Zemní a výkopové práce - Petrovice u Karviné

Jakákoli stavba se těžko obejde bez prací zemních a výkopových. Kromě nich je však zapotřebí mít patřičnou techniku a samozřejmě disponovat zkušenostmi a znalostmi. Plánujete-li výstavbu Vašeho nového domova, pak na celou řadu prací nemusíte být sami.

Mohlo by se sice zdát, že například v případě výkopových prací se jedná „jen“ o vyhloubení patřičné díry o požadované hloubce a tvaru. Samozřejmě, do výkopů se můžete pustit i svépomocí, a to bez těžké techniky, třeba jen s pomocí krumpáče, rýče, lopaty a kolečka. Teď však jde o to, za jak dlouho chcete mít postaveno, ať už se bude jednat o dům, chatu, či chalupu. Ruku v ruce jde také o to, jak jste na tom s volným časem, sílou, ale i penězi a zdravím. Vyhloubení takové díry vskutku není zas tak nic složitého, ovšem v případě, když se do práce „obuje“** profesionální firma s těžkou technikou**. Představa, že se do základů pustí sám jedinec s výše popsaným ručním nářadím, může u někoho vyvolat úsměv na tváři, pochyby, či údiv a do jisté míry nepochopení.

Výkopové práce svépomocí a profesionální firmou

Ten, kdo zvažuje, že by se do výkopových prací pustil sám a nemusí se jednat výlučně jen o** vyhloubení základů** pro stavbu domu. Výkopové práce se například týkají i vyhloubení bazénu aj. Ten, kdo tak uvažuje, nejspíš činí z důvodu finančních. Je však třeba zvažovat i další faktory. Ty jsme však ostatně výše také zmínili.

Oslovíte-li totiž profesionální firmu, tak jim sice zákonitě za vykonanou práci zaplatíte určitý obnos peněz. Na druhou stranu však Vy sami ušetříte spoustu času, síly, zdraví. A když se tedy vezme „jedna a jedna“, tak můžete také zjistit, že svépomocí byste nic neušetřili. Kromě toho, u profesionální firmy si můžete být jisti nejen odvedenou prací za mnohem kratší čas, ale také prací ve vysoké kvalitě. Navíc, častokrát firmy, které se zabývají výkopovými pracemi, se také specializují na další navazující práce. K nim se řadí práce demoliční a zemní. Vyberete-li si některou z takových firem, pak Vám odpadne spousta starostí spojená s hledáním jednotlivých firem, které se specializují na individuální práci.

Zemní a výkopové práce - Petrovice u Karviné

Zemní a výkopové práce - Petrovice u Karviné

Řešíte, zda zakoupit výhodný stavební pozemek, na kterém je ovšem stavba určená k demolici? Mnohé může tato skutečnost odradit. Na jednu stranu se ani není čemu divit. Likvidace takového objektu totiž vyžaduje nejen energii, čas, ale také peníze. Dobrá zpráva však je, že do demoličních prací se nemusíte pouštět svépomocí. Na trhu jsou totiž specializované firmy, které přímo demoliční služby, a to od A do Z, nabízí.

Jedna z takových firem je Pískovna Petrovice pod vedením pana Vladislava Durczoka. Firma již více než 18 let nabízí svým potenciálním a stálým zákazníkům demoliční služby, a nejen je. Pískovna Petrovice se zabývá také zemními pracemi - výkopovými pracemi - těžbou a prodejem písku, štěrku, jílu včetně dopravy – nákladní autodopravou – uložením odpadů. Firma pana Durczoka je schopna pokrýt i okolí Petrovic:

Karviná - Orlová - Ostrava - Havířov - Český Těšín - Třinec - Frýdek-Místek - Bohumín

Více o nabídce služeb, včetně informací o atestech, ceníku, ale také fotogalerie strojů, viz webové stránky firmy[www.piskovnapetrovice.wz.cz](http://www.piskovnapetrovice.wz.cz/). Budete-li mít zájem o některou z nabízených služeb, pak můžete pana Durczoka kontaktovat na telefonním čísle +420 603 399 031. Dotazy a poptávku je možné také zaslat na emailovou adresu durczokv@volny.cz.

Zemní a výkopové práce

Firmy, které se specializují na zemní a výkopové práce, nabízí klientům celou šíři služeb. Objednat si můžete například přípravné práce pro samotnou výstavbu, úpravu terénu před stavbou po demoličních a výkopových prací, naložení a odvezení, přivezení materiálu (sypkého, sutě aj.), uložení odpadu. A to vše s pomocí těžké techniky a autodopravy. Vy se tak, jako případný potenciální klient o dané služby, nebudete muset starat o zajištění techniky, budete ušetřeni starostí, spojenými s časem, námahou, ale také vyřízením patřičných povolení. Není totiž výjimkou, že firmy, které se zabývají uvedenými pracemi, Vám pomohou, či přímo za Vás vyřídí i příslušná povolení. Kupříkladu demoliční práce nelze započít, aniž byste měli v rukou schválení od patřičného odboru.

Zemní a výkopové práce v kostce

Kromě výše uvedených prací, se také pod zemními a výkopovými pracemi ukrývají činnosti: výkopové práce pro vybudování jímky, studny, čističky, bazénu – vyhotovení příjezdových cest, chodníku, komunikace – výkopové práce pro provedení izolace základu stavby – zemní práce pro vedení vody, plynu, kanalizace, elektrických kabelů.

Tam, kde není možné využít těžké techniky, se přistupuje i k ručním výkopovým pracím. Vše záleží na konkrétních podmínkách, zakázce a vzájemné domluvě.

Demoliční práce

Rozhlédnete-li se kolem sebe ve Vašem okolí, pak ve většině měst dochází k nárůstu staveb – rodinných domků. Bydlet ve vlastním a ještě k tomu v domku, místo v bytě, přináší totiž nesporné výhody. S výstavbou, jakoby se však doslova roztrhl pytel, jak se říká. Potom ovšem není divu, že stavebních pozemků pomalu, ale jistě ubývá. A tak to, co bylo dříve výjimkou v podobě nákupu** stavebního pozemku**, na kterém již stojí objekt, ovšem určený k demolici, je v dnešní době spíše standardem.

Samozřejmě, je to sice starost, a nemalá, navíc, ovšem na druhou stranu, Vás koupě takového pozemku povětšinou přijde výrazně levněji, než koupě pozemku „nedotčeného“. A vyberete-li si spolehlivou a zkušenou firmu, která má ve svém repertoáru demoliční práce, a to za slušné peníze, pak na tom můžete být finančně stále výhodněji, než při koupi pozemku, kde doposud nic nestálo.

Rozsah demoličních prací

Demoliční práce jsou povětšinou spojené s kompletním zbouráním domu, chaty, chalupy, garáže, stodoly apod. Ovšem u firem, které se zabývají demoličními pracemi, si můžete také objednat demolici částečnou, a to takovou, která nijak nenaruší statiku dané nemovitosti. Kupříkladu již taková rekonstrukce bytového jádra, tedy kompletní rekonstrukce, zahrnuje demoliční práce. U likvidace bytového jádra, totiž dochází k vybourání původního umakartového jádra. Částečná demolice také zahrnuje například vybourání příček, vybourání oken, či dveří, nebo také demontáž zámkové dlažby.

A jako u** výkopových a zemních prací**, tak i u** demoličních** prací se využívá jednak těžké techniky, ale také ručního nářadí. K ruční demolici se přistupuje převážně u bouracích prací částečných. Pokud má však dojít k demolici kompletní, pak nastupuje těžká technika. Výjimka tu však také je, a to v případě, že chcete roztřídit stavební odpad a suť. V tom případě je využíváno ruční demolice.

Demoliční práce na klíč

Rodinný dům na klíč, to je celkem běžná služba, ovšem co si představit pod demoličními pracemi na klíč?

Objednáte-li si takovou službu u patřičné firmy, pak můžete očekávat nejen samotné bourací práce, ale také práce přípravné, včetně vyřízení povolení, třídění vzniklého odpadu a sutě, odvoz a likvidaci odpadu.

Úložiště odpadu

Kde dojde k demoličním pracím, zákonitě dojde také ke vzniku stavebního odpadu a sutě. Kam však s ním? Bohužel není výjimkou, že celá řada jedinců přispívá k vybudování nelegálních skládek. Tímto neuváženým a sobeckým krokem ničí životní prostředí, ovšem nejen ostatním, ale i sobě. A co budeme povídat i vzhledově je taková skládka jednak ostudou, ale také v nás nevyvolává estetické pocity.

Vraťme se však na začátek, kam tedy s odpadem, jako je například beton, cihly, dřevo, minerální odpad aj.? Informujte se u firmy, která nabízí demoliční práce. Kupříkladu výše jmenovaná firma nabízí úložiště odpadů. Bude záležet zcela na Vás, zda odpad dovezete vlastním autem. Můžete se však domluvit i na odvezení odpadu nákladními auty firmy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5851 (zahradni-radce.cz#10021)


Přidat komentář