Umělecké kovářství - Pelhřimov

Umělecké kovářství patří mezi řemesla, která mohou vykonávat jen opravdoví profesionálové s mnoholetou praxí. Toužíte mít doma něco uměleckého, ale chcete, aby daná věc byla také praktická? Oslovte uměleckého kováře.

Všude kolem nás je mnoho věcí, z nichž některé ani nevnímáme. Mnoho z nás si potrpí na věcech krásných, a proto jsme schopni sbírat různé umělecké předměty. K uměleckým předmětům patří také věci, které vyrábí umělečtí kováři, u nichž je každý kus opravdovým originálem.

Umělecké kovářství – Pelhřimov

Logo firmy

Hledáte právě nyní uměleckého kováře? Bydlíte-li v místě Pelhřimov, můžete oslovit firmu pana Zdeňka Kmocha, kterou najdete na adrese Nová Buková 25, Nová Buková. Potřebujete-li se o firmě Zdeněk Kmoch dozvědět více, postačí, když navštívíte internetové stránky www.art-styl.cz, na kterých najdete vše potřebné. Objednávky přijímá tato firma na telefonním čísle +420 602 481 488 a také prostřednictvím e-mailu kovari@art-styl.cz.

Už jste se někdy dostali do situace, kdy jste byli nuceni vyhledat uměleckého kováře? Pokud ano, jistě jste zjistili, že toto řemeslo není zcela standardní, a tak Vás stálo více sil najít toho pravého. Jestliže Vám záleželo na kvalitě odvedené práce či profesionálním přístupu, nemohli jste jinak než oslovit právě firmu pana Kmocha. Je to právě tato firma, která splňuje ty nejnáročnější požadavky nás všech a to především díky svému dlouhodobému působení v oboru, což jí zaručuje mnoho zkušeností a vysokou odbornost v oboru uměleckého kovářství. Tato firma vyrábí vysoce kvalitní schody a ploty, bytové doplňky a v neposlední řadě také figurální plastiky. Z výše uvedeného vyplývá, že se firma zabývá zakázkovým umělecko-řemeslným zpracováním kovů a to z velké části dle svých vlastních návrhů.

Schodiště

Socha

Vjezdová brána

 

Co umělecký kovář umí?

Výrobky, které umělecký kovář vyrábí lze rozdělit na ty, které lze umístit do interiéru a také ty, které jsou exteriérové. Exteriérovými doplňky se rozumí kované brány, schodiště, mříže, ploty, přístřešky, pergoly, čísla na dům, plastiky, lampy, vývěsní štíty atd. S interiérovými doplňky uměleckých kovářů jsme se také již mohli seznámit a to v podobě garnýží, petlic, klik, svícnů, držáků na deštníky, zábradlí, schodišť, paravánů, stolů, židlí, postelí atd. A které bytové doplňky jsou jaksi typické pro umělecké kováře? V poslední době se jedná především o kované krbové doplňky, koše na dřevo, rošty a grily apod., což je dáno především tím, že se krby objevují v našich domácnostech stále častěji.

Proč uměleckého kováře oslovit?

Asi se ptáte, proč byste měli oslovit právě uměleckého kováře, když se dají všechny jeho výrobky koupit levněji v různých hypermarketech? Odpověď je jednoznačná. Necháme-li si kupříkladu takové krbové doplňky zhotovit přímo u uměleckého kováře, budeme mít jistotu, že se jedná o naprostý originál, vyroben navíc z kvalitních materiálů a v neposlední řadě také ve vysoké kvalitě. Navíc je jisté, že tento výrobek vydrží po mnoho let, neřku-li do konce života. Mnoho lidí trpí stále předsudky a to například takovým, že výrobek od uměleckého kováře, je pouze na okrasu, ale neplní funkci praktickou. Opak je zde pravdou, neboť vše co umělecký kovář vyrobí, dokáže praktickou funkci plnit zcela dokonale, což také potvrzuje fakt, že po schodišti chodíme denně, krbové nářadí, také využíváme často, na posteli spíme a ani nás ve své podstatě nenapadne, že se jedná o výrobek uměleckého kováře. Další výhodou, kterou nám umělecký kovář nabízí a, která je nevyčíslitelná penězi je fakt, že se můžeme podílet na tom, jak bude daný výrobek vypadat, což znamená, že si jej můžeme sami navrhnout. V případě, že návrhům jako takovým nerozumíme, není problém popsat uměleckému kováři svou vizi a ten pak dle našich představ zanese vše do plánu a poté vyrobí, což Vám nikde ve velkém obchodě nenabídnou. Výrobky uměleckých kovářů jsou tak ideálním řešením v případě, že chcete někoho obdarovat opravdu originálním dárkem, který je navíc ještě praktický a lze jej denně využívat, což je zárukou toho, že neskončí někde v zapomnění a nestane se z něj tzv. lapač prachu apod.

Jak umělecký kovář pracuje a jaké materiály používá

Umělecký kovář musí být v první řadě urostlý muž, avšak najdou se také ženy, které se tomuto oboru věnují. Umělecké kovářství je řemeslo, při kterém je používáno především železo a ocel, které se zpracovávají při opravdu vysokých teplotách. Výjimkou však není ani užití jiných druhů kovů, které jsou zpracovávány tzv. kováním, což je tvarování a opracovávání kovů při vysokých teplotách.

Umělecké kovářství v minulosti a dnes

Chceme-li porovnat umělecké kovářství v minulosti a dnes zjistíme, že dnešní doba příliš uměleckým kovářům nesvědčí. Najdou se sice lidé, kteří na práci uměleckých kovářů nedají dopustit, neboť vědí, že se v jejich práci ukrývá mimo jiné, také duše a postupem času dochází k jejímu zhodnocování. Nevíte-li, o co jde, tak vězte, že vyrobí-li Vám umělecký kovář kupříkladu plastiku či již zmiňované krbové nářadí apod. můžete si být jisti, že za několik let stoupne cena těchto věcí minimálně na dvojnásobek. Ptáte se, proč tomu tak je? Odpověď je velmi jednoduchá a ve své podstatě také logická. Výrobky uměleckých kovářů jsou tak vysoce ceněny proto, že každý jednotlivý výrobek je unikát, tedy kus, který je na celém světě pouze jeden. Rovněž fakt, že je uměleckých kovářů, kteří pracují starou, tedy ruční a osvědčenou stále méně, vede k tomu, že budou v budoucnu jejich výrobky ceněny ještě daleko více, než je tomu dnes.

Kde uměleckého kováře hledat?

Jak již bylo uvedeno výše, nepatří umělečtí kováři do sorty řemeslníků, které bychom mohli najít snadno a proto je potřeba při jejich hledání postupovat systematicky. První naše kroky by měly vést za známými a přáteli, kteří by nám mohli poradit. Pokud nepochodíme zde, je na řadě internet, kde, jak již jistě víme, najdeme vše a to doslova. Výhody hledání na internetu jsou nesporné a pro nás jako zákazníky doslova unikátní. Mají zde totiž stránky také umělečtí kováři, kteří zde rovněž nabízejí k nahlédnutí své dosavadní práce, díky čemuž si můžeme vybrat opravdu dobře. Každý umělecký kovář pracuje jinak a najít takového, který by nám vyrobil cokoli a to přesně podle našich představ není jednoduché. Někteří umělečtí kováři pracují totiž pouze podle svých návrhů, což nám nepomůže v případě, že potřebujeme vyrobit kupříkladu kování, podle vzoru apod. Jestliže jste si svého uměleckého kováře již našli a je navíc šikovný, máte velké štěstí a je vhodné si jej předcházet, neboť lze s nadsázkou říci, že jste objevili umělce, který je k nezaplacení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5838 (zahradni-radce.cz#9988)


Přidat komentář