Realizace střech

Máte-li v chodbě, šatně či předsíni nedostatek světla, použijte k jejich prosvětlení moderního stavebního prvku, světlovodu. V částech rodinných domů a bytů, kde nejsou okna, a nechceme pokaždé rozsvěcovat lampu či světlo, využijeme funkci světlovodů.

Klempířské práce

K rekonstrukci či realizaci nové střechy je potřeba činnosti klempíře. Voda která odtéká ze střechy se musí řádně odvést svody a okapy. Klempířské práce zahrnují výrobu a montáž rýn a okapu, oplechování komínů, výrobu a montáž parapetů, říms a okapnic. Hlavním materiálem klempíře je plech či plast. Dnes se využívá pozinkovaný plech (nejlevnější možnost, ale malá životnost), měděný plech (neomezená životnost, není potřeba natírání, ovšem drahá varianta), poplastovaný plech (výhoda je velká barevná škála, ovšem nelze letovat, nevytvoříme jím atypické prvky a detaily střechy) a titanzinkový plech (který je podobný mědi, dá se natírat, ale nevýhoda je zakázaná manipulace při nízkých teplotách). Klempíři při rekonstrukci střechy využívají plastový okapový systém, který se tvoří zacvakáváním dílů do sebe. Jedná se o cenově dobře dostupný materiál s jednoduchou montáží.

Pokrývačské práce

Položení střešní krytiny vyžaduje odbornou prací, kterou provádí pokrývači. Ti jsou vyškoleni většinou přímo výrobcem krytiny, na daný druh materiálu, jeho funkční možnosti. Teprve položení krytiny dělá střechu střechou. Pokrývačský materiál dnešní doby je velmi bohatý, na výběr je mnoho druhu materiálu různých barevných odstínů. Stále se využívají i pálené tašky, a to na obnovu starších budov, ale máme i jiné druhy materiálu, jako například šindele, betonové tašky, profilové střechy, vlnité desky cementovláknité krytiny. Pokrývačské firmy Vám poradí se správným výběrem krytiny pro Vás dům. Při výběru firmy dbejte na praxí otřelou firmu s kladnými referencemi a velkými zkušenostmi. Správná pokrývačská firma Vám poskytne záruku i pozáruční servis. Na zhotovené dílo se dnes poskytuje i záruka 10 a více let.

Hydroizolační práce

Důležitým prvkem každé střechy je řádná hydroizolace, zvláště v místech rekonstrukce střechy v podkrovích půdy. Správně provedená hydroizolace zabraňuje vniknutí vody do střešní konstrukce a vnitřních prostorů. Související práci s hydroizolací je také tepelná izolace, která chrání uniku tepla a zbraňuje vzniku tepelných ztrát. Firmy, které provádějí rekonstrukci střech Vám poradí s výběrem správné tepelné i hydroizolace střechy.

Tesařské práce

Základem pevné konstrukce střechy je postavení krovu. Vyučení tesaři jsou odborníci, kteří ovládají navrhnout i zrealizovat konstrukci střechy. Práce tesařů vyžaduje přesnou a kvalitní práci. Tesaři pracují ve velkých výškách, v koruně domů. Krovy střechy se vyrábějí z kvalitního  tvrdého dřeva, proto vyžaduje činnost tesaře značné fyzické a zdatné vlastnosti. Tesaři Vám provedou podbití střech, výrobu krovů, vrat, plotů. Ale ne jen střechy jsou dílem tesařů. Využít tesařské práce můžete při stavbě přístřešků na auto, altánů i pergol.

Toužíte-li po krásné střeše na Vašem domě, rozhodně se obraťte na firmu, která má se stavbou či rekonstrukcí střechy veliké zkušenosti. Výsledkem Vám bude vzhledově krásná a plně funkční středa nad hlavou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5801 (zahradni-radce.cz#9932)


Přidat komentář