Studny a výkopové práce - Jihočeský kraj

Studny a výkopové práce vyžadují mnoho odborných znalostí a také potřebné zkušenosti. Je proto velmi důležité, abychom k vyhloubení studny povolali odbornou firmu, která vše provede na profesionální úrovni. Chcete mít svou studnu? Oslovte odbornou firmu.

Každý z nás potřebuje ke svému životu vodu. Někdo se spokojí s vodou, která mu teče, když otočí kohoutkem. Jiný potřebuje vodu svou a čistější a proto dělá vše proto, aby měl svou vlastní studnu. Toužíte-li po vlastní studni, měli byste vyhledat vždy odbornou firmu.

Studny a výkopové práce - Jihočeský kraj

Toužíte po své vlastní studni a nevíte si rady? Oslovili jste již mnoho firem, ale žádná nebyla tou pravou pro Vás? Bydlíte-li v místě Jihočeský kraj, můžete se s důvěrou obrátit na firmu Miroslav Vondrášek, kterou najdete na adrese Otěvěk 50, Trhové Sviny. Objednávky přijímá firma Miroslav Vondrášek na telefonním čísle 776 815 558 nebo prostřednictvím e-mailu vondrasek.miroslav@centrum.cz.

 

logo

 

Chcete-li se o této firmě dozvědět více, navštivte internetové stránky http://zemniprace-vondrasek.cz/, kde najdete vše potřebné.

Na studny je, jak jistě všichni víme, nutné volat vždy odbornou firmu, jako je například právě firma Miroslav Vondrášek. Je tomu tak proto, že pouze odborná firma ví přesně, kde smí být studna umístěna a také, jakým způsobem danou studnu provést. Firma Miroslav Vondrášek provádí nejen studny, ale také ostatní druhy výkopových prací. Hledáte-li firmu, která pracuje rychle, přesně a na odborné úrovni, měli byste oslovit právě firmu Miroslav Vondrášek.

 

zemní práce Miroslav Vondrášek

Studny

Každý z nás, kdo chce mít kvalitní vodu a má to štěstí, že je vlastníkem domu, s pozemkem, udělá vše proto, aby měl svou vlastní studnu. K provedení studny je potřeba mnoho odborných znalostí, zkušeností a především strojová vybavenost. K tomu, aby bylo možno studnu vyhloubit je zapotřebí různá povolení, rozbory půdy, kde chceme studnu hloubit apod. Při hloubení studny je důležité vybrat místo. Studna smí být umístěna pouze v místech, kde nehrozí žádné znečištění apod.

Hloubení studny a nutná povolení

Ke každému hloubení nové studny je zapotřebí stavební povolení, neboť se jedná o stavbu, která jako taková musí mít také odborný projekt. Stavební povolení, které je k hloubení studny zapotřebí vydává příslušný stavební a vodoprávní úřad a spolu s tímto povolením je nám také vydáno povolení k nakládáním s vodami. V potřebném stavebním povolení je přímo vymezeno místo, kde bude daná studna umístěna. Stejně tak, jako to, jak velký musí být pozemek, na kterém bude studna umístěna a také podmínky k jejímu umístění. Velmi důležité je rovněž oznámení o provádění studny na místním obecním úřadě a to ještě před tím, než jsou veškeré práce započaty.

vrtání studny

Jak se čistí studna?

Studna je pro mnohé z nás jediným zdrojem pitné vody a tak je potřeba se o ni řádně starat. Pitná voda je velmi důležitá a tak se musí studny pravidelně čistit a prohlížet. Abychom si byli jisti, že je voda v naší studni opravdu čistá, je vhodné, nechat si čas od času provést rozbor její vody. K vyčištění studny je nutné vyčerpat vodu, vybrat veškeré nečistoty a utopené živočichy. Poté, co je vše vybráno, musíme očistit stěny studny a vydesinfikovat je a pak již jen opravit funkčnost sacího koše a sacího potrubí. K čištění studny je nutno přistupovat velmi zodpovědně a proto bychom si na tuto práci povolat odbornou firmu. Aby nebylo nutno čistit studnu příliš často, je důležité ji řádně zakrýt poklopem a eliminovat tímto její znečištění.

Studny a bezpečnost

Každý majitel studny je povinen ji řádně zabezpečit nejen proti nečistotám, ale také proti tomu, aby do ní kdokoli spadl. Bezpečnost je u studní velmi důležitá zejména v případě, že se v jejím okolí vyskytují malé děti či zvířata, které by do ní mohli spadnout. Tím, že studnu zabezpečíme před napadáním nečistot, si ve své podstatě usnadňujeme její následné čištění. Nejlepším zabezpečením studny je zakrytí horní části studny betonovým víkem, které by mělo být pokud možno nedělené. Pouze nedělené betonové víko na studni nám zajistí, že nebude možno jednotlivé poloviny shodit dovnitř studny. Nezapomeňte na to, že to, jak si svou studnu zabezpečíte, může ovlivnit nejen život Váš, ale také život všech, kteří se okolo dané studny vyskytují.

Výkopové práce

Výkopové práce jsou velmi širokým pojmem a lze je provádět několika různými způsoby. Výkopové práce tak můžeme vykonávat ručně či strojově v závislosti na tom, k jakému účelu je výkop potřeba. Výkopové práce jsou potřeba kupříkladu k úpravě terénu před stavbou, srovnání terénu po jejím ukončení, při realizaci zahrad, hloubení již zmiňovaných studní atd. K výkopovým pracím nám mohou postačit jednak krompáče a rýče či lopaty a v horším případě těžké stroje, jako jsou bagry, rypadla, minibagry atd.

základová deskavýkopové práce

Výkopové práce prováděné strojově

Strojově prováděné výkopové práce mají oproti manuálním rychlejší, efektivnější a tím pádem levnější ráz. Je tomu tak zejména proto, že je potřeba k vykopání stejného místa potřeba daleko méně lidí. Mechanizované výkopové práce je možno provádět všude tam, kde lze pohodlně manévrovat se stroji, kde tyto velké stavební stroje nenaruší statiku okolních budov či nepoškodí inženýrské sítě, které jsou vedeny v zemi a kde je potřeba provést danou práci rychle a přesně.

Výkopové práce prováděné manuálně

Tam, kde nelze použít těžké stavební stroje, přichází na řadu manuální dovednosti a jsou zde výkopové práce prováděny ručně. Velmi složité je při manuálních výkopových prací provést dokončovací práce, jako jsou úprava výkopu tam, kde nedosáhne lžíce bagru či tam, kde je nutné stěny daného výkopu zarovnat. Dále jsou manuální výkopové práce vhodné všude tam, kde je potřeba provést menší druhy těchto prací a, kde se nevyplatí použít těžké stroje jako je kupříkladu provedení výkopu na krátkou vodovodní přípojku apod.

Jak si správně vybrat firmu na výkopové práce?

Ono se řekne, pozvěte si na výkopové práce odbornou firmu, ale jak ji správně vybrat? Nejlepším způsobem je poptat se ve svém okolí a po známých. Pokud zde neuspějeme, je dalším velmi spolehlivým výběrem internet, kde najdeme vše. Internet nám dává tu skvělou možnost, že si zde můžeme prohlédnout jak to, co již daná firma provedla, tak i reference lidí, pro které již pracovala a v neposlední řadě je zde možnost nahlédnout do vozového parku dané firmy. Při výkopových pracích jsou stroje mnohdy nejdůležitějším aspektem provedení celé práce. Odborná firma, provádějící výkopové práce by měla disponovat nejen stroji, ale také odborným personálem, který tyto stroje ovládá na velmi profesionální úrovni. A proto, potřebujete-li provést jakékoli výkopové práce, měli byste si na jejich provedení najmout odbornou firmu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5816 (zahradni-radce.cz#9965)


Přidat komentář