Zasklené lodžie a balkony

Pokud patříte mezi ty, kteří žijí v bytě a přesto touží po zimní zahradě, měli byste vyzkoušet výhody zasklených lodžií či balkonů. Nehledě na to, ve kterém patře domu bydlíte, zasklení vám poskytne stejné funkce a výhody jako zimní zahrada.

Zasklené lodžie a balkony jsou novým rozměrem bydlení pro obyvatele bytů. Investice do zasklení lodžie se vrací ihned výrazně zvýšeným komfortem bydlení, časem i ekonomickým přínosem. Zasklená lodžie účinně zabraňuje energetickým ztrátám. Podle typu konstrukčního provedení a orientace vůči světovým stranám lze zabránit úniku tepla až  o 40 %. K nižším tepelným ztrátám přispívá především omezení úniku tepla netěsnostmi rámů oken a balkónových dveří a prostupem tepla prosklenými plochami. V přechodných obdobích roku je možné zasklením lodžie ušetřit za vytápění, protože díky působení skleníkového efektu se zvyšuje teplota v interiéru.

Výhody zasklených lodžií

Zasklená lodžie řeší nebezpečí ušpinění prádla a navíc díky vyšší teplotě prádlo rychleji usychá. Výrazně také klesá prašnost v interiéru. V neposlední řadě je přínosem také snížení hlučnosti v interiéru. Zasklená lodžie zejména v přízemí, prvním či posledním patře slouží jako účinný bezpečnostní prvek ochrany bytu, který dokáže cestu do bytu pachateli vloupání znepříjemnit, případně jej od úmyslu zcela odradí. K zasklívání se totiž používá bezpečnostní tvrzené sklo, které není snadné rozbít.

Jak zasklená lodžie funguje?

Systém zasklení lodžií nebo balkonů vychází z konstrukčního řešení skládání posuvných a otočných panelů bezpečnostních skel, většinou bez rámování svislých hran. Skleněné tabule jsou uchyceny do nosičů, které se pohybují ve vodicích kolejničkách. Se skleněnými panely je tedy možné snadno manipulovat, přesouvat je, otáčet, takže variabilita konstrukce umožňuje větrat a otevírat lodžii dle potřeby a počasí a také umožňuje bezpečné čištění skleněných tabulí.

Montáž zasklené lodžie

Pro konstrukci zaskleného balkonu či lodžie je vždy zapotřebí existence pevného stropu, proto nelze řešit klasické balkony, zcela předsunuté přes obvodovou zeď. Běžně se zasklívají rovné nebo rohové lodžie, případně lodžie jednostranně nebo oboustranně částečně předsunuté. Nosná konstrukce se kotví na staticky prověřené obvodové zdivo, strop a tělo balkonu nebo lodžie. V praxi se používají kvalitní materiály, u nichž je předpoklad dlouhé životnosti a funkčnosti i přes náročné nepříznivě působící vlivy počasí, zejména vlhkosti, střídání extrémních vysokých a nízkých teplot a působení slunečního záření. Proto bychom měli vybírat certifikovaný konstrukční systém, kde použité materiály, jako například nerezavějící ocel, plasty a mosaz zaručují minimálně dvacetiletou životnost konstrukce. Systém bývá zavěšen na horní kolejnici, které se připevňuje ke stropu kotvami nebo šrouby. Skleněné tabule, nejčastěji o síle 6 mm, jsou z tvrzeného bezpečnostního skla se zabroušenými hranami. Musí být důkladně jištěny proti vypadnutí. V profilech jsou nejen zatmeleny, ale i zanýtovány přes otvory ve skle. Proti násilnému vniknutí a samovolnému pohybu jsou skleněné desky opatřeny speciálními pojistkami. O systém se v podstatě nemusíme vůbec starat, většinou stačí jednou do roka promazat pojezdy a vodicí drážky kolejnic.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5820 (zahradni-radce.cz#9881)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat