Zahradní sauny

Pozitivní účinky sauny můžete pocítit nejenom na svém těle, ale také na svém psychickém stavu. Pobyt v sauně působí preventivně a posiluje imunitní systém. Dopřejte si na sebe čas a užijte si příjemné chvíle v sauně.

Sauna znamená nejenom příjemně strávený čas, ale také mnohé pozitivní účinky na lidský organismus a to především preventivní. Sauna pomáhá klidnější srdeční činnosti, uvolňuje dýchací cesty, uklidňuje podrážděné nervy, může pomoci zbavit se migrény a nervozity. Během pobytu v sauně se rozšiřují kožní póry a cévy, kůže je poté vláčnější a svěžejší. Také dochází k lepšímu prokrvení končetin. Sauna napomáhá** regeneraci svalstva** a působí také** preventivně vůči alergiím**.

Pro koho je sauna vhodná

Pobyt v sauně je samozřejmě vhodný pro všechny. Ale např. pro osoby s chronickými záněty dýchacích cest, astmatiky a osoby s rozedmou plic, může být pobyt v sauně velmi prospěšný. Sauna může být také skvělým pomocníkem během rehabilitace po úrazech. Po pobytu v sauně se nám lépe spí, cítíme se osvěžení, uklidnění, máme radostné pocity, zbavíme se nervozity a neklidu. Pobyt v sauně také velmi dobře působí na pleť, která je zbavena nečistot a mazu. V případě, že máte zdravotní problémy, poraďte se vždy nejdříve o tom, zda je pro vás** saunování** vhodné, se svým lékařem.

Zásady pro pobyt v sauně

Optimální čas pro pobyt v sauně je k večeru, kvůli následnému spánku. Během saunování je vhodné provádět automasáž nebo drhnout kůži speciálními pomůckami jako jsou kartáče, houby atd. Takto se budou toxiny z těla vyplavovat rychleji. Délka pobytu v sauně by se měla pohybovat okolo 5 až 8 minut, neměl by se překročit čas 15 minut. Když vstupujete do ochlazovacího bazénku, vstupujte zde pomalu po schodech. Nedoporučuje se do bazénu skákat. Ohřátí a ochlazení by se mělo opakovat přibližně 3x. Po saunování nevhodné zůstat v odpočívárně a doplnit tekutiny. Pobyt v sauně se vždy doporučuje ve dvou, protože i zdravému člověku se může udělat špatně. Když navštěvujete saunu 1x týdně, poznáte účinky po několika návštěvách. Při pravidelném saunování dosáhneme celkové otužilosti a posílení imunitního systému proti infekcím.

Zahradní sauna

V případě, že máte podsklepený dům a dostatek místa ve sklepě, můžete saunu umístit zde. Když ve vašem sklepě není dost prostoru a vy i přes to toužíte využívat výhod sauny, můžete ji jednoduše umístit na vaši zahradu. Že se jedná právě o saunu nemusí být na první pohled vůbec zřejmé, venkovní sauny připomínají zahradní domky s terasou. Saunové domky jsou k dostání s kompletním saunovým vybavením. Domky mohou být vyrobeny z masivu. Sauna může zabírat celý prostor chatky nebo zde může být umístěna i odpočívárna. Zahradní sauny můžete zakoupit v různých velikostech a od tohoto se také odvíjí ceny zahradních saun. Nejlevnější pořídíte přibližně za 90 000 Kč, větší sauny zakoupíte za 190 000 Kč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5802 (zahradni-radce.cz#9989)


Přidat komentář