Vrata, brány, pohony - Česká Lípa

Když máte nemovitost, tak byste si ji měli ohlídat. Jedním z jednoduchých kroků je zábrana v podobě plotu, bran nebo vrat. Jaká je nabídka? S tím vás seznámíme v následujících řádcích.

Obehnání nemovitosti či omezení přístupu do domu. Zejména v našich končinách je toto zajištění velmi příhodné. Co pro to musíte udělat? Nechte si vytvořit takové zábranné systémy, které pomohou uchránit váš majetek a potažmo i vás. Na trhu dnes existuje řada prvků, kdy máte různé výhody v tom, že můžete flexibilně volit v tom, co se vám bude líbit nebo hodit. Co všechno existuje a jak toho využít? Na výběr se podíváme.

Vrata a brány - Česká Lípa

Pokud sháníte někoho, kdo vám provede** montáž bran, vrat nebo pohonů**, tak je vám k dispozici pan Jaroslav Chýle a jeho zabezpečovací systémy Security Systems http://web.iol.cz/vrata/vrata.htm. Pan Chýle vám zajistí výběr a realizaci vrat (sekční, výklopná, rolovací, stranově odsuvná a průmyslová), bran (pojezdová na kolečkách, samonosná, jednokřídlová a dvoukřídlová) a pohony na mechanické typy předchozích zmíněných zábran. Nabízí se vám výběr kvalitních výrobků a profesionální provedení montáží. Můžete se rovněž poradit, co by nejlépe vyhovovalo vašim představám.

Pan Jaroslav Chýle je k dispozici na adrese Jižní 1842, 470 01 Česká Lípa. E-mailové spojení je chyle@iol.cz a telefonní číslo zní** 603 490 385**.

Nyní vám ale přiblížíme možnosti, které máte u zábranných prvků.

Proč si nechat dělat zábrany?

Ploty, vrata nebo brány. Tyto prvky vnímáme jako ohraničení pozemku a majetku. Ovšem berte to i z té druhé strany. Pokud máte malé děti nebo zvířata, tak potřebujete, aby se nevzdalovaly od domu, tudíž musíte daný prostor nějak zabezpečit. To můžete udělat formou jednotlivých bran nebo vrat, které si nyní podrobněji přiblížíme.

Vrata – Česká Lípa

Vrata jsou především proto, aby se do domu nedostal nezvaný host a aby celý prostor byl komplexně uzavřen. Existuje však mnoho typů, kdy si můžete vybírat třeba dle toho, jak jsou prostorově šetrné, snadné k manipulaci a podobně.

Sekční vrata

Zde se jedná o velmi užívaný typ zábrany.** Sekční vrata** jsou montována za otvor garáže. V tomto místě jsou pojezdové kolejnice, které jsou sestaveny do pravého úhlu. Výhodou těchto vrat je především skutečnost, že nevadí v prostoru před garáží, protože se s nimi manipuluje v interiéru. Jestli máte tedy málo místa před domem, tak tyto vrata jsou rozhodně vhodná a také nejvíce využívaná. Jejich výhodu také je, že mají speciálně postavené spoje, kde se při otevírání neudělá mezera, tudíž se nemohou skřípnout prsty. Jejich ovládání je velmi snadné, protože jsou odlehčené, tudíž to zvládne i fyzicky slabší osoba.

Sekční vrata

Výklopná vrata

Tato obdoba vrat je sestavena tak, že jsou ukotveny v pružinách a vy vrata otevíráte tahem nahoru. Takto se otevírací systém posouvá rovnoběžně se stropem a opět je tu ta deviza, že se šetří místem. Oproti předchozímu typu se tato obdoba vyloženě jen překlopí z pozice vertikální do horizontální. Ovládání je samozřejmě uzpůsobeno rovněž tak, že je velmi jednoduché a vrata jsou lehká na ovládání i po fyzické náročnosti.

Výklopná vrata

Rolovací vrata

Obdoba těchto vrat je mechanicky ovladatelná. Vrata jsou vybavena elektrickým pohonem, kdy se při otevírání zábrana roluje jako rolka, což se tedy děje jen v tom předním prostoru, kde je zábrana umístěna. Tím pádem se vrata hodí do kratších garáží, protože se zde nevyužívá pojezdových kolejnic na stropě. Další výhodou jsou ale i izolační vlastnosti, které tato obměna má, protože obsahuje gumovou těsnící lištu. Tím pádem není už potřeba žádný práh.

Stranově odsuvná vrata

Tak jako fungují vrata s posuvem po stropě, tak můžete mít výrobek, který se posouvá po boční stěně. Tento typ se tedy využívá hlavně jako průmyslová obdoba. Aplikují se tam, kde je zapotřebí uzavřít rozměrné stavební otvory. V těchto místech totiž dochází přeci jenom k větší frekvenci otevírání a tudíž se nedoporučuje využít standardní typy, které jsou pro rodinné domy. Posuvná nebo** skládací vrata** jsou zhotovena nejvíce ze sendvičových panelů nebo pak jsou hliníková rámová s proskleným izolačním dvojsklem. Opět jsou velmi snadné k manipulaci.

Průmyslová vrata

Už jsme nastínili, že v průmyslu se hodí zejména ta vrata, která snesou zátěž u většího otevírání. Tato obdoba se využije u stavebních otvorů, kde je vysoká četnost jízd s nákladními auty, což mohou být sklady, garáže, výrobní linky, autoservisy, nemocnice, supermarkety a podobně.

Brány – Česká Lípa

Pokud máte oplocení, tak samozřejmě potřebujete otvor, kterým se skrz plot dostanete nebo kudy projedete autem. Jaké jsou typy?

Pojezdová brána na kolečkách

Toto je brána, kde je dráha na kolečkách. Jedná se velmi užívaný produkt a to i vzhledem k cenové nenáročnosti. Pojezd se zabuduje do statické části plotu, což může být pokračování třeba prkenné obdoby, ale také betonová část.

Samonosná brána

Tento typ si můžete představit jako jezdící bránu ve vzduchu. V místě pojezdu není žádná kolejnice a betonuje se mimo vjezd, kde je třetina šíře průniku. Toto je velmi praktický typ, protože například v zimě nemusíte odhrnovat sníh, jelikož tato brána nepotřebuje otevřít do prostoru.

Jednokřídlová a dvoukřídlová brána

V podstatě zde záleží na tom, jaký typ se vám více hodí. Jednokřídlové části jsou z jednoho komponentu a dvoukřídlové mají otevírání přes dvě části. Jak si vybírat? Jestli máte menší prostor, tak bude vhodnější jedno křídlo, protože nepotřebujete tolik manipulovat s otevíráním. Když pak potřebujete třeba vjezd pro větší automobil, tak je lepší mít dvě křídla. Je to jednak vhodnější i vzhledem ke snadnější manipulaci, ale také z toho důvodu, že na křídla není vyvinuta tak velká zátěž.

Pohony – Česká Lípa

Spousta typů vrat a bran je na různé pohony, které usnadňují manipulaci. Vy tak jen pomocí ovladače otevíráte daný systém a pohon sám uvede toto do pohybu. Opět se zde počítá například s tím, že některé prvky mohou být více zatěžované (např. vysoká frekvence otevírání u průmyslových vrat), takže pohony mají různou zátěž.

Mít zábranné systémy je běžnou součástí dnešních obydlí. Ve městech to je v podstatě pravidlo, že každý má ohraničen pozemek. To se pak týká i částí, kde jsou vrata, protože skoro každý má garáž, kde chce mít zabezpečené auto. Na výběr máte ze spousty možností, tudíž si můžete nechat aplikovat přesně ty systémy, které se vám hodí. Vybírejte důkladně a nebojte se ptát. Na trhu je spousta možností, jak volit jednotlivé typy bran, vrat, ale i pohonů. Záleží na tom, co se vám bude líbit a co využijete vzhledem k manipulaci s branami a vraty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5847 (zahradni-radce.cz#10010)


Diskuze a zkušenosti

Miroslav Šedivý | 06.07.2013 09:50
Re: Vrata, brány, pohony - Česká Lípa Dobrý den, potřebuji bránu ve Stružnici, vjezd je cca 350, kovový rám s dřevěnými plaňkami. Dvoukřídlá,výška cca 150 cm.Jaká by byla přibližná cena a termín. Děkuji za odpověď. E-mail: mireksed@seznam.cz


Přidat komentář