Zahradní nábytek z masivu

Dřevo je materiálem pro výrobu nábytku již několik století. Proto není takovým překvapením, že zahradní nábytek z masivu je stále vyhledáván a odborníky i doporučován. Zejména pak na rozlehlých zahradách vypadá skvostně.

Stylová chata či chalupa nabude svého rázu značněji, pokud ji vybavíme zahradním nábytkem z masivu. Není tedy nutné okamžitě s nábytkem z masivu směřovat výhradně na chaty či chalupy, ale je pravdou, že tím nabude toho správného směru a hodnoty. Navíc jen stěží někdo ukradne z oplocené chaty těžkotonážní zahradní nábytek. Masivní zahradní nábytek právě již podle názvu dělá dost svému jménu, a i když nejde zrovna o levnou záležitost, nebudou se na něj soustředit chtivé ruce zlodějů, kteří spíše hodlají zmocnit se cenností, se kterými mohou rychle prchat.

Na chatě či chalupě nutná záležitost

I tímto způsobem je možné zahradní nábytek z masivu prezentovat jako výhodou koupi právě pro víkendovou chatu či chalupu. A je skutečnou pravdou, že masivní zahradní nábytek zloděje nenadchne a to hned z několika důvodů a navíc takový zahradní nábytek z masivu vypadá navýsost dokonale. Pro zahradní a chatovou oblast jako dělané. Je samozřejmě několik druhů zahradního nábytku z masivu, ale skutečností je také to, že obvykle jde o kusy dřevěných konstrukcí, které jsou nejen těžké, ale i stabilní a tak vhodné pro dlouholeté užívání. Na chatě se takový nábytek bude skvěle vyjímat a skvěle tak doladí celý ráz chatové oblasti. Dokonale zapadne do okolí.

Trendy v zahradách dnes

Nejen pro chaty a víkendové chaloupky je zahradní nábytek z masivu určen. Dnešním trendem moderních zahrad je právě fakt, že okolí domu již neslouží jako odkladiště nepotřebného materiálu a místo pro chov domácího zvířectva. Je to hlavně místo odpočinku. Málokdo má dnes běžná chovná zvířata jako jsou slepice, husy, vepři nebo dokonce krávy, obce aj. Spíše lidé upravují zahradní plochu pro užitek a relax ve volné chvíli. Dnes je běžnou součástí zahrady bazén, hřiště, nebo alespoň basketbalový koš umístěný na stěně, altánky, jezírka, ale také terasy a místa pro odpočinek a posezení. A k tomu je potřeba mít dobrý a kvalitní zahradní nábytek.

Ale i na zahrady k domům

Nejen právě na chaty a chalupy jsou zahradní nábytky z masivu určeny. Dost často se lidé přiklání k tomuto druhu právě ve chvíli, kdy hledají vhodný nábytek pro svoji zahradu. Zahradní nábytek z masivu, to není jen kusy neotesaného, ale opracovaného dřeva, ale i klasické dřevěné laťky, na celodřevěné konstrukci.

Pro hospody a hospůdky

Jakmile nastane jaro, obvykle lidé vyhlíží otvírání restaurační zahrádky právě u své oblíbené hospůdky. Tam, aby si však měli hosté jak sednout a cítit se pohodlně, je nutné mít dobrý nábytek. U takových zařízení, kde je to možné, se dost často hospodští přiklání právě k zahradnímu nábytku z masivu, který je nejen odolný, ale i vypadá perfektně. Navíc je stabilní, takže nedochází tak často k trapasům se spadlou židlí, nebo jiných nepříjemných aktivit jak pro hosty, tak obsluhu.

Klasický zahradní nábytek z masivu

Právě na restaurační zahrádky a místa jim podobná se hodí zahradní nábytek z masivu, obvykle označován jako klasický. Opracované dřevné laťky jsou opracovány v jednoduchém, ale přece příjemném stylu. Většinou se jedná o kombinaci lavic a stolu, ve stejné délce a lavice jsou vybaveny buď opěradlem, nebo jsou zcela bez něj. Pro hospody je ideální volba právě** lavice s opěradlem**, protože čím lépe se budou lidé v hospodě cítit, tím více utratí. A to je základ restauračního podnikání. Nicméně klasický zahradní nábytek z masivu je vhodný i na zahrádku k domu, kde také splní svoji funkci dokonale.

Přírodní zahradní nábytek z masivu

Již dle svého názvu je patrné, že jde o zahradní nábytek, který tak nějak a sám splyne s přírodou. Takový zahradní nábytek z masivu je vskutku přírodní, protože je jen lehce opracován, bez lakovaných nátěrů a jen jemně obroušen, aby nedal vzniknout nepopulárním třískám. Jde o oblíbenou formu nábytku obvykle jako doplněk k altánům a podobným zahradním domkům a přístřeškům.

Designový zahradní nábytek z masivu

Pro zájemce o ně tak tradiční zjev zahradního nábytku je jako stvořený právě designový zahradní nábytek. Nejčastěji bývá doplněn kovovými prvky, nebo se jedná o kovovou konstrukci, kde masivní dřevo pak hraje hlavní roli. Někdy se takový zahradní nábytek nazývá jako luxusní, často jde spíš o marketingový tah pro osoby, které si na luxus potrpí.

Rustikální zahradní nábytek z masivu

Pokud již někdo má představu o přírodní zahradě s celou kompozicí tak, jak by mělo být, pak v jeho hledáčku pro vhodný zahradní nábytek bude bez pochyby masivní dřevěný nábytek rustikálního stylu. Přírodní opracování, obvykle dělané na míru, není sice žádnou levnou záležitostí, ale zas nábytek skvěle splyne s prostředím, ve kterém je, takže umocní skvělý pocit přírodní krásy, aniž by zničil kouzlo přírody. Navíc právě rustikální zahradní nábytek z masivu je tím, který vydrží léta a dále bude sloužit i dalším generacím. A to i za předpokladu, že stále pracující dřevo změní svůj tvar. Tím spíš tak splyne s nádhernou přírodou, kterou je obklopen. Ideální nábytek i pro chaty, chalupy, ale i horské oblasti a tamější chaty.

Je dřevo vhodné pro zahradní nábytek?

Jestliže si lámete hlavu s otázkou, zda je dřevo, masivní dřevo vhodné pro zahradní nábytek, pak je nutno zmínit podložený a jasný fakt, že masivní dřevo, ale i dřevo samo slouží k výrobě nábytku snad od nepaměti. Ještě dříve, než začala doba plastová, je prakticky, snad jen ve výjimečných případech, nepoužívalo nic jiného, než masivní dřevo. Stěží se jen tak dopátráme doby, kdy tomu bylo jinak a právě i dnes je dřevo hlavní surovinou právě pro výrobu nábytku. A to nejen v domech, ale i okolo zahrad bylo, je a bude vždy místo pro dřevo.

Dřevo je a bude stále oblíbené

O tom, že dřevo je silný a nenahraditelný materiál pro výrobu i zahradního nábytku, je jasná věc. Dřevo slouží k výrobě zahradního nábytku ještě mnohem, mnohem déle, než se o zahradním nábytku jako takovém začalo vůbec mluvit. Již před mnoha lety si lidé na prostranství u svých domů budovali primitivní dřevěné, masivní lavičky i stoly a tak nikoho nemůže překvapit, že se tak děje i dnes a po dřevěném zahradním nábytku je stále velká poptávka i přesto, co se zrodily plastové zahradní židle za pár korun. I tak je stále dřevo výborným materiálem, vhodným pro užitek na jakékoli zahradě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5824 (zahradni-radce.cz#10031)


Přidat komentář