth23@seznam.cz či telefonicky na čísle: 603 528 278. Podrobné informace o firmě a jejich produktech také naleznete na webových stránkách: www.mobilnichaty.cz.

**interiérinteriér
**

Světlovody

Jestliže máte doma místnosti, například koupelnu, toaletu, předsíň a jiné prostory bez přístupu denního světla, je možné jej sem přivést prostřednictvím světlovodu. Světlovod je pasivní osvětlovací systém, který je schopen přenášet světlo na velké vzdálenosti pomocí odrazů od vysoce reflexního povrchu. Osvětlení interiéru denním světlem je základem zdravého bydlení. Tam kde není možné mít okno nebo vikýř, nabízí se možnost osvětlit tyto prostory světlovodem a využít tak přirozeného světla s nulovými provozními náklady. Každý světlovod má tři části: kopuli, tubus a difuzér. Do speciálně tvarované skleněné kopule, umístěné na střeše domu, je zachytáváno denní světlo, které je nasměrováno do světlovodného tubusu, opatřeného superreflexní odraznou vrstvou na vnitřním povrchu. Pomocí odrazů uvnitř tubusu je světelné záření přivedeno až k difuzéru na stropě místnosti. Skleněný difuzér rovnoměrně rozptyluje světelný tok a osvětluje danou plochu denním světlem. Světlovody mají několik velikostí, přičemž čím větší průměr, tím více světla tubus přivede. Množství světla je závislé na roční době, počasí, sklonu střechy, délce tubusu a počtu kolen. Existují světlovody, které jsou vyvinuty s ohledem na to, aby byly účinné i při zatažené obloze.

kupole světlovodu

Jaký světlovod vybrat

Na výběru světlovodu se podílí několik faktorů. Kvalita přenosu světla je závislá nejen na průměru tubusu, ale i na počasí, roční době a nebo také na orientaci ke světovým stranám. Výhodné jsou světlovody s vystouplou kopulí, která funguje i za špatného počasí. Existuje také několik druhů tubusů, mohou být například ohebné, které zavedou světlo do místnosti bez použití kolen.  Avšak o mnoho vyšší výkon má tubus pevný , který potřebuje ke změně směru přechodová kolena, jehož výhodou je vnitřní povrch opatřený superreflexní vrstvou. Poslední částí světlovou je difuzér, který existuje také v několika provedeních. Může být z plastických hmot, nebo se sodnodraselným sklem, které nejenže světlo propouští, ale přitom nemodifikuje jeho spektrum barev. Difuzér bývá opatřen antireflexní vrstvou oxidu titanu, která zamezuje zpětným odrazům světelných paprsků do tubusu. Přenos světelných paprsků z exteriéru do interiéru je založen na fyzikálních a optických zákonech, na principu dopadu, odrazu i lomu světla.

tubus světlovodu

Instalace světlovodu

Světlovod je možné instalovat do jakékoliv skládané střešní krytiny, která má sklon 15 – 60 stupňů. V takové střeše se pak skleněná kopule jeví jako okno menších rozměrů. Kopule světlovou dokáže optimálně absorbovat jak přímé sluneční paprsky, tak i světlo odražené od střešního pláště. Naproti tomu světlovod s klasickým „střešním oknem„ bez kopule vypadá na střeše přirozeněji a má mnohem větší životnost než kopule, ovšem neabsorbuje tolik světla. Vlastní instalaci světlovodu je obvyklé svěřit specializované firmě, která Vám pomůže nejen s instalací, ale i s výběrem světlovou a nejvhodnějšího místa. Nejlepší je světlovod umístit tam, kde nejvíc a nejdéle svítí slunce, tedy na jih až západ. Samotná montáž je snadná, rychlá a není k ní zapotřebí stavebního povolení. Při instalaci se začíná s osazením plastové či kovové střešní manžety do připraveného otvoru ve střešním plášti. Na manžetu se položí skleněná kopule a poté se řádně utěsní. Dále se pomocí tubusů a kolen dostaneme až k místu, které chceme v interiéru osvětlit. V místnosti se pak musí vyříznout otvor ve stropě, kam se nasadí difuzér s pohledovým rámečkem, který světlo rovnoměrně rozprostře po prostoru.  Po instalaci stačí jen uklidit nepořádek, který ale není příliš velký.

světlovody ve střeše

Intenzitu světla přivedeného do místnosti světlovodem je možné regulovat pomocí stmívače. Světlovod je schopen nahradit výkon elektrického osvětlení od 01 kW až po 5 kW. Světlovody byly známé již ve starém Egyptě, kdy se za pomoci zlatých plátů osvětlovali pyramidy. Dnešní zařízení jsou však mnohem, mnohem modernější, ale blahodárný účinek na lidské tělo a duši je stále stejný. Jak již bylo výše uvedeno, dnešní moderní světlovod najde své uplatnění především pro osvětlení místností uvnitř domu, jako jsou koupelny, toalety, haly, schodiště, sklady a další místnosti bez přístupu přirozeného denního světla. Pokud tedy máte doma místnost s nedostatkem denního světla a chtěli tuto skutečnost změnit, toto je ta pravá volba pro Vás.

http://www.mobilnichaty.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5800 (zahradni-radce.cz#9920)


Přidat komentář