Kovovýroba a zámečnictví - Chrudim

Chcete novou poštovní schránku, lavičku, vrata, plot? Něco originálního, co nikdo jiný doma nemá a přitom Vám bude každý závidět? Nemusíte být kutilové, stačí si zavolat profesionála.

Pokud se řekne "zámečník" nebo "zámečnictví", spousta z nás si vybaví drobné řemeslníky, kteří se od rána do večera vrtají v zámcích dveří, otevírají a zavírají dveře, a jejich práce není nijak namáhavá. Ale není to tak docela pravda. Zámečník je nejčastěji jen vyučená osoba pracující na základě Živnostenského oprávnění, respektive Živnostenského listu, který vydává Živnostenský úřad na Magistrátu města. Vyučený zámečník pracuje zejména s kovy. Může Vám být užitečný nejen v bytě, ale i venku na zahradě. Jeho práce je vesměs manuální, a tudíž není snadná. Zaručeně ale bude mít silné paže, aniž by navštěvoval posilovnu. Jako kovovýrobu lze pak označit zámečnictví ve velkém. Tudíž několik zámečníků pod jednou střechou, pracujících na velkých zakázkách a známých nejen ve vlastním městě.

Kdy zámečníka zavolat?

Potřebujete-li opravit doma schodiště, zábradlí, vybavení v koupelně, dveře, zrenovovat část bytu, vyrobit rozvodnu se celým příslušenstvím, rámy a dvířka nebo díly do regálů a netroufáte si na to sami, pak právě pro Vás jsou tady tito specializovaní pracovníci. Mnoho z nás má ale vlastní představu o tom, jak by mělo vybavení našeho domu či bytu vypadat. Stačí tedy zadat návrh zámečníkovi, dohodnout se s ním na podmínkách výroby a ten Vám udělá výrobek přesně podle Vašeho gusta. Nebo jen řeknete, oč máte zájem a vše ostatní necháte na něm.

Jednoduše řečeno, zámečník Vám může zařídit skoro celý byt. Od podlahy, přes poličky a skříně, až po bytové i vchodové dveře a doplňky. Jeho služby využijete i na zahradě, kde Vám může pomoci při realizaci nového plotu či zahradního domku, postaví Vám houpačky, lavičky i stůl se židlemi pro venkovní posezení. Můžete si nechat udělat nová vrata, branky nebo poštovní schránky.

Bezpečnost nade vše

V dnešní době není nic, co by se nedalo ukrást. Otevřené okno nebo špatně uzamčené dveře jsou jako pozvánka přímo pro zloděje. Ráno odejdete z krásného, zařízeného bytu, a když se vrátíte, najdete jen nepořádek a chaos. Nejde ale jen o zloděje samotné. Každý z nás už jistě zažil pocit úzkosti a strachu, když je ve velkém domě sám. Nejraději bychom se zabarikádovali v místnosti bez oken a ze spolehlivého místa sledovali dveře, zda se nepohne klika. Zámečník Vám může vyrobit plot s bezpečnostním zámkem, okenice pro dokonalý úkryt i speciální dveře s několika zámky pro lepší pocit a klid Vaší duše. Ale pozor! Rozmyslete si, zda se Vám bude chtít několikrát denně odemykat například patery zámky. Dokonce není problém, aby Vám domů zabudoval i trezor pro bezpečnost Vašich cenností. Stačí jen uvážit, jestli bude lepší trezor na kód, který si ovšem budete muset zapamatovat, nebo obyčejný trezor na klíč, který ale s největší pravděpodobností po delší době ztratíte.

Brány, vrata, ploty

Okolo každého rodinného domu by měl být natažen plot. V dnešní době už není na prvním místě jen klasický dřevěný nebo plot stavěný z kůlů. Dnes si můžete vybrat hned z několika druhů, ku příkladu živý, pletivový, kamenný, plechový, železný. Pokud se rozhodneme třeba pro obyčejný drátěný plot a nechceme se s tím "patlat" sami, je lepší najmout si zámečníka, který to udělá za nás. Zasadí plotové sloupky, natáhne pletivo a všechno zaháčkuje.

K plotu by měla být alespoň malá branka, která bude sloužit jako vchod na pozemek, popřípadě i velká vrata jako vjezd pro auta. Ty nemusí být ze stejného materiálu jako zbytek plotu, vždyť odlišnost bývá v určitých věcech jedinečná a hezká.

Toužíte-li po těžkých, dvoumetrových, železných vratech, přes které nikdo neuvidí, a která budou připomínat vstup do zámecké zahrady, i takové si můžete objednat od zámečníka. Jde ale o trochu dražší záležitost, pokud na to ale máte, bude určitě hezké, nechat si na ně udělat i kovové motivy jako okrasu. Budou pak působit ještě velkoryseji.

Krb pro chladné zimní večery

Máte-li tu možnost a chcete mít doma krb, může Vám i tohle skromné přání splnit zámečník. Krb jako prostředek pro rozdělání ohně můžete využít hlavně o Vánocích a vůbec přes celou zimu. Nad krbem je hezké mít zhotovenou krbovou římsu pro rodinné fotografie a ozdoby. Krby cihlové, plechové, umělecky vyrobené z kovu, s ochranným sklem nebo železnou mříží. U tak krásného, rozpáleného krbu prožijete zaručeně romantické chvilky. A pokud v něm nebudete topit, poskytne alespoň zákulisí útulného domu a může sloužit jako dekorace.

Sám za sebe

Většina zámečníků pracuje sama, jelikož mají v popisu práce přesnost a preciznost. Všechno musí být "ťip ťop". Nemusíte se pak bát, že budete mít dům plný dělníků, kteří pracovní dobu "prokecají". Někteří mají i pomocníky, kteří pracují pod ostrým dohledem svých mistrů. Ale i ti musejí pracovat tak, aby se práce líbila. A to nejen zákazníkovi, ale i šéfovi. Zámečník si většinu aktivit, spojených s výrobou Vašeho zboží, zařizuje sám. Vyměřování, náčrty, nákup materiálu, konečné vyúčtování, to vše si provádí sám. Má také své vlastní nářadí, se kterým umí pracovat a ve kterém se vyzná.

Zámečnictví je obtížná práce, ale výrobky, které vzniknou, jsou opravdu zdařilé. Přátelé a známí, kteří Vás navštíví, puknou závistí. Sami jim pak můžete poreferovat, kde jste si nechali zakázku udělat a jak jste s ní spokojeni. Tak tedy vzhůru do rekostrukce!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5839 (zahradni-radce.cz#9998)


Přidat komentář