Zemní a výkopové práce - Kopřivnice

Úpravy, rekonstrukce i příprava staveb sebou nesou i nutné zemní úpravy. Výkopové, bourací, zemní i stavební práce. Jde o práce velmi namáhavé, vyžadující speciální techniku a také zkušenosti. Se vším pomůže odborná firma.

Začínáme stavět

Nejdříve je tu nutná potřeba bydlet nebo přání pořídit si něco nového na svém pozemku. Pak přichází nápad, záměr, sbírání informací, rozhodnutí, zadání projektu, vyřízení povolení, zajištění firmy a konečně realizace přání. S rozhodnutím, kde bydlet nebo jak zlepšit své okolí vám nikdo nepomůže. Tento nápad si musíte dobře promyslet sami. Musíte zvážit všechny možnosti, i ty finanční a pak začít se samotnou realizací. A to již je něco jiného. Zde můžete vše vyřizovat sami, nebo si můžete najít stavební firmu, která vyřídí potřebné dokumenty od projektové dokumentace až po stavební povolení sama a nakonec začne s realizací celého projektu, kterou dovede až do úspěšného konce. Tedy do předání hotového díla vám – majiteli.

 

Zemní práce

Tak tyto práce opravdu nejsou žádná legrace. Jsou namáhavé a často člověk neví co s hlínou. Navíc je nutné si uvědomit, že zemní práce to není jen vyhloubení díry. To je provedení výkopu** přesně podle plánu,** odvezení hlíny a také přivedení potřebných sítí. A je celkem jedno zda připravujete zemní práce pro stavbu jezírka, bazénu nebo domu. Vždy je nutná perfektní práce. Stačí, když špatně vyspádujete dno, hned se to projeví na konečné stavbě. Pokud například nebude mítbazén dno v rovině, pak bude celý zešikma a i vody bude na jedné straně více ne druhé méně. Projeví se již jeden centimetr.

Výkopové práce a projektová dokumentace

Projektová dokumentace je nejdůležitějším dokumentem pro zahájení** výkopových prací**. Obsahuje podrobné plány a podklady pro výkopové práce, ale i informace o možných komplikacích, s nimiž musí realizační firma počítat. Kromě toho v projektové dokumentaci najdete také údaje o geotechnických poměrech, se kterými se realizační firma seznámí a musí na ně brát zřetel. Dále je nutné pamatovat na** rozvody sítí**. Ty se při provádění výkopových prací nesmí porušit. Naopak, je nutné je dobře zmapovat a výkop nachystat tak, aby se stavba mohla na rozvod sítí bez problémů napojit. Právě pro tyto znalosti a údaje je více než prospěšné oslovit stavební firmu, která vám zajistí vše od projektové dokumentace až po provedení práce.

Výkopové práce a hlína

Jak již bylo napsáno, tak nejlépe je zadat provedení výkopových prací na klíč. Bude zapotřebí mechanizace i ruční práce. Také se musíte rozhodnout co s hlínou. Pokud provádíte výkopové práce pro stavbu nového domu, pak byste již v této době měli mít jasno, jak bude vypadat vaše zahrada a měli byste to probrat s firmou, která vám tyto práce zajišťuje. Je to důležité z důvodu, že náhle bude navíc mnoho hlíny a tu je třeba uklidit. Pokud budete mít jasno ohledně zahrady, je možné** kvalitní** vrchní hlínu dát stranou a využít ji právě na zahradě. Dokonce je možné použít i méně kvalitní hlínu jako podklad pro vytvoření vyšší skalky, kopečku či jiné nerovnosti.** Horší hlína** přijde na vytvoření a modulování terénu a ta kvalitní se rozhrne na ni. Ostatní hlínu z výkopu, zejména tu nekvalitní je třeba vyvést. Zde se můžete domluvit s místním úřadem, který vám může určit,** kam hlínu vyvést** nebo ji můžete nechat odvést na skládku v okolí. Odvoz hlíny může zajistit také stavební firma, která výkop provádí. Tím vám ubude vyřizování.

Výkopové práce a jejich realizace

Mechanizace značně výkopové práce urychlí. Je nutné dát však pozor, aby nenadělala mnoho škody. Zejména pokud se bude pohybovat již na vytvořeném pozemku, kde bude provádět pouze malý výkop, například na bazén či jezírko. Profesionální** stavební firmy** mají k těmto účelům několik druhů mechanizace. Používají velké a velmi těžké bagry, stejně jako malé mini bagry, které zaručují u menších výkopů šetrnost k okolí. Výkop je nutné začistit, to znamená, že vše musí být provedeno tak, aby se ve výkopu nehromadila voda ani bahno. Stěny výkopu je nutné zajistit proti sesuvu. Toto vše se provádí ručně. Na výkopové práce by těsně mělo navazovat betonování. Rozhodně se nevyplácí udělat výkop na podzim a teprve na jaře začít betonovat. Zima výkop znehodnotí a na jaře je nutné ho kompletně upravit. To samozřejmě navyšuje náklady na stavbu.

Bourací práce

Někdy, ještě než se začne stavět a provádět výkopy je nutné provést bourací práce. Zejména v případech, kdy si vyhlédnete místo pro stavbu, na kterém stojí starý dům. A někdy je to opravdu výhodné. Koupě staršího domu, který zbouráte a na jeho místě postavíte nový, může být finančně daleko přitažlivější než koupě stavebního pozemku. Navíc taková to koupě může být v místě, kde se vám velmi líbí, ale stavební místa tam žádná nejsou. Vy si ho takto zajistíte sami. A může se stát, často je to opravdu realita, že cena za starý dům a jeho zbourání nedosahuje ceny za stavební pozemek. Najatá** stavební firma** vám pomůže od samého začátku. Kromě zajištění stavebních dokumentů se postará o zbourání, odvoz sutě, přípravu pozemku, výkopové práce i práce stavební.

Bourací práce a jejich realizace

Bourací práce je nutné provádět s maximální bezpečností a také s ohledem na životní prostředí. Odborná stavební firma ví přesně jak při bourání postupovat, jak odpad roztřídit i kam ho odvést. Ale stavební firmy vám nezbourají pouze dům. Mohou zajistit i zbourání jen části domu, například vnitřních příček, střechy, jádra, stropů nebo mohou vytrhat staré podlahy či odstranit zpuchřelou omítku. Na odpad přistaví kontejnery, které firma sama vyveze.

Výhody stavební firmy

Tak samozřejmě je to profesionalita. Ušetření běhání po úřadech. Ušetření práce, bezpečnost, návaznost jednotlivých etap stavby. Navíc jedna stavební firma, která vše zařídí, znamená i úsporu nákladů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5850 (zahradni-radce.cz#10020)


Přidat komentář