Prořezávání a kácení stromů - Liberecko a okolí

Jak se zbavit přerostlého stromu? Sami to rozhodně nezkoušejte. Naštěstí existují odborníci, kteří vám spolehlivě, bezpečně a dle vašich přání pokácí strom, pokud vám překáží. Co vše to obnáší?

Jestli máte na zahradě** stromy**, které vám vadí, tak je nejvyšší čas s tím něco dělat. Vezměte v úvahu, že se jedná o hmotný předmět, který, pokud se skácí sám třeba při bouřce, může mít katastrofální dopad. Může spadnout na auto, dům, někoho zabít. Nejinak tomu je i s větvemi, které se mohou ulámat a být rovněž nebezpečné. Co může nastat a jaká jsou řešení, to vám prozradíme.

Prořezávání a kácení stromů - Liberecko a okolí

Jestli hledáte někoho, kdo vám spolehlivě pomůže od problému se stromy, tak se obraťte na pana Petera Majerčíka, který poskytuje zahradnické práce, údržbu zeleně včetně prořezávání a kácení stromů. Pan Majerčík vám zajistí** profesionální a kvalitní úpravu zahrady** dle vašich představ. Rovněž se s ním můžete i poradit, pokud chcete vyřešit nějakou obtíž. Pan Majerčík má praxi a ví, co na který problém aplikovat. Ke každému klientovi se přistupuje s ochotou a práce se vykonávají na míru každému zvlášť.

rizikové kácení

Pan Peter Majerčík je k dispozici na adrese J. A. Komenského 30, Hodkovice nad Mohelkou.

E-mailový kontakt zní petermaje@gmail.com a telefonní číslo je 607 830 052.

 

Stále nevíte, co si pod kácením a prořezávaním stromů představit? Tak čtěte dále.

Kácení stromů - Liberecko a okolí

Pokácet strom není jednoduchou záležitostí a to hned z více stran. Jinak se to samozřejmě týká fyzického úkonu, kdy se** pokácí** daná dřevina. Pokud se bavíme o stromech, které potřebují zásah profesionála, tak se jedná o větší kusy a to už není jen tak. S tím pak souvisí i další obtíž – musíte na to mít povolení. Každý strom, který je větší, nesmí být pokácen, jestli na toto není vydáno svolení příslušného úřadu. Je to z toho důvodu, že se jedná o zásah do přírody a je jedno, jestli se tak děje na vašem pozemku. Další věcí je, že jestli necháte pokácet větší strom, tak sami často můžete váhat. Je to dřevina, která vám na zahradě rostla roky, třeba je to zasazené od vašich rodičů a vy toto nechcete zničit. Pokud ale dřevina už chátrá nebo nějak vadí, tak někdy je zapotřebí ji odstranit než by se stala nějaká větší obtíž (třeba, že by strom na někoho spadl).

Pokud se kácí strom, tak záleží na tom, jakou techniku si firma vybere. Hodně často si vystačí s horolezeckou technikou, ovšem jsou i monumentální stromy, na které se často využívají plošiny. Co se týká samotných prací, tak pokud se jedná o větší strom, který je zasazen v obytné lokalitě, tak se často využívá postupného seřezání, aby se nestalo to, že by se poškodil majetek nebo, že by se někdo zranil. Postupně se takto sejde až ke kořenům a zde se pak vyvrátí zbytek kmene i s kořeny.

rizikové kácení od koruny

Prořezávání stromů - Liberecko a okolí

Tato metoda je účinná zejména v případě, že se chce strom nějak zachránit. Prořezání pomůže se rostlině vzpamatovat. Volí se ale i v jiných případech. Je to například v situaci, kdy větve jsou příliš rozptýlené a ničí omítku nebo něco jiného v dosahu. To se může týkat i těch částí, které vypadají, že upadnou a něco poškodí. Prořezy dokáží strom upravit tak, aby dále zdobil vaši zahradu, ale zároveň, aby vám tzv. nepřerostl přes hlavu.

Jaká potřebujete povolení?

Už jsme zmínili, že určitě potřebujete, aby vám příslušný úřad vydal povolení k pokácení. Jsou ale i jiné případy, kdy se řeší pokácení a přitom třeba majitel pozemku, na kterém strom stojí, nechce nic likvidovat. Vezměte si klasický příklad. Sousedské vztahy. Jestli vám vadí, že strom výrazně narušuje vaše území a soused s tím nic neudělá (na vaše výzvy), tak se obraťte na úřad, ať zasáhne. Je ale často problém majitele pozemku do něčeho nutit. Dokonce i v případech, kdy třeba dům je v demoličním stavu, jej úřad nesmí sám poničit, pokud si to majitel nepřeje. Zde je pak zapotřebí zohlednit, jestli daný objekt není příliš nebezpečný.

Existují ale i jiné možnosti. Často se můžete setkat s tím, že máte třeba na svém pozemku památkový strom. Nebo jej máte ve své blízkosti. To už je pak pro některé problém, protože pokud neoceníte, že vám nikdo nevidí do zahrady a naopak vám vadí stín, tak se stává, že kvůli tomuto faktu jej nikdo nepokácí. Jestli chcete zlikvidovat památný strom, tak se většinou setkávají různé profese. Od klasických úředníků, přes památkáře až po odborníky na životní prostředí.

postupné odřezávání a kácení

Jak udržovat zahradu?

Protože se věnujeme ořezům stromů, ta toto spadá i do péče o zahradu. Jestli zvažujete, že si zavoláte odborníka, tak to může mít více důvodů. Je spousta lidí, kteří, když vyloženě nezahradničí, tak i tak chtějí pěknou zahradu, ale aby s ní byla co nejmenší práce. Zde si nyní mohou objednat zahradníka anebo si nechat udělat takovou podobu zahrady, o kterou se nebudou muset příliš starat. Je ale zapotřebí se zeptat odborníka, jak by terén koncipoval. Třeba vysází pár rostlin, které nevyžadují extra péči. Pak si můžete nechat aplikovat trávník, který roste jen do nižších rozměrů, abyste neměli starosti se sekáním trávy. Dále si můžete zahradu nechat ozdobit jemnými prvky jako jsou jezírka, která rovněž nevyžadují větší pozornost.

Pak jsou zde ovšem ti, kteří si život bez práce na zahradě neumí představit. Tady si tito zahrádkáři jistě vše mohou udělat po svém, ale i tak by si mohli nechat poradit, jak a kam vysázet květiny a co kam aplikovat, aby to mělo určitý řád. I v tomto případě můžete ovšem využít i toho, že se vám díky různým technikám ubere práce na zahradě.

Péče o zahradu pak může být samozřejmě i údržbou klasickou. Může to být jednou za čas jakási generálka, ale také můžete mít zahradníka na pravidelné činnosti. Jen mějte něco na paměti. Pokud víte, že nemůžete věnovat zahradě tolik péče, tak si raději odpusťte některé aplikace a rostliny, které by v důsledky nepéče spíše přitahovaly pozornost a zahrada by byla zanedbaná.

Ať už potřebujete jednorázovou pomoc nebo pravidelnější výpomoc na zahradě, tak vždy můžete zavolat profesionála, který vám aplikuje různé produkty, které vám budou zdobit okolní prostředí, ale také vám třeba ulehčí život. Je spousta lidí, kteří se pomalu s nenávistí tahají po zahradě se sekačkou, a pak zjistí, že mohou mít tu, která příliš neroste a tím pádem se nemusí tak často sekat. Ptejte se, co existuje, abyste měli pohodlnější život.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5818 (zahradni-radce.cz#9979)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 21.10.2014 14:34
Re: Prořezávání a kácení stromů - Liberecko a okolí Dobrý den chci se zeptat máme na zahradě suchý jilm tak by jsme ho chtěli skacet je možný se na něj přijet podivat??bydlime Bílá u Českého Dubu číslo 75 a tady je můj mobil Kuntosova 734815831


Přidat komentář